Dzisiaj:
Sobota, 16 stycznia 2021 roku
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz

CZŁOWIEKA TRZEBA MIERZYĆ MIARĄ SERCA

25 października 2020 | Brak komentarzy

Podobnie jak w czterech minionych latach, także i w tym roku naszym zamiarem było urządzenie balu charytatywnego Fundacji CORDARE. Na dobre wpisał się on bowiem w kalendarz ludzi dobrej woli i wielkiego serca, jednocząc w idei pomagania nie tylko osoby z Powiśla Dąbrowskiego, ale też z innych regionów kraju.

Niestety stan pandemii, który powrócił do Europy i do Polski, z jeszcze większą siłą rażenia, niż to miało miejsce wiosną, pokrzyżował wiele ludzkich planów, zniweczył wiele marzeń, w tym także nasze zamierzenia.

Z przykrością musimy dzisiaj poinformować naszych Przyjaciół i Sympatyków, że nie uda nam się zorganizować w listopadzie – planowanego, piątego balu CORDARE. Jednocześnie łączymy się z wszystkimi, których w jakikolwiek sposób dotknęła pandemia, czy to poprzez chorobę lub śmierć kogoś bliskiego, czy to poprzez trudności w życiu zawodowym, bądź też poprzez konieczność narażania swojego życia w służbie innym.

Nasza Fundacja stara się w miarę możliwości wspierać poszkodowanych przez epidemię. Wiosną tego roku zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Hospicjum Świętego Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki życzliwości Przyjaciół CORDARE udało się wtedy zebrać 6000 zł, które przekazaliśmy do Hospicjum.

Mając świadomość, że w obecnym czasie bardzo trudno pozyskać pieniądze na działalność Fundacji, postanowiliśmy mimo wszystko przyznać kolejne 26 stypendiów na bieżący rok szkolny i akademicki, by tym samym wesprzeć młodych, zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin. Mieliśmy na uwadze fakt, że dzisiaj nasza pomoc jest im jeszcze bardziej potrzebna, niż w czasach przed pandemią.

Fundacja pragnie być gotowa na wsparcie instytucji charytatywnych, prowadzących działalność w dobie koronawirusa. Stąd też wzorem lat ubiegłych – zdecydowaliśmy się przeprowadzić doroczną aukcję charytatywną, ale w nowej, bezpiecznej na ten czas formule.

Aukcja będzie trwała od 22 października do 11 listopada i jest już dostępna poprzez Internet.

Przedmioty ofiarowane na tę aukcję można zakupić za pomocą znanego portalu Allegro – Charytatywni. Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali rożne przedmioty i usługi na ten cel (wykaz poniżej). Przedmioty aukcji, których realizacja będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej w kraju i Europie (pensjonat w Szwajcarii, kolacja czy vouchery) mogą zostać zrealizowane w dogodnym terminie po ustaniu pandemii, a więc (oby tak nie było!), w najgorszym wypadku nawet w 2022 roku.

Aby wziąć udział w aukcji (licytacja bądź zakup) wystarczy kliknąć w link zamieszczony pod danym przedmiotem, który przekieruje Państwa na stronę Allegro Charytatywni. Dalej należy postępować zgodnie z ogólnymi zasadami zakupów na allegro, wybierając dostępne opcje zakupu (można licytować, podając proponowaną kwotę lub wybrać wariant “kup teraz”, który tym samym zamyka drogę dalszej licytacji i gwarantuje nabycie danej rzeczy lub usługi). W przypadku przystąpienia do licytacji portal będzie wymagał prostego zalogowania i uwierzytelnienia danych osobowych, w przypadku wybrania opcji “kup teraz” – logowanie nie jest wymagane. Po zakończeniu aukcji i opłaceniu zakupu w wybrany przez Państwa sposób – Fundacja będzie sukcesywnie przesyłać zakupione przedmioty lub informować o sposobie realizacji zakupionych usług.

Zapraszamy do zapoznania się z przedmiotami ofiarowanymi dotychczas na aukcję oraz zachęcamy do zgłaszania nowych propozycji. Nawet po rozpoczęciu aukcji, będzie jeszcze możliwość dołączenia się i przekazania jakiegoś przedmiotu. Można to uczynić w ciągu kilku najbliższych dni, kontaktując się w tej sprawie telefonicznie z członkami zarządu Fundacji, bądź pisząc na adres mailowy naszej Fundacji (biuro@cordare.eu).

Mamy nadzieję, że jak zwykle wesprzecie Państwo nasze działania, biorąc udział w przygotowanej aukcji charytatywnej. Wierzymy też, że pomimo pandemii będziemy mogli nadal aktywnie udzielać pomocy potrzebującym. Ufamy, że wirus nie dotknął szlachetności ludzkich serc…

LISTA OFIARODAWCÓW ORAZ WYKAZ PRZEDMIOTÓW I USŁUG PRZEKAZANYCH NA AUKCJĘ :

Fundacja CORDARE


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)