Dzisiaj:
Niedziela, 22 maja 2022 roku
Emila, Heleny, Jana, Julii, Wiesława, Wisławy

BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA WARSZTATY LITERACKIE

10 maja 2022 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza chętne dzieci (w wieku 7-12 lat) na pierwsze warsztaty organizowane w ramach realizacji projektu „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia”.

Warsztaty literackie pt. #WIERSZOWANIE prowadzone przez Sławomira Batora odbędą się w trzech terminach: 18, 24 i 31 maja w godzinach 15:00-17:00 (o ewentualnej zmianie terminów zgłoszeni uczestnicy informowani będą bezpośrednio).


Podczas zajęć opracowany zostanie scenariusz jesiennego spektaklu „Niezły raban na wesoło… przy Polnej”, który będzie efektem także wielu innych warsztatów (muzycznych – oprawa dźwiękowa, plastycznych – dekoracje i kostiumy oraz aktorskich – dla osób odgrywających role w przedstawieniu).
Informacje o kolejnych warsztatach w najbliższym czasie.

OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY pod nr tel. 14 655 93 03 wew.17 lub bezpośrednio w Oddziale dla Dzieci.

Prowadzący warsztaty literackie Sławomir Bator jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauczycielem dyplomowanym języka polskiego, historii oraz plastyki, w zawodzie od 2003 r. Od kilkunastu lat pracuje i prowadzi klub teatralny w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej. W latach 1998-2015 był współtwórcą ruchu rekonstrukcyjnego w odtwórstwie historii kultury materialnej z przedziału XIII-XIV wieku w Polsce. Od 2003 do 2012 roku dowodził Tarnowskim Bractwem Rycerskim Gladii Amici. W ostatnich latach realizował projekt spisania lokalnych legend i opowieści historycznych.

Projekt „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)