Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

6 PRAW JAZDY ZATRZYMANYCH PODCZAS WEEKENDU

1 czerwca 2020 | Brak komentarzy

Dąbrowscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali 6 praw jazdy, w tym pięć za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h oraz jedno za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Statystyki ruchu drogowego od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

W czasie minionego weekendu w naszym powiecie, aż pięciu kierujących straciło swoje uprawnienia z przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto kierującemu oplem, mundurowi zatrzymali prawo jazdy za stworzenie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa. Przyczynił się do tego sam 18-latek, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna w niedzielny wieczór popisywał się przed swoimi znajomymi na placu targowym w Szczucinie – kręcąc tzw. „bączki”, a swoją lekkomyślną i brawurową jazdy stworzył realne zagrożenie dla innych osób oraz pojazdów znajdujących się na terenie placu, jak również na drogach publicznych Szczucina. Teraz Sąd zdecyduje, czy kierujący z 4 miesięcznym doświadczeniem za kierownicą odzyska uprawnienia lub, czy dostanie zakaz kierowania pojazdami.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem zobowiązany jest zachować ostrożność na drodze. Stanowi tak ustawa Prawo o ruchu drogowym, która wskazuje, że każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność lub, w niektórych sytuacjach – szczególną ostrożność i unikać wszelkiego działania, które mogłoby:

– spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego,
– utrudnić ruch drogowy,
– zakłócić spokój lub porządek publiczny,
– narazić kogokolwiek na szkodę.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)