Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

CZYTELNICY PYTAJĄ, E – KURIER ODPOWIADA

11 września 2019 | komentarzy 12

Okazuje się, że nie tylko plac zabaw w parku miejskim swoim stanem technicznym mógł zagrażać zdrowiu małych użytkowników (na co zresztą gmina zareagowała zaraz po interwencji).

Nasza Czytelniczka zwróciła uwagę, że plac zabaw przy bloku nr 7 na Westerplatte również czasy świetności ma za sobą, a niektóre sprzęty i palisada mogą być niebezpieczne zwłaszcza dla mniejszych dzieci.

Otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki e – mail tej treści z dołączonymi na dowód zdjęciami:

Dzień dobry, 

Piszę do Państwa w sprawie stanu technicznego urządzeń na placu zabaw pod blokiem nr 7, na osiedlu Westerplatte. Pan Burmistrz zapowiadał remonty placów zabaw, a temu akurat by się bardzo przydał. Na początku wakacji zauważyłam w jak złym stanie jest palisada wbita wokół placu. Niektóre z jej elementów dosłownie rozpadają się pod stopami dzieci, co stanowi realne zagrożenie dla zdrowia bawiących się tam dzieci. Wystarczy, że któreś stanie niefortunnie, palik się złamie i stopa skaleczona. Dwa tygodnie temu zauważyłam pod pająkiem  do wspinania trzy belki, które zostały wydarte z podestu tyrolki. Ja osobiście proponowałbym ją zlikwidować bo i tak od dłuższego czasu jest zepsuta, a na jej miejsce zamontować dodatkowe atrakcje dla młodszych dzieci.  W załączeniu przesyłam zdjęcia, jakie udało mi się zrobić na tym placu.

Niedawno, przy okazji pozytywnie zwieńczonej, interwencji w sprawie placu zabaw w parku miejskim, potwierdziło się, że e – maile Czytelników z załączonymi zdjęcia przynoszą oczekiwany skutek. Urzędnicy wówczas wiedzą dokładnie, jaki sprzęt bądź element wyposażenia może stanowić zagrożenie dla zdrowia młodych czy najmłodszych użytkowników i mogą podjąć szybką reakcję. Zwłaszcza, że – jak pokazuje doświadczenie – takie interwencje przynoszą pozytywne zmiany, co potwierdził w komentarzu pod jednym z tekstów nasz Czytelnik, autor pierwszego zgłoszenia w sprawie placu zabaw w parku.

Burmistrz odpisał nam na interwencję Czytelniczki i zadeklarował, że niebezpieczne elementy zostaną niezwłocznie naprawione, zastąpione lub usunięte:

Witam, dziękuje za informację przekazaną z placu zabaw. Przeglądamy często place zabaw pod kątem sprawności urządzeń, ale uszkodzenia zdarzają się również bardzo często. Oczywiście będziemy interweniować w tej sprawie również, dokonamy napraw od razu i później wymienimy lub zlikwidujemy palisadę. Jeszcze raz dziękuję za info; ta forma zgłoszenia bardzo przyspiesza nasze działania i zwiększa bezpieczeństwo dzieci. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Kaczmarski.

Mamy nadzieję, że i tym razem interwencja zadziała szybko i skutecznie, by nie narażać najmłodszych użytkowników placu zabaw przy bliku nr 7 na os. Westerplatte na potencjalne zagrożenie. W tym wypadku czas gra decydującą rolę.

us

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 września 2019 o 20:56
  Kate :
  Przeglądamy często place zabaw pod kątem sprawności urządzeń, ale uszkodzenia zdarzają się również bardzo często"- ta tyrolka nie dziala od tamtego roku ....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)
 2. 11 września 2019 o 21:03
  Ewelina :
  Gdyby włodarze faktycznie często sprawdzali stan placów zabaw, to już dawno by zauważyli w jakim stanie są te przyrządy. Ta mała huśtawka jest uszkodzona chyba od początku wakacji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)
 3. 12 września 2019 o 09:38
  Mieszkaniec :
  Bo u nas w Dabrowie to juz tak jest, coś sie wybuduje i niech sobie to juz radzi. Nie robi sie modernizacji, nie dokłada nic nowego, nie inwestuje sie juz. A wiadomo ze coś co jest fajne i atrakcyjne dziś za rok będzie zużyte i mało atrakcyjne. Wiele jest obiektów w Dabrowie gdzie swoje lata świetności ma za sobą, a dlaczego ? Bo sie juz w to nie inwestuje
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)
 4. 12 września 2019 o 20:07
  lolo :
  To samo tyczy się iluminacji świątecznych, które wiszą cały rok. Tak ciężko poświęcić góra 2 dni na ich zdemontowanie? We wakacje żar lał się z nieba, a nad głową dumnie prezentowały się mikołaje czy choinka
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 17)
 5. 12 września 2019 o 20:29
  M. B :
  Zobaczcie "place zabaw" i "piaskownice" na Wyszyńskiego to jest dopiero dramat.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 6. 12 września 2019 o 21:00
  katee :
  Stan techniczny placu zabaw pod blokiem nr 7 jest fatalny. Tam nawet strach iść z dzieckiem miejmy nadzieję że teraz się coś zmieni...i Pan Burmistrz dotrzyma słowa...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 7. 13 września 2019 o 07:42
  Anna :
  Realia są takie,że budżet gminy z gumy nie jest.Dla zaoszczędzenia na drakońskich cenach prądu wyłączano oświetlenie uliczne co latem nie jest tak dotkliwe (zimą gorzej ).Skończyło się zajadliwym jazgotem ,bo kilku przechodniów miało dyskomfort.Mieszkańcy ul.Grunwaldzkiej za obwodnicą od 2 lat nie mają oświetlenia na wysokośi budowy obwodnicy i jakoś żyją.Znoszą przechodzenie bo błocie po roskopanym chodniku i braku poboczy, wystające kamienie i druty stwarzają dodatkowe niebezpieczeństwo, no ale obwodnica potrzebna trzeba wytrzymać. Trochę zrozmienia ludziska . Pretensje, żądania i krytyka to klimat naszej dąbrowskiej społecznośi.Trochę to smutne.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 15)
 8. 13 września 2019 o 12:16
  Haha :
  Oczywiście popsuło się samo. A madeczki bombelków nie widziały jak się to psuje. A teraz halo halo proszę naprawić. Może czas szanować to co się ma, a później dopiero z pretensjami - bo mi się należy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 22)
 9. 13 września 2019 o 16:47
  ania :
  Do Haha. Przerażające jest podejście rodziców!! Ani burmistrz ani włodarze miasta nie bawią się na placu zabaw. Są tam wasze dzieci. Tatusiowie i Mamusie , młotek, wkrętak i pędzel do rąk, i naprawić pociechom zabawki!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 20)
 10. 15 września 2019 o 10:46
  dino :
  Przypomnę tylko o tym że mieszkańcy płacą około 600 zł czynszu co miesiąc!!! Więc nie młotek i pędzel droga ANIU !Na tym placu nawet trawy nie ma kto skosić, za stan techniczny urządzeń odpowiada spółdzielnia i gmina w razie wypadku nawet jest to odpowiedzialność karna!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 14)
 11. 15 września 2019 o 19:50
  Obserwator :
  do dino Ja ze mieszkam w swoim prywatnym domu w przeliczeniu na 1 m-c płace dożo więcej i wyobraź sobie że sam kosze trawę, sama robię remonty, sam odśnieżam, sam utrzymuje swój plac zabaw a płace podatki tak jak ty (a może trochę więcej) i do głowy nie przeszło mi żeby iść do gminy z pretensjami. Tak na magnesie ta zabawka to już ze trzy razy była naprawiana. Wiec jak ktoś robi zdjęcia zepsutej zabawki to niech zrobi zdjęcia osób które ją psują bo to nie dzieci ja psują a odzież i dorośli, którzy chcą wypróbować swoją sprawność.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 22)
 12. 1 października 2019 o 13:47
  Grażynka :
  No cóż, nie dziwne.....to glosy pokolenia roszczeniowego, któremu się wszystko należy....począwszy od 500+! Mamusie z koralikami na sztucznych paznokciach, smartfon w ręku a dzieci niech rozniosą plac zabaw bo nie mój.....! A tatusiowie jak te osły na wszystko trzeba urobić z dala od rodziny. Oto realia Powiśla Dąbrowskiego....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)