Dzisiaj:
Czwartek, 3 grudnia 2020 roku
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir

INTEGRACYJNIE I NA SPORTOWO

3 października 2020 | 1 komentarz

Pomimo trudności związanych z pandemią, seniorzy ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury zorganizowali w dniu 26.09.2020 r. zawody sportowe.

Była to I Spartakiada Dąbrowskich Seniorów o „SREBRNY LIŚĆ DĘBU”- realizowana w ramach projektu „Dąbrowski Senior Aktywny w Małopolsce”.
O pomoc w przeprowadzeniu spartakiady zostali poproszeni strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2083 im. gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej.

Do zawodów zgłosiło się wiele osób, które starowały w następujących konkurencjach:
– bieg na 60 m.
– zręcznościowy tor przeszkód
– hula-hoop
– slalom rowerowy
– rzut piłeczką do celu

W oczekiwaniu na wypisanie dyplomów dla zwycięzców spartakiady, strzelcy zaprezentowali swoją patriotyczno-obronną organizację, oraz przybliżyli seniorom działalność jednostki. Dyplomami uhonorowane zostały I, II i III miejsca zajęte w poszczególnych konkurencjach, a specjalne wyróżnienie „Srebrny Liść Dębu” otrzymała najstarsza uczestniczka spartakiady Pani Teodora Dorecka.

Podczas wesołej, sportowej rywalizacji seniorzy wykazali się dobrą formą oraz zręcznością, a także uświadomili sobie znaczenie codziennej dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną.

Wartością dodaną spartakiady była integracja międzypokoleniowa. W serdecznej, życzliwej atmosferze, przy dobrej pogodzie, seniorzy aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, poznali bliżej wartościową działalność Jednostki Strzeleckiej, a wszystko to w duchu wzajemnego szacunku i sympatii. Wśród uczestników spartakiady byli przedstawiciele innych (oprócz UTW) organizacji pozarządowych.
Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia Zarządu UTW był Marian Rzeźnik. Czteroosobową ekipą strzelców dowodził szef logistyki Jednostki Strzeleckiej 2083 im. gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej – chor. ZS Krzysztof Stalmach.

I Spartakiada Dąbrowskich Seniorów została zrealizowana w ramach projektu „Dąbrowski Senior Aktywny w Małopolsce” – przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 3 października 2020 o 21:24
    xxx :
    Brawo Seniorzy i Strzelcy! Tak trzymać! :-)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)