Dzisiaj:
Sobota, 23 czerwca 2018 roku
Agrypiny, Albina, Józefa, Piotra, Wandy, Zenona

Debata społeczna

14 czerwca 2017 | komentarze 4

13 czerwca br. w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się druga z cyklu debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Debata została zorganizowana i przeprowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Celem przeprowadzonego spotkania było zaprezentowanie stanu bezpieczeństwa na terenie Miasta Dąbrowa Tarnowska, w tym również dotyczącego ruchu drogowego w odniesieniu do całości Powiatu, upowszechnienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do diagnozy aktualnych zagrożeń społecznych najbardziej dokuczliwych dla środowiska lokalnego, promocję aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”, oraz zaprezentowanie działań profilaktycznych realizowanych na podległym terenie przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

W debacie udział wzięło około 25 zaproszonych osób. Oficjalnego otwarcia debaty i przywitania gości dokonał nadkom. Mirosław Strach – Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej który wprowadził zaproszonych gości w tematykę debaty.

Prelegentami debaty byli: podkom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz mł.asp. Ewelina Fiszbain Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wśród zaproszonych gości w debacie uczestniczyli: Marek Kopia – V-ce Starosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski –Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Jacek Sarat – Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, Agnieszka Anioł – Głuszek – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Irena Kawa – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, przedstawiciele Rad Osiedla, Dyrektorzy oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu miasta Dąbrowa Tarnowska.

Po wystąpieniach prelegentów rozpoczęła się dyskusja, oraz pytania uczestników debaty. Głos zabierali przede wszystkim przedstawiciele lokalnych samorządów. Każdy z zabierających głos, stwierdził iż osobiście spotkał się z różnymi przypadki, które w następstwie przekazanych w trakcie debaty informacji wiedzą iż mogły zostać naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń. Uczestnicy dokonywali analizy zgłoszeń już naniesionych na KMZB w konsultacji z obecnymi prelegentami. Szeroko poruszono temat bezpieczeństwa, szczególnie w kontekście rozszerzenia i modernizacji monitoringu Miasta Dąbrowa Tarnowska oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Jednym z wniosków Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Stracha w ramach działań pod nazwą „Dzielnicowy bliżej nas” jest wspólne wraz z samorządem lokalnym utworzenie punktów przyjęć interesantów dla dzielnicowych, które będą służyć dla mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego. Głównym celem Komendanta w przedmiotowym przedsięwzięciu jest przybliżenie obywatelom Policji jako instytucji pomocowej a zwłaszcza szczególnej roli dzielnicowego jako policjanta „pierwszego kontaktu” ze społeczeństwem.

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 15 czerwca 2017 o 14:07
  wątpiący :
  Porozmawiajmy o przypadku Iwony Cygan....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 11)
 2. 15 czerwca 2017 o 17:02
  ja :
  news dnia- to takie ciekawe
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 3. 15 czerwca 2017 o 18:24
  ULA :
  Z racji funkcji w terenie pełnionej w pracy zawodowej współpracowałam trochę z Milicją , potem z Policją .W każdej gminie był Posterunek i tym samym możliwość zarówno bliższego kontaktu jak i szybkiej interwencji. Polikwidowano i jak powiedział ówczesny Komendant zalecenia dostał "z góry " Taki Gręboszów np. miał swój nowy porządny Posterunek .Teraz radiowóz jedzie pół godziny z Dąbrowy, czas interwencji długi,paliwo leci, ależ był pomysł z tą likwidacją.Odbudować takie punkty przyjęć trudna sprawa lecz pomysł powrotu do sprawdzonego, co świetnie funkcjonowało jet super.Tylko co "góra " na to ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)
 4. 16 czerwca 2017 o 21:08
  buc :
  Co to znaczy ? Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ.Czy płacąc podatki muszę się dodatkowo angażować?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)