Dzisiaj:
Piątek, 23 sierpnia 2019 roku
Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

CZY POWSTANIE ŚCIEŻKA HISTORYCZNO-EDUKACYJNA

14 lipca 2019 | 1 komentarz

Pojawiła się inicjatywa budowy pomnika generała Mariana Kukiela oraz stworzenia w stolicy powiatu ścieżki historyczno-edukacyjnej. W związku z tym, w siedzibie Jednostki Strzeleckiej JS2083, odbyło się spotkanie organizacyjne.

Tematem rozmów było między innymi powołanie Komitetu Budowy Pomnika gen. Mariana Kukiela i utworzenia ścieżki historyczno-edukacyjnej, która miałaby powstać w Parku Miejskim im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przedsięwzięcie miałoby przede wszystkim na celu edukację lokalnej społeczności na temat dziejów regionu i sylwetek osób zapisanych na kartach historii powiatu dąbrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli w nim: z ramienia samorządu powiatowego Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, a także przedstawiciele jednostki: st. sierż. ZS Mariusz Grzebieniowski, st. sierż. ZS Krzysztof Stalmach oraz mł. insp. ZS Roman Głowacki historyk i twórca książek poświęconych generałowi Marianowi Kukielowi, a zarazem opiekun Drużyny Orląt z Żelazówki.

powiatdabrowski.pl

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 24 lipca 2019 o 08:31
    franek :
    jak powstanie to park zacznie żyć, do tego moze jakieś nowe nasadzenia i będzie dobrze
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)