Dzisiaj:
Wtorek, 14 lipca 2020 roku
Damiana, Franciszka, Izabeli, Marcelego

DĄBROWA TARNOWSKA ZAGRAŁA REWELACYJNIE

14 stycznia 2019 | komentarzy 6

Trwa weryfikacja zebranych środków w 27.Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie zarejestrowanym w Dąbrowskim Domu Kultury. Kwota deklarowana na dzień 14 stycznia to 54000 zł, więcej o 6500 zł niż w rekordowym 2018 roku!

Bank przeliczy w najbliższych dniach zadeklarowane walory, przeliczone komisyjnie w nocy 13/14 stycznia w sztabie dąbrowskim, obejmującym zasięgiem większość gmin powiatu (Szczucin z odrębnym sztabem). Jest jeszcze szansa poprawienia wyniku, bo do końca tego tygodnia można kupić pozostałe po licytacji gadżety w cenie wywoławczej. Znajdują się one w sekretariacie DDK.


Finał przebiegł w rejonie spokojnie, z dużym zaangażowaniem mieszkańców. 85 wolontariuszy zbierało do puszek datki, pomagało w organizacji pokazów tanecznych na hali sportowej (kilkoro wolontariuszy tańczyło też w zespołach DDK), koncertu, licytacji, loterii, pieczeniu wypieków domowych. Punktualnie o godz.20:00 wszyscy spotkali się w sercu miasta na „światełku do nieba”, aby mimo różnic poglądów poczuć się jednością. W spotkaniu na rynku mieszkańców powitali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski (patroni honorowi finału), Krzysztof Kupiec – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Paweł Chojnowski – szef sztabu WOŚP, dyrektor DDK. Spotkanie było okazją do podziękowań dla: zastępcy szefa sztabu Konrada Abramowicza, wszystkich dąbrowskich, dzielnych wolontariuszy, sponsorów, darczyńców i partnerów (szczególnie dla Piotra Zająca – kierownika Referatu Sportu i Rekreacji UM).

Dla Wielkiej Orkiestry zatańczyły: „Sokoliki”, „Voce” z DDK (choreograf Paweł Potępa, kierownik Agnieszka Świątek), 4 formacje z „Dance Art – Studia Tańca” z Wierzchosławic, Szczucina i Dąbrowy (choreografia – Łucja Mazur i Maryna Grygorjeva). Zaśpiewali i zagrali w Ośrodku Spotkania Kultur: Marcin Borzemski, Kacper Lipowicz, Adam Ciąbor, Gabriela Mol i Maksymilian Mol, Klaudia Pikul, Martyna Bielecka oraz Łukasz Chmiel. Licytację ponad 100 gadżetów poprowadził duet doświadczony kilkuletnimi edycjami finałów WOŚP: Włodzimierz Wodziński („Alarm Serwis”) i Paweł Chojnowski, w sprawnym przeprowadzeniu aukcji pomogli wolontariusze: Julia i Patryk Marek oraz Aleksandra Cholewa. Wszystkie losy – żaden nie był bez pokrycia – rozeszły się bardzo szybko, dzięki czemu sprzedano 60 drobnych i bardziej wartościowych fantów. Prawdziwą furorę zrobiły placki podarowane przez Bożenę i Mariusza Sokołowskich (Piekarnia „Sokołowscy” w Gruszowie Wielkim) i prywatnych darczyńców, głównie wolontariuszy dąbrowskiego sztabu: Annę Kinel, Teresę Kiwior, Karolinę Błachaniec, Kamilę Kubacką, Katarzynę Morawiec, Julię i Patryka Marek, Aleksandrę Cholewę.

Wspaniałym wynikiem zakończyły się: licytacja (blisko 4000 zł!) i loteria fantowa (100% sprzedanych losów). Wiele serca i trudu włożyli: Ewa Lewandowska, Anna Chmura, anonimowy Dobry Duch Dąbrowskiej WOŚP, przekazując przedmioty o dużej wartości materialnej i sentymentalnej. Organizacja finału nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników DDK i wielu sponsorów życzliwych dla akcji solidarnej pomocy dzieciom w Polsce. Szczególne uznanie należy się liczącym w sztabie, którzy zakończyli swoją pracę społeczną niewiele przed północą: Konradowi Abramowiczowi wraz z córeczką Olgą, Karolinie Błachaniec, Annie Kinel i Sławomirowi Batorowi. Finansowo pomogli wydatnie: „BANK SPÓŁDZIELCZY”, „EUROSAN” (pokaz ogni sztucznych), „AKCENT STUDIO” (plakaty), „PIZZERIA ATEŃSKA”, , „ALIBI” (pizza dla wolontariuszy), „PIEKARNIA SOKOŁOWSCY” (placek Królewiec), „PER TUTTI” (gadżety i pizza dla wolontariuszy), „TEL-TOM” (wykonanie pokazu ogni), „ALARM SERWIS” (gadżety), „STUDIO OBRAZU” (oprawa plakatów na aukcję), „MOTOZBYT”, „MULTI PIXEL” (gadżety), „ANDRZEJEK” (oklejenie okładek na tablice rejestracyjne), „DIAGMED” (promocja imprezy) , Starostwo Powiatowe, CENTRUM POLONII W BRNIU, „GRAWPROJEKT” (gadżety), „GRAWPROJEKT” (gadżety), bar Chicago Burger” (gorące napoje dla wolontariuszy).

DDK

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 14 stycznia 2019 o 17:07
  ania :
  Gratulacje dla wolontariuszy a także dla mieszkańców Dabrowy za udział w WOSP!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 28)
 2. 15 stycznia 2019 o 09:38
  jonek :
  Tajemnicą jest ile uzbierali poszczególni Wolontariusze ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 17)
 3. 15 stycznia 2019 o 11:41
  sztab :
  Nie wolno publicznie podawać takich informacji, każdy z nich uzyska taką informacje o sobie w sztabie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 15)
 4. 15 stycznia 2019 o 14:18
  jonek :
  do sztab - Z czego wynika taka konspiracja ? Wg Rodo samo nazwisko i kwota nie stanowią zbioru danych. Dla wolontariuszy i darczyńców byłaby to nobilitacja lub sygnał do jeszcze wytężonej pracy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 22)
 5. 15 stycznia 2019 o 14:48
  sztab :
  to jest decyzja wolontariuszy, pracujemy zespołowo i może nie każdy chce, żeby miasto śmiało się, że miał ktoś mało w puszce, tyle na ten temat, nie wszędzie należy szukać spiskowych teorii.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 21)
 6. 15 stycznia 2019 o 20:42
  Zyz :
  Zgadzam się że sztab. Co za różnica ile poszczególny wolontariusz uzbieral? Po co to komu wiedziec? Ważne że wszyscy razem uzbierali ładna sumę. Dzięki chojnosci mieszkancow. Pozdrawia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 22)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)