Dzisiaj:
Piątek, 22 stycznia 2021 roku
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz, Gaudenty, Marta, Wincenty

DĄBROWA POŻEGNAŁA ŚP. KS. PRAŁATA JÓZEFA POREMBĘ

26 listopada 2020 | komentarzy 5

W środę 25 listopada br. Dąbrowa Tarnowska pożegnała swego dawnego długoletniego proboszcza Ks. Prałata Józefa Porembę.

Ks. Prałat zmarł nad ranem w niedzielę 22 listopada 2020 r., gdy Kościół obchodził Święto Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystości żałobne rozpoczęły się we wtorek 24 listopada br. wprowadzeniem trumny ze zwłokami Ś.P. ks. Józefa do kościoła parafialnego NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym samym dniu odbyły się dwie msze święte w intencji śp. Ks. Prałata Józefa, by umożliwić parafianom Jego godne pożegnanie. Pierwszej z nich przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wraz z Arcybiskupem Przemyskim Adamem Szalem.

W środę Mszę świętą żałobną o godz. 12:00 odprawił biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Stanisław Salaterski w koncelebrze z Ks. Proboszczem Stanisławem Cyranem, Ks. Zbigniewem Pietruszką – Dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej, Ks. Prałatem Ryszardem Piaseckim, Ks. dr hab. Janem Bartoszkiem, księżmi Rodakami, dawnymi wikariuszami i wielu innymi. Mszy św. pogrzebowej, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, uczestniczyły delegacje samorządów, instytucji, szkół i stowarzyszeń oraz parafianie. Po Mszy Św. ciało Ś.P. Ks. Prałata przewieziono na cmentarz parafialny i złożono w grobowcu kapłańskim.

Dąbrowa Tarnowska pożegnała Pasterza,
który kochał swoich parafian, służąc niestrudzenie,
ofiarnie i z pokorą chorym, ubogim, samotnym, potrzebującym.
Męża modlitwy, miłośnika Eucharystii, żarliwego czciciela Maryi,
ofiarnego spowiednika, niestrudzonego budowniczego,
świadka miłosierdzia, który jak sam mówił
– w swoim kapłaństwie był szczęśliwy.

galeria zdjęć

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 26 listopada 2020 o 13:23
  Dąbrowianin :
  Odpoczywaj w pokoju na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako skromny niezastąpiony pasterz
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +26 (w sumie : 26)
 2. 26 listopada 2020 o 19:12
  "jaculo" :
  Niestrudzony Chrzciciel Chrystusa,przykład dla wiernych, księży i osób konsekrowanych, pokazuje jak ma wyglądać życie człowieka który wierzy w boga i Chrystusa i idzie jego śladami
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 19)
 3. 29 listopada 2020 o 10:34
  Piotr :
  Za duszę śp. Ks. Józefa zamówiono 530 mszy św. w tym 5 gregorianek. (źródło - strona parafii dt)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 15)
 4. 30 listopada 2020 o 14:30
  Parafianin :
  Prawdziwy ksiądz, z powołania. Skromny, zawsze uśmiechnięty. Z każdym porozmawiał. Przez całe życie nawet się nie dorobił samochodu. Niech odpoczywa w pokoju.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 17)
 5. 30 listopada 2020 o 17:17
  Parafianin :
  Prawda jest taka takiego Proboszcza, jak ks. Józef Poremba Dąbrowa Tarnowska nigdy nie miała, nie ma i już nigdy mieć nie będzie. Ks. Prałat Poremba był człowiekiem bardzo inteligentnym, bardzo skromnym, bezinteresownym. Największymi Jego cechami była uczciwość, skromność, pracowitość, obowiązkowość i umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi. Każdego bez względu na wykształcenie, pozycję społeczną traktował na równi z sobą. Nie dzielił parafian na biedniejszych i bogatszych, bardziej lub mniej wykształconych. Wszyscy byli dla Niego równi. Każdego potrafił wysłuchać, służyć poradą i dla każdego zawsze miał czas. Za wszystko to dziękujemy Ci Księże Prałacie z żalem, że tak szybko i niespodziewanie nas opuściłeś! Spoczywaj w pokoju!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 20)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)