Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

„A to Polska właśnie”- zaproszenie

7 października 2018 | komentarzy 7

Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Barbara Golemo dyrektor ZSP Nr 1 w imieniu Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO zapraszają na przedstawienie pt. „A to Polska właśnie” na podstawie dzieł Stanisława Wyspiańskiego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Spektakl odbędzie się 11 października 2018 r. w ZSP Nr 1 (ul. Piłsudskiego 44 )


Program uroczystości:
18:00 – Powitanie gości
18:10 – Przedstawienie „A to Polska właśnie…”
19:20 – Przemówienia
20:00 – Poczęstunek
Zwiedzanie szkoły

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 2 października 2018 o 20:58
  Inny :
  Wszędzie straszycie tym 100-leciem odzyskania niepodległości... a ja Wam powiem że wszystko g[...]o czy ktoś z Państwa przestudiował sobie mapkę rozbiorów? Jaka była Polska przed rozbiorami a jaka jest teraz? Proszę Państwa - Rzeczpospolita Obojga Narodów powierzchnia ok. 815tys km2... obecnie Polska - 312,7km2, Litwa - 65,3km2, Białoruś - 207,5km2 nawet nie zbliżamy się do 3/4 tego co było... Zostaliśmy rozszabrowani przez Niemców i Ruskich, a te błazny, platformersi liżą dalej d[...] Merkelowej, zamiast żądać wypłacenia reparacji za Wojnę, za zniszczenie Warszawy i ogólne spustoszenie i splądrowanie kraju. I to przy ogólnej zgodzie reszty Europy. Rosja z Niemcami się dogadały i my Polacy musieliśmy się odbudowywać po Wojnie jedynie własnymi rękami, bez żadnego zadośćuczynienia, chociaż formalnie Niemcy przegrali Wojnę to my zostaliśmy pozbawieni wszystkiego. A teraz wnuczka Hitlera chce rękami Tuska wybudować OBOZY! dla uchodźców w naszym kraju, a kim jest ta pokraka, żeby rozkazywać Polakom - mieszkańcom suwerennego kraju? Niepodległa Polska będzie dopiero wtedy jak pogonimy stąd tych co sprzedają nasz kraj Rosji i Niemcom (mam pisać konkretnie po tym która partia co i komu ?) i narzucają Polakom wolę innych mocarstw!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 18)
 2. 8 października 2018 o 23:09
  Tipi :
  Z tego co wiem to p. Mularczyk z PiS obiecał z rok temu, że reparacje załatwi już za chwilkę. Może warto jego zapytać? Albo poprosić naszego lokalnego posła z partii rządzącej o informacje. Po drugie - akurat w stronę Rosji pcha nas partia obecnie rządząca. Może warto uświadomić sobie, że PO nie rządzi już od paru lat? Po trzecie - resentymenty na temat tego jakie państwo miało jakie granice kilkadziesiąt / kilkaset lat temu mogą doprowadzić jedynie do kolejnej wojny światowej. Może Ty o tym marzysz, ale większość rozsądnych ludzi - nie. Po trzecie - byłam na Litwie w Wilnie i we Lwowie na Ukrainie. Szczerze mówiąc, uważam że Stalin Z Churchillem i Rooseveltem / Trumanem niechcący nam się przysłużyli oddając nam Wrocław i inne tereny na zachodzie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 13)
 3. 9 października 2018 o 23:57
  Inny :
  Tipi przeczytaj raz jeszcze co napisałem, a potem co wypisujesz - i dobrze się zastanów, albo lepiej przeczytaj ze zrozumieniem... Co mnie obchodzą obietnice PiSu, nie jestem za nimi... może na nich zagłosuję, ale to raczej z braku "lepszej alternatywy". PO nie rządzi piszesz? A gdzie jest Tusk i co robi? i dlaczego obsrywa własny kraj siedząc za kiecką Merkelowej? Przynależność do PO powinna być traktowana jak zdrada stanu, sprzedali Polskę a teraz jeszcze próbują nas pogrążyć na arenie międzynarodowej. Po trzecie to nie są resentymenty - to jest prosty rachunek, skoro była wojna, był agresor, czyli Niemcy, były zniszczenia i straty w tym te nieodwracalne - ludzkie istnienia to i podpisanie pokoju i wypłacenie reparacji jest jak najbardziej słuszne i zasadne - a tego nie było, bo Rosja (a raczej ZSRR) w naszym imieniu pięknie podziękowała... Uważasz się za rozsądną osobę to wyjaśnij w jaki sposób mówienie na głos, o tym, że Niemcy zniszczyli nasz kraj i do tej pory nie zapłacili odszkodowania może wywołać wojnę? Po czwarte - po "po trzecie" są kolejne liczebniki. Po piąte niby w jaki sposób PiS pcha nas w stronę Rosji, bo chyba gorszych stosunków z Rosją nie mieliśmy nigdy. A po szóste co Twoje wycieczki turystyczno/krajoznawcze mają do przysługi, którą nam rzekomo wyświadczyli "wielcy wodzowie" ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 7)
 4. 10 października 2018 o 22:17
  Tipi :
  Troszkę mniej emocji, a więcej logicznego myślenia i będzie dobrze. Nie jestem zwolenniczką PiS, ani PO ale fakty są takie: - p. Mularczyk z PiS obiecał wyliczenia strat, a ministrowie tego rządu obiecali natychmiastowe wystąpienie o odszkodowanie do Niemiec i jakoś ani jedno ani drugie nie nastąpiło - wiele antyunijnych partii w UE jest finansowanych przez putinowską Rosję i nasze oddalanie się od Unii może się skończyć jedynie wepchnięciem nas w objęcia Rosji - innej opcji w naszym układzie geopolitycznym nie ma - skoro ojciec premiera wyraża się pochlebnie o Rosji, polscy senatorowie i posłowie PiS wychwalają Białoruś, a Tomasz Piątek ujawnia powiązania Macierewicza z Rosjanami (za co Macierewicz obiecywał pozwać go do sądu - i znowu - pozwu jak nie było tak nie ma) - to w sferze deklaracji obecna władza może być antyrosyjska ale w sferze rzeczywistych działań (miejmy nadzieję, że nieumyślnych) - jest bardzo prorosyjska - resentymenty, cofanie się do przeszłości i domaganie się (nawet słusznych, jak w przypadku Polski) odszkodowań, roszczeń itp. w świetle naszej obecnej sytuacji międzynarodowej może doprowadzić tylko do otwarcia puszki Pandory resentymentów i nienawiści, która może łatwo doprowadzić do wybuchu konfliktu - jeśli ktoś bywa w Europie - zarówno na zachodzie, jak i na wschodzie - to widzi jak wiele Polska skorzystała na przynależności do UE (która w znaczącej części jest finansowana przez Niemcy) i zaczyna się zastanawiać czy warto dalej tkwić w przeszłości i ciągle myśleć o tym co (niewątpliwie) straciliśmy (ale i tak tego odzyskać się nie da - chyba że wsiądziemy w wehikuł czasu), czy też warto pomyśleć o przyszłości i w jakim miejscu w tej przyszłości chcemy się znaleźć. Na zakończenie - internet niestety jest takim miejscem, gdzie nie wiele osób ucieka się do osobistych wycieczek i emocji, ma problem z rozumieniem czytanego tekstu. Dlatego nie lubię dyskusji online - ja piszę coś, a ty czytasz zupełnie coś innego. Niniejszym kończę więc moje wypowiedzi w tym wątku. A tak na temat - życzę LO udanego spektaklu. Warto byłoby w dzisiejszych czasach przedstawić "Wesele". Tylko kto ten dramat dziś zrozumie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)
 5. 12 października 2018 o 16:13
  ania :
  Do Tipi. Dziękuję za mądry i rozważny wpis. Szacunek.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 6. 12 października 2018 o 23:23
  J. :
  Spektakl ciekawy i bardzo dobrze zagrany, ale chór.... Wspaniały!! Gratuluję młodzieży i nauczycielom przygotowującym.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)
 7. 13 października 2018 o 16:30
  ania :
  Aj waj "aniu".
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)