Dzisiaj:
Poniedziałek, 22 lipca 2019 roku
Wawrzyńca, Marii Magdaleny, Pankracgo

Anita Włodarczyk odwiedzi Radgoszcz

14 września 2018 | komentarze 2

Złoty autobus przywiezie Anitę Włodarczyk do Radgoszczy. Dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem będzie uczestniczyć w otwarciu gruntownie wyremontowanego boiska przy szkole podstawowej w Radgoszczy.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 19 września, początek od godz. 10. To będzie doskonała okazja, aby zdobyć autograf czy też wysłuchać porad na temat drogi, jaką należy przebyć, by zostać mistrzem.

Młodych mieszkańców gminy czeka też trening z Anitą Włodarczyk.

Zniszczone asfaltowe boisko przy szkole w Radgoszczy zostało kompletnie wyremontowane, a lokalna społeczność zyskała miejsce do komfortowego uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Boisko o nawierzchni poliuretanowej posiada pole gry o wymiarach 20mx40m i jest wyposażone w bramki do gry w piłkę ręczną.

Wykonano także bieżnię trzytorową o długości 60 metrów, zamontowano krzesełka, ułożono chodnik oraz ogrodzono boisko. Inwestycja kosztowała ponad 869 tys. zł,  gmina Radgoszcz otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017″. Ministerstwo przyznało Radgoszczy dotację w wysokości 502,1 tys. złotych.

Podobny obiekt zostanie wkrótce otwarty w Małcu.

UG Radgoszcz

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 14 września 2018 o 15:37
  Kopernik :
  Nawet Anita Włodarczyk uczestniczy w kampanii wyborczej Marka L
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 2. 18 września 2018 o 13:58
  PSL :
  Pewnie też jest z PSL :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)