Dzisiaj:
Środa, 12 sierpnia 2020 roku
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech, Leonida, Piotr

„CYFROWY DOM KULTURY”

1 lipca 2020 | komentarze 3

Projekt „Cyfrowy dom kultury”, który otrzymał dotację w ministerialnym programie „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury w wys. 21000 zł, rozpoczął swoje pierwsze działania.

DDK – beneficjent zadania podpisał właśnie umowę dotacyjną. Powstał logotyp zadania (autorstwa Agnieszki Wrony – Łapy – „Grawprojekt”), który prezentujemy poniżej. Podpisano umowy z realizatorami zajęć on-line, które zostaną przeprowadzone w sieci jesienią (wrzesień – październik).


W programie są: warsztaty artystyczne (taniec nowoczesny, plastyka, muzyka), kulinarne i pokazy mistrzów plastycznych form użytkowych. Swoje talenty i umiejętności zaprezentują w tej dziedzinie aktywni twórcy Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego: Iwona Bielaszka – Podsada i Danuta Szczygieł. Kulinarnymi pasjami podzielą się panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, prezentując wspaniałe potrawy „od A do Z” i szkoląc internautów w zakresie kuchni regionalnej oraz ciekawostek współczesnych modyfikacji kulinarnych. Zajęcia muzyczne przeprowadzi Łukasz Chmiel, taneczne: Maryna Grygorjeva i Paweł Potępa, plastyczne: Paulina Bogula – Motyka i Stanisław Stroński.

W II połowie czerwca opracowano szczegółowe scenariusze zajęć on-line i przygotowano zaplecze techniczne (sprzęt, oprogramowanie, streeming).
Program adresowany jest głównie do uczestników stacjonarnych zajęć w DDK, które wskutek epidemii zostały przerwane na 2 miesiące, a obecne odbywają się w ograniczonej rygorami sanitarnymi formie. Warsztaty kulinarne przeznaczone są dla seniorów, pokazy mistrzów głównie dla dorosłych. Poszczególne moduły zadania będą szeroko promowane na stronie internetowej i oficjalnym fanpage’u „Facebooka” DDK oraz w mediach lokalnych. Ich realizacja odbywać się będzie poprzez streeming na platformie Zoom oraz na kanale Youtube. Nabór uczestników streemingu zostanie przeprowadzony w okresie wakacji drogą korespondencyjną.

Zadanie jest możliwe do zrealizowania, dzięki czemu straty społeczne i kulturalne spowodowane izolacją w okresie epidemii zostaną zmniejszone za sprawą dotacji z MKiDN. Konkurencja była bardzo mocna, zgłoszono w Polsce wiele świetnych i kreatywnych projektów. Sukces był możliwy dzięki sprawnej współpracy w pisaniu tego projektu, ale również dzięki zaangażowaniu Pana Wiesława Krajewskiego – Posła na Sejm RP, który po raz kolejny pomógł dąbrowskiej kulturze.

DDK

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 2 lipca 2020 o 07:47
  jonek :
  Choć tyle, że poseł pomaga, niestety gmina leży i kwiczy !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 7)
 2. 2 lipca 2020 o 22:02
  Do jonka :
  Kwiczeć może i kwiczy, ale na pewno nie leży....A co Posła powstrzymuje pomagać gminie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 3. 6 lipca 2020 o 23:29
  Do jonka :
  Pomaga w gminie serzyny
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)