Czwartek, 25 kwietnia 2024 roku
Jarosława, Marka, Wasyla

Dąbrovia – remis i przegrana na początek sezonu

14 sierpnia 2011 | komentarzy 6

Dąbrovia w swoim pierwszym meczu ligowym w sezonie 2011/2012 zremisowała z Tarnowską Iskrą 2:2 (0:0) i taki wynik został zapisany w tabeli rozgrywek ligowych. Ponieważ jednak był to równocześnie mecz I rundy PP Tarnów – potrzebne było rozstrzygnięcie w rzutach karnych. Tutaj piłkarze Dąbrovii okazali się słabsi, przegrali 2:4.

Bramki w regulaminowym czasie gry strzelali dla Dąbrovii: Arkadiusz Chwałek oraz Mateusz Rzepka, zaś dla Iskry – Janusz Syrowy i Robert Gajda

Zapraszamy do obejrzenia filmowego skrótu z drugiej połowy tego spotkania i rzutów karnych.

Mecz rozpoczął się od doskonałej okazji Iskry. Po błędzie bramkarza z narożnika pola karnego strzelał Damian Żak, ale piłka trafiła tylko w słupek bramki. Kilkanaście minut później problemów bramkarzowi gospodarzy przysporzył Janusz Syrowy, jednak jego strzał został z trudem obroniony. Druga połowa zaczęła się od bramki dla Dąbrovii. Obrona Iskry przysnęła i po dośrodkowaniu napastnik gospodarzy na raty pokonał Jóźwika. Iskra szybko odpowiedziała za sprawą Janusza Syrowego. Skrzydłowy Iskry uderzył z 20 metrów obok interweniującego „golkipera” i wyrównał stan meczu. Chwilę później było juz 2:1 dla gości. Dobrze dysponowany Janusz Syrowy dogrywa w pole karne do Roberta Gajdy, ten przyjmuje piłkę i bez zastanowienia uderza z 16 metrów pod poprzeczkę. Dobić gospodarzy mógł jeszcze Janusz Syrowy, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki, a dobitka była niecelna. Parę minut przed końcem szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Napastnik Dąbrovii otrzymał podanie w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się po drodze od nogi obrońcy i przelobowała bezradnego Jóźwika. Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie, a że mecz był również rozgrywany w ramach Pucharu Polski sędzia zarządził rzuty karne.
W wykonywaniu jedenastek lepsi okazali się gracze Iskry przy dużym udziale Tomasza Jóźwika, który obronił 2 strzały.

Rzuty karne Dąbrovia – Iskra 2:4
0-1 Robert Gajda
1-1 Dąbrovia gol
1-1 Marcin Brożek niecelnie
2-1 Dąbrovia gol
2-2 Robert Kozioł
2-2 Dąbrovia niecelnie (broni Tomasz Jóźwik)
2-3 Damian Żak
2-3 Dąbrovia niecelnie (broni Tomasz Jóźwik)