Dzisiaj:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

17 maja 2020 | Brak komentarzy

18 maja 2020 roku mija 100. rocznica urodzin wybitnej postaci, która przez dużą część swojego życia była związana z Małopolską. Wspominaj św. Jana Pawła II razem z nami i świętuj Jego urodziny, uczestnicząc w specjalnych wydarzeniach.

Historia Papieża Polaka jest nierozerwalnie związana z Małopolską. To tu, 18 maja 1920 roku w Wadowicach, przyszedł na świat. Tu jako skromny ksiądz z Krakowa rozpoczynał swoją kapłańską posługę, która miała zaprowadzić Go aż do Stolicy Piotrowej.

Wreszcie tutaj znajdowały się bliskie Mu miejsca, do których później już jako Papież często wracał – ukochane Tatry, Sanktuarium Pasyjno- Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, czy adres na zawsze już związany z Jego postacią – Franciszkańska 3 w Krakowie.

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II to dla wszystkich Małopolan wyjątkowy moment. Okazja, aby wspominać bliską nam postać oraz mówić na nowo o przesłaniach i naukach towarzyszących pielgrzymkom papieskim. To wspólne świętowanie nabiera teraz szczególnego znaczenia ze względu na epidemię koronawirusa. Pokazuje naszą solidarność i siłę wspólnoty, a także skłania do refleksji nad wartościami duchowymi.

Zapraszamy wszystkich Małopolan do świętowania 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka i udziału w szeregu wydarzeń przygotowanych z tej okazji w całym województwie!

Posłuchaj i obejrzyj hymn obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II: „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

MAŁOPOLSKI SERWIS OBCHODÓW 100-LECIA URODZIN JANA PAWŁA II

małopolska.pl

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)