Dzisiaj:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

DDK Z DOTACJĄ MINISTERSTWA KULTURY

17 maja 2020 | komentarze 3

Projekt „Cyfrowy dom kultury – warsztaty i pokazy artystyczne” złożony przez Dąbrowski Dom Kultury uzyskał wysoką ocenę w Narodowym Centrum Kultury i dotację w wys.21000 zł na realizację.

Zadanie obejmuje warsztaty z edukacji artystycznej w obszarach: plastyki, muzyki, tańca, kultury kulinarnej, pokazy mistrzów (formy plastyczne) streamingowane dla odbiorców. Poszczególne moduły będą realizowane na zasadach zdalnych, z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych, z zastosowaniem interaktywności.

Łącznie planowanych jest 40 segmentów zajęć edukacyjnych on-line w 5 modułach dla około 80 odbiorców (dzieci i młodzież, seniorzy – warsztaty kulinarne). Programem objęte są zajęcia: taneczne (taniec nowoczesny), plastyczne (w oparciu o stacjonarne koło „Pastele”), muzyczne (szkółka muzyczna DDK). W obszarze plastyki oprócz warsztatów on-line przewidziano też pokazy ciekawych technik i form zaprezentowane przez kilku artystów ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.
Celem jest stworzenie warunków działania domu kultury w warunkach izolacji społecznej wymuszonej stanem epidemii lub zagrożenia epidemicznego, upowszechnianie dorobku kulturalnego, utrzymanie więzi i kontynuacji rozwoju talentów uczestników amatorskiego ruchu w okresie izolacji społecznej, a także rozwój kapitału kulturowego i umiejętności cyfrowych, autoprezentacji beneficjentów oraz osób realizujących zajęcia.

Przygotowanie techniczne i merytoryczne do realizacji zadania będzie w czerwcu, podpisaniu umowy dotacyjnej, cykl warsztatów i pokazów w sieci odbędzie się jesienią tego roku (wrzesień i październik). W kontekście stopniowego odmrażania kultury zadanie „Cyfrowy dom kultury” będzie miało znaczenie stymulujące a w przypadku ewentualnej drugiej fali epidemii i koniecznych restrykcji społecznych oraz w przyszłości na wypadek ewentualnych innych podobnych zagrożeń będzie stanowiło istotny kapitał wiedzy i doświadczeń dla animatorów i odbiorców kultury w regionie.

DDK

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 17 maja 2020 o 19:06
  Koka :
  Niezłą kaske ktoś przytuli z tych transmisji których nikt nie będzie oglądał. A dla Dąbrowy podwyżki kanalizacji, śmieci podatków etc....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 2. 17 maja 2020 o 21:51
  Bono :
  Przecież rząd PiS jest taki beee....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 11)
 3. 18 maja 2020 o 12:25
  ktos :
  tez tak słyszałam a jednak pieniążki pisiorów smakują nawet DDK
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)