Dzisiaj:
Niedziela, 27 września 2020 roku
Amadeusz, Amedeusz, Damian, Kosma, Przedbor, Urban

WSPARCIE DLA DĄBROWSKIEGO SZPITALA

22 czerwca 2020 | Brak komentarzy

19 czerwca bieżącego roku, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Edward Czesak gościli z wizytą gospodarską na Powiślu Dąbrowskim.

Podczas spotkania z przedstawicielami samorządu powiatowego rozmawiali między innymi o wsparciu finansowym dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Placówka ta do tej pory otrzymała na walkę z COVID-19 ponad milion złotych w ramach tego pakietu medycznego.

Wicemarszałkowie podczas wizyty w szpitalu wspólnie ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem, Wicestarostą Krzysztofem Brykiem, Członkami Zarządu Powiatu Dąbrowskiego: Andrzejem Gizą i Kamilem Kwiatkowskim, a także Dyrektorem Szpitala Łukaszem Węgrzynem i jego Zastępcą Waldemarem Weryńskim rozmawiali o wydarzeniach ostatnich miesięcy, czyli walce z epidemią koronawirusa, a także o zrealizowanych i planowanych inwestycjach w tej placówce. Wicemarszałek Łukasz Smółka zapewnił, że jeszcze w tym tygodniu do dąbrowskiego pogotowia ratunkowego trafi nowoczesna w pełni wyposażona karetka pogotowia o wartości ponad 600 000 złotych sfinansowana ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakietu Medycznego, Samorząd Województwa Małopolskiego przy udziale środków europejskich przekazał środki do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej ponad pół miliona złotych. Również zdecydowaliśmy o przekazaniu nowego ambulansu kompletnie wyposażonego po to, aby właśnie mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego czuli się bezpiecznie a przy okazji walki z COVIDEM to poczucie bezpieczeństwa było jeszcze wyższe – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Warto dodać że nasz szpital powiatowy znajduje się w gronie 10 małopolskich placówek leczniczych, w których przeprowadza się badania na wykrywalność koronawirusa dzięki odpowiednio wyposażonemu, nowoczesnemu laboratorium.

Wicemarszałek wspólnie z lokalnymi samorządowcami udał się na budowę nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z magazynem przeciwpowodziowym. Z aktualnym stanem prac przy tej inwestycji zapoznał ich Komendant Powiatowy st. bryg. Krzysztof Kolarczyk.

Zaangażowanie, wysiłek i serce, jakie strażacy wkładają w wykonywanie swojej codziennej pracy, są godne najwyższej pochwały i zasługują na nasz największy szacunek. Dlatego konsekwentnie wspieramy ich działania, dofinansowując modernizacje i remonty, które czynią ich pracę bezpieczniejszą – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wicemarszałek uczestniczył również wspólnie z burmistrzami i wójtami w spotkaniu z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

powiatdabrowski.pl

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)