Dzisiaj:
Wtorek, 27 października 2020 roku
Frumencjusza, Iwony, Sabiny, Siestrzemiła, Wincentego

90 NOWYCH ZAKAŻEŃ W MAŁOPOLSCE

5 sierpnia 2020 | 1 komentarz

90 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce – poinformował w porannym komunikacie małopolski Sanepid.

Wśród nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest 47 kobiet i 43 mężczyzn, w wieku od 4 miesięcy do 91 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Krakowa (22 osoby), Nowego Sącza (10 osób), powiatu bocheńskiego i wielickiego (po 5 osób), Tarnowa (4 osoby), powiatów: gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego i oświęcimskiego (po 3 osoby), chrzanowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego (po 2 osoby) oraz powiatu dąbrowskiego (1 osoba). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

NIestety, są też przypadki śmiertelne. Zmarło 3 mężczyzn, w wieku od 61 do 85 lat, z Nowego Sącza i powiatów: limanowskiego i bocheńskiego. Jedna osoba przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, dwie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 74.

czytaj więcej

źródło: Radio Kraków

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 6 sierpnia 2020 o 11:17
    jA :
    jeżeli już żadnej konkretnej informacji nie podajecie to chociaż podajcie czy nowo zarażone osoby są z kwarantanny,kontaktu z zarażonym ,czy są to zarażenia niewiadomego pochodzenia.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)