Dzisiaj:
Środa, 12 sierpnia 2020 roku
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech, Leonida, Piotr

CZYTELNICY PYTAJĄ, E – KURIER ODPOWIADA

2 lipca 2020 | komentarzy 8

Naszego Czytelnika zaniepokoiła sytuacja korkującego się odcinka Drogi Krajowej Dąbrowa – Szczucin na przecięciu obwodnicy Dąbrowy z Krajówką. Powodem są prace budowlane na tutejszym rondzie, które jeszcze przez jakiś czas może być trudniej przejezdne.

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy e- mail tej treści, z prośbą o interwencję:

Na rondzie nie odbywają się żadne prace od blisko 2 tygodni, korki sięgają często otaczarni mas bitumicznych; stanie w korkach wśród użytkowników [drogi] rodzi stres, frustracje i niebezpieczeństwo – kierowcy starają się nadrobić stracony czas. Mieszkańcy okolicznych domów narzekają na smród spalin. [Jest również] utrudniony dojazd dla służb ratunkowych ([ostatnio] był wypadek w Szczucinie ) straż, pogotowie – mimo swych uprawnień – mają utrudniony przejazd. Zbliża się zwiększony ruch wakacyjny, dlatego priorytetem jest, by udrożnić ruch na drodze krajowej, funkcjonującej i czynnej.

O wyjaśnienie tego stanu rzeczy poprosiliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, jako że – w związku z budową obwodnicy Dąbrowy – korki i utrudnienia mogą i występują na odcinku Drogi Krajowej Dąbrowa – Szczucin, którą przecina budowana obwodnica. W tej sprawie odpowiedzi udzieliła nam rzeczniczka prasowa GDDKiA, Iwona Mikrut-Purchla. Stanowisko Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odnośnie zgłoszonej interwencji zamieszczamy w całości:

Zastosowana organizacja ruchu jest zgodna z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu, na czas prowadzenia robót. Pozostały do wykonania prace budowlane związane z wykonaniem ekranów akustycznych, umocnieniem poboczy oraz poszerzeniem poboczy na wlotach i wylotach ronda. Ta tymczasowa organizacja ruchu, uwzględniająca ruch w obu kierunkach, będzie obowiązywała do  07.07.2020. Następny etap tymczasowej organizacji ruchu będzie uwzględniał krótkotrwałe wyłączenia odcinków DK73 oraz ul. Warszawskiej, z ręcznym kierowaniem ruchem. Jest to niezbędne do wykonania pozostałych prac, jak: montaż wypełnień ekranów akustycznych, oznakowanie poziome i pionowe oraz umocnienie rowów.

Niestety do zakończenia prac budowlanych trzeba się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Jak wyjaśnia GDDKiA, taka organizacja ruchu, przy całej uciążliwości, jest prawidłowa i zgodna z projektem.

us

 

 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 5 lipca 2020 o 16:15
  ewa :
  Ponownie zadaję pytanie - jaka musi być temperatura żeby otworzyć basen ? Przecież są wakacje - mało osób wyjeżdża , temperatura myślę że sprzyja. Niestety basen nieczynny i nawet nie wiadomo kiedy będzie czynny .Nie pamiętam kiedy tak było w jakiekolwiek wakacje .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 11)
 2. 6 lipca 2020 o 09:55
  Niezależny :
  Zjazd od Tarnowa w kierunku Piłsudskiego na rondzie przy orlenie fatalnie pomyślany, jest bardzo kolizyjny,ja będę wjeżdżał na rondo bo będzie bezpieczniej i szybciej, projekt do poprawki zanim otworzą obwodicę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 8)
 3. 6 lipca 2020 o 20:25
  #Trzaskowski #PrzestańKłamać :
  Otwarcie niby w lipcu. Czy na pewno?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 4. 6 lipca 2020 o 21:21
  Adam :
  Pani Ewo może temperatura jest nie potrzebna, tylko obawa ze trzeba będzie dołożyć. Otwarcie basenu to nie jest tysiąc złotych tylko zdecydowanie więcej. Samo napełnienie basenu woda to koszt przypuszczam 30 tys a do tego dochodzi utrzymanie, środki chemiczne, prąd itd. Zawsze zostaje nam kryty basen, gdzie tłumów nie widziałem
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)
 5. 8 lipca 2020 o 14:00
  ewa :
  No cóż Panie Adamie światła już wygaszone w nocy , resztę można zamknąć bo trzeba dokładać i też może być " pięknie " - czemu nie .
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 6. 9 lipca 2020 o 10:11
  Ewo Ewo :
  Nie wiesz, że jest koronawirus. Dam Ci radę wykąp i popluskaj się w domu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 7)
 7. 9 lipca 2020 o 16:00
  do Ewo Ewo :
  Rozglądnij się dookoła... W niedzielę na żwirowni w Radłowie nie było gdzie się wcisnąć, bo tyle było ludzi! Są jakieś zakażenia? Nie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 7)
 8. 12 lipca 2020 o 19:34
  Adam :
  Od początku lipca był 3 dni ładnej pogody. Maszyny basenowe musza działać cały czas. Pracownicy musza doglądać czy wszystkie parametry są wporzadku. Ochrona obiektu w nocy. To nie jest koszt kilku tysięcy, tylko kilkunastu. Może sie komuś wydawać ze a otwórzmy basen, przecież to tylko wlać wodę. Proszę mi wierzyć ze czynników jest wiele. Mamy juz 12 dni lipca z czego 3 były ładne gdzie może basen zarobił by przy dobrych wiatrach 6-7 tys a gdzie reszta. Żeby wyjsć na zero basen musiał by przez 2 miesiące zarobić 70-99 tys
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)