Dzisiaj:
Wtorek, 19 października 2021 roku
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

DĄBROWSKI BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

17 sierpnia 2021 | komentarze 3

W piękną ale upalną niedzielę 15 sierpnia br., w Święto Wojska Polskiego i 101. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej prawie setka biegaczy i sympatyków biegania uczciło pamięć Żołnierzy Niezłomnych, podczas “IVBiegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym – Dąbrowa Tarnowska 2021”.

Bieg ten, który jest największym w Polsce biegiem pamięci jest organizowany w wielu miastach pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się pod patronatem Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego i Posła na Sejm RP – Piotra Saka .


Dąbrowski Bieg Tropem Wilczym, został zorganizowany przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego. W organizacji zabezpieczenia logistycznego biegu wzięli udział Strzelcy Jednostki Strzeleckiej JS-2083 oraz Referat Sportu. Przed biegiem delegacja organizatorów i uczestników biegu, złożyła znicze pod Pomnikiem w Parka 100-lecia Niepodległości.

Bieg był częścią tegorocznych dąbrowskich obchodów Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą.

Już od 10:00 uczestnicy wydarzenia odbierali pakiety startowe w Domu Parafialnym. Bieg odbywał się na dwóch dystansach – 1963 m i 3000 m w dąbrowskim Parku Miejskim. Był świetną okazją do rodzinnego spędzania wolnego czasu i sprawdzenia indywidualnej sprawności, a co najważniejsze w tym dniu, do uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych – uczestników powstania antykomunistycznego. Dzięki przychylności ks. Stanisława Cyrana – Proboszcza dąbrowskiej parafii biuro zawodów mieściło się w Domu Katechetycznym. Tam też biegacze mogli po biegu odpocząć przed rozdaniem nagród oraz statuetek dla zwycięzców biegu.

Uczestników biegu uhonorowano pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali specjalnie przygotowane statuetki i nagrody. Nagrody i upominki otrzymali także najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu.
czytaj więcej

UM w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 17 sierpnia 2021 o 15:28
  uważny :
  Brawa i gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz wszystkich uczestników biegu oraz podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 9)
 2. 18 sierpnia 2021 o 11:11
  zmartwiony :
  eh w rodzinnym mieście posła W.K. zabrakło :( szkoda, że bardziej promuje miasta i wsie za Tarnowem
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 5)
 3. 21 sierpnia 2021 o 09:41
  Do zmartwiony :
  Taka prawda Dąbrowski poseł wspiera innych nie nas, bo u nas nie ma porozumienia z gmina, ale lepiej wojenki polityczne prowadzić niż dbać o dobro wyborców. A bieg super mimo upału. Nagrody naprawdę swietne
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)