Dzisiaj:
Wtorek, 22 września 2020 roku
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

APEL BURMISTRZA DĄBROWY O POZOSTANIE W DOMU

20 marca 2020 | komentarzy 8

Drodzy Mieszkańcy Gminy Dąbrowa Tarnowska,

Ponad tydzień temu zmienił się tryb życia i tryb pracy w naszym kraju. Zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem COVID-19 dotyczy nas wszystkich, nawet tych, którzy nie zachorują. Nie wiemy kto może przenosić wirusa bezobjawowo, nie ma też osób, które byłyby całkowicie odporne. Każdy z nas może zachorować i nikt nie wie, jak będzie przebiegała choroba w jego przypadku. Dlatego też apeluję do Was – Drodzy Mieszkańcy o pozostanie w domach i ograniczenie jakichkolwiek kontaktów społecznych do niezbędnego minimum. Niech każdemu z nas przyświeca teraz hasło: ZOSTAŃ W DOMU – ZACHOWAJ SIĘ ODPOWIEDZIALNIE – CHROŃ SIEBIE I INNE OSOBY!

Słowa te kieruję dzisiaj, kiedy pierwszy przypadek choroby COVID-19 został wykryty na terenie naszej Gminy, kiedy też na terenie naszej Gminy jest coraz więcej osób objętych kwarantanną.

Dziękuję Wszystkim – Służbom oraz Mieszkańcom za dotychczasowe zaangażowanie i dyscyplinę w zakresie przeciwdziałania i walki z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem COVID-19.

Na niebezpieczeństwa związane z utratą zdrowia lub życia szczególnie narażone są osoby starsze. Dlatego ważne jest by pozostawały bezpieczne w swoich domach. Ważne, aby osoby starsze mogły teraz liczyć na pomoc swoich bliskich, czy sąsiadów lub znajomych w zakupach, czy innych istotnych sprawach. Dlatego odpowiadajmy na prośbę o pomoc lub ją zaoferujmy, jeśli wiemy, że ktoś z naszego otoczenia może jej potrzebować. Pamiętajmy, żeby udzielać pomocy z zachowaniem jak największych środków ostrożności.

Do rodziców apeluję o rozwagę i dopilnowanie, by dzieci i młodzież przebywały w swoich domach. Chociaż dzieci i młodzież przechodzą zarażenie koronawirusem zazwyczaj łagodnie, mogą być jego nosicielami i przyczyniać się do wzrostu zachorowań w danym mieście czy regionie. To nie jest czas na organizowanie spotkań, czy nawet rodzinnych przyjęć. To także nie jest czas do wspólnych dziecięcych zabaw na placu zabaw, mimo, że pogoda będzie do tego zachęcać. To jest czas na pozostanie w domu, by chronić siebie i innych przez zarażeniem.

Wszyscy parafianie proszeni są o skorzystanie z dyspensy biskupa diecezjalnego oraz zastosowanie się do próśb księży proboszczów, by na msze święte przychodziły tylko osoby je zamawiające lub te, których odprawiane intencje bezpośrednio dotyczą. Bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń higienicznych i mądrze, a także z sercem rozważyć bezpieczeństwo osób konsekrowanych, które udzielają sakramentów.

Robiąc potrzebne zakupy myślmy o bezpieczeństwie osób pracujących w branży spożywczej, drogeriach, aptekach i sektorze najpotrzebniejszych usług oraz o bezpieczeństwie innych klientów i naszym własnym. Zachowujmy odstępy, dezynfekujmy ręce i unikajmy dotykania innych osób czy towaru. Podczas zakupów pieczywa i innych produktów, które nie są opakowane użyjmy jednorazowych rękawiczek, a następnie wyrzućmy je do kosza, tak by nie stanowiły potencjalnego zagrożenia dla innych.

Pamiętajmy, że każdy nowy przypadek zachorowania stanowi obciążenie dla służby zdrowia, dla szpitali i całego systemu lecznictwa, a w konsekwencji dla nas samych i naszych bliskich. Lekarze i personel medyczny aktualnie pracuje bardzo intensywnie, szanujmy ich pracę i także dołóżmy wszelkich starań, aby uniknąć zachorowania.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i za inne osoby. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, żeby nie być ogniwem w rozprzestrzenianiu się tej epidemii. Osoby objęte kwarantanną proszone są o bezwzględne jej przestrzeganie dla dobra siebie i innych osób z otoczenia. Pamiętajmy o rzetelnym informowaniu naszych służb medycznych, korzystajmy z porad telefonicznych celem uniknięcia bezpośredniego kontaktu. Przestrzegajmy zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i śledźmy komunikaty w mediach i na stronach internetowych Urzędu Gminy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny.

Informuję Szanownych Mieszkańców, że Urząd Miejski pracuje, jednak załatwiane są na obecną chwilę jedynie sprawy najpilniejsze. Bezpośrednio mieszkańców do odwołania nie obsługujemy. W każdym przypadku proszę o kontakt telefoniczny i wcześniejsze uzgodnienie wizyty, jeśli to będzie możliwe.

Zagrożenie pandemią minie za jakiś czas. Nie wiemy kiedy, ale każda epidemia kiedyś się skończy. Wiele zależy od nas samych, jak przetrwamy ten czas.

Chcemy, by wszyscy z nas mieli szanse doczekania tej pięknej, szczęśliwej chwili. By nikogo nie zabrakło… Dlatego apeluję o mądre decyzje i zachowania sprzyjające zdrowiu wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy.

Wszystkim życzę zdrowia i jak najszybszego pokonania zagrożenia epidemiologicznego.

Z serdecznymi pozdrowieniami
/-/ Krzysztof Kaczmarski
Burmistrz Dąbrowy Tarnowskie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 20 marca 2020 o 21:47
  Apel do #władysławkosiniakkamysz :
  #władysławkosiniakkamysz jesteś lekarzem - wracaj do szpitala pomóc swoim kolegom lekarzom! Studiowałeś na koszt państwa? Idź diagnozuj i zapisuj leki pacjentom a nie zajmuj się gadaniem!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 23)
 2. 21 marca 2020 o 08:39
  ANN :
  Burmistrz to na pewno bezpieczny ze swoją świtą w białym domku, pozamykani
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 32)
 3. 21 marca 2020 o 08:56
  Optymista :
  To się włodarz obudził jak zobaczył ,że Starosta wystosował apel to napisał żeby nie było. piątek ,piąteczek ,piątunio!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 28)
 4. 21 marca 2020 o 10:15
  Do optymista :
  Nie napisał zle, napisał tez zle. Weź sie zdecyduj człowieku!!! Jesteś jego ubraniem ze wie co robi cały dzień. Czy to jest moment na szukanie takich sensacji ? Nie masz większych problemów ? Do ANN wszyscy sie pozamykali, nie tylko u nas, ale Ty musisz znaleść zaczepkę i dowalic komu trzeba. Ludzie opamiętajcie sie !!! Widzicie tylko własny koniec nos, wam ma być najlepiej u innych tylko wady, wytykanie win, wbijanie szpilek, szukanie sensacji. Zatrzymajcie sie może na chwile i zastanówcie sie nad sobą. Wszyscy tacy niewinni??? Każdy ma swoje za uszami
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 33)
 5. 21 marca 2020 o 11:19
  ciekaw :
  gdzie, w którym bloku, na jakiej ulicy, w której wsi? Może pan burmistrz odpowie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)
 6. 21 marca 2020 o 12:28
  jA :
  Dlaczego nie ma konkretnej informacji na temat zarażonych w Dąbrowie T Czy chorym jt człowiek w sile wieku/ jak podają niektóre komunikaty czy emeryt jak podają inne .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 19)
 7. 23 marca 2020 o 00:34
  Dąbrowianin :
  Podobno jest druga osoba w powiecie dąbrowskim zarażona!!!!!!!!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 1)
 8. 23 marca 2020 o 06:47
  Obserwator :
  Tekst napewno lepszy niż orędzie wygłoszone w piątek przez Adriana.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)