Dzisiaj:
Poniedziałek, 23 września 2019 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

„BEZ KONTEKSTU”

8 stycznia 2019 | komentarzy 6

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do zwiedzania wystawy prac Karoliny Bukały i Aliny Zięby pt. „Bez kontekstu”.

Jest to 51 wystawa promująca młodych, uzdolnionych i kreatywnych twórców z naszego regionu.

Karolina Bukała urodziła się w 1995 r. w Rzeszowie, mieszka w gminie Szczucin. Jest absolwentką tarnowskiego liceum plastycznego, które ukończyła w 2015 roku z tytułem Technik Plastyk w specjalizacji reklama wizualna. Obecnie studiuje na czwartym roku Grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak sama mówi o sobie: szczególne zainteresowanie kieruję w stronę krajów dalekiego wschodu, głównie Japonii i Korei. Jednak kultura europejska również odciska swoje piętno w pracach, co zawdzięczam między innymi licznym podróżom oraz wymianie studenckiej, w ramach programu Erasmus plus do Portugalii w latach 2016-2017. W mojej twórczości skupiam się głównie na grafice warsztatowej, malarstwie, oraz fotografii. Jednak grafika komputerowa również jest bliska mojemu sercu. Tematy jakie poruszam w pracach to między innymi: człowiek, jego emocje, pejzaż zarówno wiejski jak i miejski. Kolor, kreska jak i faktura to środki artystyczne jakie najczęściej pojawiają się w moich dziełach.

Alina Zięba, której prace także można oglądać w dąbrowskiej książnicy urodziła się w 1996 r. w Przeworsku, mieszka w gminie Kańczuga. Uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Przeworsku, obecnie jest studentką czwartego roku Grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. O swojej twórczości mówi: Głównie interesuję się zagadnieniem ciała w technice rysunkowej, gdzie doskonalę swoje umiejętności oraz obserwację w tym zakresie. Temat ten przejawia się również w technikach druku wklęsłego, który praktykuję w ramach pracowni dyplomowej. Fascynuje mnie fotografia analogowa oraz próbuję odnaleźć się w pracach eksperymentalnych, aby wprowadzić więcej swobody myślowej w swoich wytworach artystycznych. Najchętniej operuję światłocieniem, kreską oraz plamą. Z przyjemnością podnoszę sobie poprzeczkę poprzez podejmowanie się prób w coraz to kolejnych technikach tworzenia, również komputerowych. Wciąż poszukuję swojego indywidualnego stylu oraz sposobu przedstawienia spojrzenia na świat.

Na wystawie zaprezentowany został szeroki przekrój stosowanych technik. Podziwiać można m.in. szkice, grafiki, akwaforty, druki cyfrowe, prace wykonane akrylem. Całość prezentuje bogactwo zainteresowań i poszukiwań twórczych młodych artystek. Wystawę można zwiedzać w holu MBP na parterze do 8 lutego w godzinach pracy biblioteki. Ekspozycja prezentowana jest w ramach cyklu Artyści Powiśla Dąbrowskiego.

MBP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 9 stycznia 2019 o 11:24
  Iwka :
  Dziękuję za zaproszenie ! Chętnie skorzystam pod warunkiem że będę mogła zaparkować na parkingu przed biblioteką. Puki co jest to parking nie dla klientów a dla pracowników. Tylko w Polsce to możliwe ! Brawo Pani Dyrektor prawdziwa dbałość o klienta !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 22)
 2. 11 stycznia 2019 o 21:39
  hakenkrojc :
  Szanowna IWKO.Jeśli jedynym kryterium udziału jest mozliwość zaparkowania,to bardzo współczuje.W Dt jest wiele miejsc parkingowych.Jeśli ktoś ma zamiar uczestniczyć w kulturze to spacer mu nie przeszkadza.A tak szczerze.Kiedy cię oderwali od pługa?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -11 (w sumie : 11)
 3. 12 stycznia 2019 o 19:51
  hakenkrojc :
  Ten minus to napewno od IPŁUGIWKI.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 9)
 4. 12 stycznia 2019 o 19:57
  Iwka :
  Hakenkrojc czy Ty w życiu coś widziałeś poza Dąbrową ??? Tu nie jest ważne czy ja skorzystam z zaproszenia czy nie ! Tu chodzi o zasadę kto w tej instytucji jest najważniejszy. Jeżeli tego nie zrozumiałeś to może taki przykładzik "jak to jest szczotka do butów czy buty do szczotki" ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 9)
 5. 12 stycznia 2019 o 20:29
  hakenkrojc :
  Brawo tak trzymać.Najpierw twórcy lokani.Potem zza miedzy.Może się uwrażliwią.Pojadą na Wawel.Może nawet do Luwru.Tylko proszę.Szanowna Pani Dyrektor.Na początek dać im możliwość wjazdu samochodem na salę wystawową.Może jakaś dotacja z z UE
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 11)
 6. 13 stycznia 2019 o 15:15
  hakenkrojc :
  PŁUGIWKA bredzisz.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)