Dzisiaj:
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 roku
Alicji, Alojzego, Marty, Rudolfa, Teodora

APEL POLICJI

30 października 2020 | komentarze 3

W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 święto Wszystkich Świętych będzie inne niż w ubiegłych latach. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o rozważenie przełożenia odwiedzin grobów na kolejne dni tygodnia.

Nie mniej jednak, w dniach od 30 października do 2 listopada na małopolskich drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w rejonach dużych nekropolii.

W ubiegłym roku w Małopolsce podczas wyjazdów na groby bliskich (31.10.2019 – 3.11.2019r.) doszło do 25 wypadków drogowych, w wyniku których zginęła 1 osoba, a rannych zostało 29 osób, oprócz tego odnotowano 381 kolizji drogowych.
Kierowcy którzy zdecydują się na odwiedzanie grobów w ten weekend muszą być przygotowani na zmiany w organizacji ruchu w rejonach przyległych do cmentarzy. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Szczegółowe Informacje na temat utrudnień w ruchu w rejonach dąbrowskich cmentarzy:

Ulicami jednokierunkowymi są:

ul. Zielona, ul. Św. B. A. Chmielowskiego, na odcinku od skrzyżowania
z ul. Szarwarską do ul. Ręgorowicza i ul. Ręgorowicza.

Parkingi dodatkowe :

ul. Zielona strona lewa, ul. Św. B. A. Chmielowskiego strona lewa,
parking przy Cmentarzu Parafialnym,
parking przy Ośrodku Nauki Jazdy „Jedynka” – ul. Ręgorowicza
parking przy Ośrodku Nauki Jazdy „Jedynka” – ul. Św. B. A. Chmielowskiego
parking Firmy “Hydroland” – ul. Św. B. A. Chmielowskiego
parking przy Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego

Kierowcy samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton muszą pamiętać, iż w okresie „Wszystkich Świętych” obowiązują zakazy poruszania się takich pojazdów po drogach, w następujących dniach:

31 października w godz. 18.00 – 22.00;
1 listopada w godzinach 8.00 – 22.00.

Wyjeżdżając dalej warto odpowiednio zabezpieczyć dom, wartościowe przedmioty, czy porozmawiać z sąsiadami i poprosić ich o zawracanie uwagi na podejrzane sytuacje przy posesji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przygotowali kilka porad które pomogą w bezpiecznym podróżowaniu mimo niesprzyjających, jesiennych warunków:

Podczas jazdy pamiętaj, że odległość od poprzedzającego pojazdu musi być większa niż zazwyczaj w warunkach letnich – na śliskiej nawierzchni wyhamowanie pojazdu odbywa się na znacznie dłuższej drodze,
Zmień styl jazdy z agresywnego na bardziej defensywny – ukierunkowany na bezpieczeństwo,
Zadbaj o czystość również wewnętrznej strony szyb samochodu – czyste szyby mają znacznie mniejszą tendencję do pokrywania się parą,
Kontroluj stan oświetlenia zewnętrznego swojego samochodu – zawsze miej w pogotowiu zapasowe żarówki,
Będąc pieszym poruszaj się lewą stroną drogi – będziesz widział zawczasu czy kierowca nadjeżdżającego pojazdu zauważył Cię i dostosował tor jazdy do Twojej obecności na drodze,

Kiedy jako pieszy korzystasz z drogi po zmierzchu zawsze używaj elementów odblaskowych, niezależnie od tego czy jest to wymagane przepisami czy nie. Dzięki odblaskom kierowca może zobaczyć Cię już z odległości 130 – 150m, co ma ogromny wpływ na Twoje bezpieczeństwo.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 30 października 2020 o 13:50
  juras :
  policja i porady haha
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 7)
 2. 30 października 2020 o 13:54
  juras :
  Policja rusza z wielką akcją. Kontrola może zakończyć się mandatem i punktami karnymi, czy nawet utratą prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego. Do tego grożą słone kary za brak maseczki po wyjściu z auta. Zobacz, gdzie drogówka będzie najbardziej aktywna. i w to wierze bardziej niż w ich porady
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 3. 31 października 2020 o 13:27
  Onserwator :
  W związku z tym że cmentarz zamknięty to będzie więcej policjantów to pilnowania posła. Przypomina mi to bardzo dawne czasy gdy MO ochraniało komitet i prominetow z jedynie słusznej parti:(
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)