Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

„Bezpieczna Droga do Szkoły”

3 września 2018 | Brak komentarzy

Policjanci dąbrowskiej „drogówki” przeprowadzą w dniach od 3 do 14 września br. działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

W tym okresie policjanci będą pełnić służbę szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci idących na lekcje. Policjanci mają zadbać o to by dzieci bezpiecznie poruszały się po drogach i aby, przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pomagać będą uczniom, zwłaszcza tym, którzy pójdą do szkoły po raz pierwszy, szczególnie w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. W ramach wspomnianej kampanii w dniu 3 września br. dąbrowscy policjanci wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie przeprowadzą akcję profilaktyczną pn. „Zwalniam przed Szkołą”.

Celem akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół, propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kontrola autobusów dowożących dzieci do szkół. Kierowcy w ramach akcji będą otrzymywać od policjantów ulotki propagujące bezpieczeństwo w rejonie budynków szkół i przedszkoli.

KPP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)