Dzisiaj:
Piątek, 16 kwietnia 2021 roku
Benedykta, Bernadetty, Erwina, Julii, Urbana

DACHOWANIE SAMOCHODU

26 lutego 2021 | Brak komentarzy

26 lutego w godzinach popołudniowych jednostka OSP Szczucin została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Zabrnie.

Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu bierze udział jeden samochód osobowy, który zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przydrożny mostek po czym dachował. W pierwszej kolejności działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia Zespołów Ratownictwa Medycznego.

W wyniku zaistniałego zdarzenia 2 osoby, które podróżowały samochodem zostały zabrane do szpitala przez przybyłe Zespoły RM. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Dalsze działania polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych natomiast w ostatnim etapie działań na kierowaniu ruchem wahadłowo. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Szczucin(GBARt, GBA), 2 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GBARt), 2 Zespoły RM, 2 patrole Policji oraz Pomoc Drogowa.

Bardzo dobrym zachowaniem wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy w pierwszej kolejności udzielali pomocy poszkodowanym.

OSP Szczucin


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)