Dzisiaj:
Sobota, 20 października 2018 roku
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

Będzie nowy wykonawca obwodnicy Dąbrowy

21 października 2017 | komentarze 2

Obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73 nie wybuduje już konsorcjum firm VISTAL Gdynia S.A. oraz Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Jak czytamy w oświadczeniu GDDKiA, decyzja o odstąpieniu od umowy nastąpiła z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Wykonawca nie wywiązywał się z zapisów umowy i harmonogramu, opóźniał prace, nie przedstawił programu naprawczego, chociaż podjął takie zobowiązanie, ograniczył swoje działania na budowie, a nawet wstrzymał prowadzenie robót. Nie realizował także swoich zobowiązań w zakresie wypłaty wynagrodzenia na rzecz podwykonawców, dostawców i usługodawców” – czytamy w oświadczeniu krakowskiego oddziału GDDKiA.

Za niewywiązanie się z umowy konsorcjum zapłaci karę umowną w wysokości 15 % wartości kontraktu. GDDKiA będzie się także domagać odszkodowania za wszelkie poniesione straty. GDDKiA przekaże natomiast należne kwoty podwykonawcom i usługodawcom.

Nowy wykonawca powinien być znany na wiosnę 2018 r. Termin realizacji nie powinien się wydłużyć bardziej, niż do końca 2019 r. A przypomnijmy, że pierwotny wykonawca zapowiadał oddanie inwestycji nawet pod koniec… przyszłego roku.

źródło: Radio Kraków (Bartek Maziarz, mat. prasowe GDDKiA/ew)

Fot. B. Maziarz

 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 22 października 2017 o 18:17
  sztywny :
  "GDDKiA przekaże natomiast należne kwoty podwykonawcom i usługodawcom" jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Niech dalej dyrekcja wybiera firmy które proponują najniższą cenę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 21)
 2. 26 października 2017 o 12:25
  astalavista :
  No popatrz, a jeszcze niedawno Pan Burmistrz nasz zapewniał, że "prace skupione są w ziemi"; no to się skupiły ;)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)