Dzisiaj:
Piątek, 24 maja 2024 roku
Emilii, Iwony, Jana, Michała, Symeona

DEBATY NIE BĘDZIE (AKTUALIZACJA)

15 kwietnia 2024 | komentarzy 176

Drodzy Czytelnicy.

Nasza próba zorganizowania debaty, opartej na prostych i uczciwych zasadach, w której obydwaj Kandydaci mieliby równe szanse na przedstawienie swoich wizji rozwoju Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska, zakończyła się fiaskiem. Debaty nie będzie.

Po krótkich, telefonicznych negocjacjach uzyskaliśmy ostateczną zgodę na udział Pana Krzysztofa Kaczmarskiego. Problemem było to, ze chciał on koniecznie, by ta debata odbyła się z udziałem publiczności, na co my nie byliśmy gotowi. Proponował też inne miejsce, na co też nie wyraziliśmy zgody. Od początku uważaliśmy, że to Dąbrowski Dom Kultury, który jest instytucją publiczną, służy wszystkim Mieszkańcom i dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym, jest najwłaściwszym miejscem. Ostatecznie zgodził się nie stawiając żadnych warunków. Nie udało nam się natomiast uzyskać ostatecznej deklaracji udziału ze strony Pana Andrzeja Gizy. Zgodnie z jego sugestią zmieniliśmy termin. W pierwszej wersji debatę planowaliśmy przeprowadzić w poniedziałek, 15. kwietnia, o godz. 19.00. Zmieniliśmy termin na wtorek, 16. Kwietnia, na godz. 20.00. i natychmiast (w czwartek, 11. kwietnia o 22.47) przesłaliśmy pytania od redakcji tak, by na zapoznanie się z nimi Kandydaci mieli cały roboczy piątek, poniedziałek i wtorek plus sobotnio-niedzielny weekend. Liczyliśmy na szybką odpowiedź, ale dopiero dziś, o godz. 12.54 otrzymaliśmy e-mail następującej treści:

Szanowna Redakcjo e-Kuriera Dąbrowskiego, odpowiadając na zaproszenie odbycia debaty z obecnym Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej, pragnę poinformować, że pomimo wstępnej akceptacji i chęci udziału w debacie niestety nie skorzystam z Państwa propozycji.

W załączeniu przekazuję oświadczenie w tej sprawie dla Państwa, dla Czytelników Państwa portalu oraz dla Mieszkańców Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska. Jednocześnie wyrażam otwartość na rozmowę z Państwa Redakcją.

Z wyrazami szacunku, Andrzej Giza

Oświadczenie (pdf)

Od redakcji:

Ponieważ kwestia organizacji debaty i jej szczegółów wywołała duże poruszenie, a chcielibyśmy w tej sprawie zachować pełną transparentność, opublikujemy w najbliższym czasie pełną treść korespondencji, prowadzonej w sprawie debaty z obydwoma sztabami, zachowując właściwą chronologię poszczególnych e-maili i uzupełniając o zapamiętaną treść rozmów telefonicznych. Naszym zdaniem nie ma w nich niczego, co dyskredytowałoby któregokolwiek z Kandydatów, chodzi nam wyłącznie o pokazanie naszych prób sfinalizowania pomysłu.

AKTUALIZACJA (15.04, godz. 21.05)

  1. Środa, 10. kwietnia. Pierwsze e-maile w sprawie debaty:
  2. Czwartek, 11. kwietnia. Rano zatelefonowaliśmy do obydwu sztabów, żeby uzyskać potwierdzenie, czy e-maile dotarły. W telefonicznej rozmowie z Krzysztofem Kaczmarskim usłyszeliśmy, że to świetny pomysł, ale trzeba go zmodyfikować, bo debata powinna być z udziałem mieszkańców i w innym miejscu. Jeśli chodzi o miejsce, to dość szybko doszliśmy do porozumienia. Gorzej było z wytłumaczeniem, że nie chcemy brać na siebie ciężaru organizacji otwartego spotkania. Sprawa być może wyglądałaby inaczej, gdyby ktoś inny zorganizował takie otwarte spotkanie z udziałem obydwu kandydatów, a nas tylko poprosił o przeprowadzenie rozmowy i relację „na żywo”, ale nawet wtedy balibyśmy się, że przerośnie to nasze możliwości. Od sztabu Andrzeja Gizy otrzymaliśmy dość szybko pisemną odpowiedź:Oddzwoniliśmy, zainteresowani wątkiem innych redakcji, które miały być zainteresowane przeprowadzeniem debaty. Nie wykluczyliśmy możliwości udziału jakiegoś innego dziennikarza, zaznaczyliśmy jednak, że na pewno chcielibyśmy, aby transmisja była udostępniana z naszej strony www lub kanału YouTube. Chodzi o statystyki tzw. oglądalności. e-Kurier Dąbrowski utrzymuje się wyłącznie z reklam (nie podpisujemy żadnych umów z samorządami, czy związanymi z nimi instytucjami), w związku z czym ta oglądalność jest dla nas bardzo ważna. Liczyliśmy, że debata w sposób znaczący nam ją podniesie, co będzie zachętą do wykupywania reklam. Uwagę, że termin poniedziałkowy w połączeniu z przesłaniem pytań na 24 godziny przed debatą stawia urzędującego burmistrza w uprzywilejowanej sytuacji, uznaliśmy za zasadną. Potem otrzymaliśmy e-mail ze sztabu Pana Krzysztofa Kaczmarskiego:Zadowoleni z takiego obrotu sprawy zaktualizowaliśmy informację o debacie na naszej stronie, informując o zainteresowaniu obydwu Kandydatów, po czym odwiedziliśmy DDK, aby upewnić się, czy warunki techniczne pozwolą na przeprowadzenie transmisji na żywo. Na miejscu okazało sie, że jednak znacznie lepsza będzie scena sali kinowej (pierwotnie myśleliśmy, że będzie to salka na piętrze). Próba wypadła pomyślnie, przy okazji udało się zarezerwować salę kinową na wtorek, na godzinę 20.00, wysłaliśmy więc późnym wieczorem do obydwu komitetów e-mail z następującą informacją: Kandydaci mieliby więc cały roboczy piątek, poniedziałek i wtorek plus sobotnio-niedzielny weekend na zapoznanie się z pytaniami od redakcji i wymyślenie swoich pytań do kontrkandydata, które miały być najważniejszą częścią debaty.
  3. Piątek, 12. kwietnia. Rano zadzwoniliśmy do obydwu Kandydatów. Potwierdzili, że dotarły do nich najnowsze informacje. Poprosiliśmy o  możliwie szybką odpowiedź – ostateczną decyzję o wzięciu udziału lub rezygnacji z debaty. Pan Krzysztof Kaczmarski od razu potwierdził, że w pełni akceptuje zmienione warunki. Pan Andrzej Giza miał odpowiedzieć pisemnie. W tej sytuacji, niemal pewni, że debata się odbędzie, postanowiliśmy nieco rozwinąć skrzydła i zamówić ekipę, profesjonalnie zajmującą się streamingiem. I „po bożemu” ustawić 3 kamery, z których jedna pokazywałaby plan ogólny, a dwie pozostałe – każdego z Kandydatów w taki sposób, by był widoczny, gdy zadaje pytanie lub udziela odpowiedzi. Zaczęliśmy też gromadzić pytania do kandydatów, które zadawali w komentarzach nasi Czytelnicy. Pomyśleliśmy, że jeśli drugi z Kandydatów ostatecznie się zgodzi na udział w debacie, to zaproponujemy jeszcze jedną turę pytań – właśnie od Czytelników – może znów obaj sie zgodzą.
  4. Sobota, 13. kwietnia. Nieco zaniepokojeni brakiem ostatecznej odpowiedzi ze strony Pana Andrzeja Gizy, zatelefonowaliśmy do niego z pytaniem, kiedy możemy sie jej spodziewać. Była godzina 11.40. Zapewnił, że „…w ciągu godziny, dwóch będzie oświadczenie…”.
  5. Poniedziałek, 15. kwietnia. Mocno już zaniepokojeni, tuż po godzinie 9.00 wysłaliśmy e-mail z prośbą o poinformowanie nas o ostatecznej decyzji najpóźniej do godziny 12:00 i informacją, że brak jakiejkolwiek odpowiedzi zmusi nas do odwołania debaty. Nie mogliśmy po prostu dłużej czekać z rozpoczęciem stosownych działań organizacyjnych. O godzinie 12.54 otrzymaliśmy e-mail, rozwiewający nasze nadzieje (jego treść przytaczamy na samym początku tego wpisu).

Każdy ma prawo do własnej oceny całej tej historii. Również wśród naszych Czytelników zdania w sprawie debaty są podzielone, a poziom emocji eskaluje. Często pojawiają się dwa wątki. Pierwszy wokół pytania: dlaczego nie zorganizowaliśmy takiej debaty przed pierwszą turą? To był nasz ogromny błąd – oczywiście, że należało to zrobić. Możemy tylko przeprosić, że zawiedliśmy oczekiwania tak dużej części naszych Czytelników i straciliśmy okazję do pokazania naszych możliwości. Drugi wątek to sprawa udziału publiczności. Tutaj nie zmienimy zdania – na takie ryzyko – zarówno techniczne, jak i organizacyjne – nie byliśmy gotowi. Tak, czy inaczej – obydwa te mankamenty z pewnością miały wpływ na sceptyczne, a często nawet wrogie podejście do naszej propozycji.

Dziękujemy za wszystkie – zarówno życzliwe, jak i mniej życzliwe uwagi, jakie przy tej okazji do nas dotarły. Każdą z nich traktujemy bardzo poważnie. Obydwu Kandydatom życzymy sukcesu na miarę ich oczekiwań.

Z wyrazami szacunku

Redakcja e-Kuriera Dąbrowskiego


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 15 kwietnia 2024 o 14:56
  Igrek :
  Totalna porażka Pana Gizy. Całą kampanię oparł na haśle „dość stagnacji”, dostał możliwość wypunktowania Burmistrza Kaczmarskiego z tej właśnie „stagnacji”- i co? Brak odwagi? A może brak lub niewystarczające argumenty za tym głośnym hasłem? To wszystko zakończone komicznym oświadczeniem, totalnie pozbawionym logiki- „nie będę rozmawiał, bo będę w tym czasie rozmawiał z kim innym, dość rozmowy”. Debata jest podstawą dobrze funkcjonującej demokracji, jest okazja do konfrontacji swoich racji z przeciwnikiem. Niestety, Pan Giza wybrał logo PiSu na plakatach, a nie udział w debacie. To komentuje się samo Ciekawe jak na to zareagują wyborcy Pana Pietrasa, a to oni zdecydują o fotelu burmistrza. Werdykt w niedzielę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +39 (w sumie : 81)
 2. 15 kwietnia 2024 o 15:27
  Wyborca :
  Bardzo dobra decyzja Pana Andrzeja. Teraz przeciwnicy Pana Andrzeja będą podkręcać do ciszy wyborczej, że zrezygnował z debaty. Ale co to za debata? społeczeństwo chciało debaty z mieszkańcami bo to o ich głos walczą kandydaci. Dla chcącego nic trudnego;)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -30 (w sumie : 62)
 3. 15 kwietnia 2024 o 15:30
  Prawicowy :
  Żeby daleko nie szukać, nie pamiętam kto to w końcu powiedział czy Ziobro czy Morawiecki, hasło brzmi: Miękiszon!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 46)
 4. 15 kwietnia 2024 o 15:38
  Do igrek :
  Czy trudno zrozumieć ze mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej nie chcą już Burmistrza Kaczmarskiego tak zdecydowali 7 kwietnia i żadna ściema z pseudo debatą tego nie zmieni
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -23 (w sumie : 77)
 5. 15 kwietnia 2024 o 15:58
  Mieszkaniec :
  O kampaniach wyborczych, które znaliśmy sprzed lat zapomnijmy. Dzisiaj trzeba mieć twardy kręgosłup i jak się powiedziało "A" to i "Z" wypada a nie głową w piasek. Czy przyszły burmistrz jak coś nie będzie jego myśli też powie nie dla miasta?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +24 (w sumie : 48)
 6. 15 kwietnia 2024 o 16:09
  Tadek :
  Papa Andrzejku :))))
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 59)
 7. 15 kwietnia 2024 o 16:11
  Gosia :
  Porażka pana Gizy !!!!Wystraszył się pana Kaczmarskiego? Wstyd panie Giza !!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +25 (w sumie : 65)
 8. 15 kwietnia 2024 o 16:27
  MCR :
  Giza odmówił udziału w debacie? Chyba sobie zdał sprawę, że z hasłem "dość stagnacji" w bezpośrednim starciu to sobie tylko drugi raz strzeli w stopę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +25 (w sumie : 59)
 9. 15 kwietnia 2024 o 16:42
  Tabe :
  Wieczorek na burmistrza i po temacie :D
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -25 (w sumie : 55)
 10. 15 kwietnia 2024 o 16:57
  Wyyybboorrccaaa :
  Myślę że bardziej honorowo byłoby nawet przegrać tą debatę niż nie podejść do niej. Wyborcy to ocenią czy czasami hasło dość stagnacji nie było na wyrost.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +28 (w sumie : 58)
 11. 15 kwietnia 2024 o 16:58
  Keks :
  Bardzo dobra decyzja. Czas na debaty był przed pierwszą tura a nie teraz jak grunt się pali.. KK ma Pan 65 lat zostań w domu pobaw się z wnukami bo Ci tego braknie. Zrobiłeś co i ile umiałeś i zejdz że sceny w tym wieku. Syn chce walczyć niech walczy a Ty zajmij się wnukami. Powodzenia dla obu kandydatów
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -15 (w sumie : 65)
 12. 15 kwietnia 2024 o 17:14
  Głos seniora :
  Osobiście odbieram to jako zawód sprawiony wyborcom, którzy jednak debaty oczekiwali i dawali temu wyraz w komentarzach oraz codziennych rozmowach. Zwyczajnie szkoda, ale prawdą jest że każdy kandydat ma prawo prowadzić kampanię wyborczą według własnego pomysłu. Natomiast informacji o otwartości na rozmowę z redakcją kuriera (zgodnie z przytoczoną treścią e-maila) a także bezpośrednio z mieszkańcami (zgodnie z treścią oświadczenia), przy braku otwartości na merytoryczną rozmowę z kontrkandydatem (bo obu Panów stać było na coś znacznie więcej niż przepychanki słowne) pozwolę sobie nie komentować
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +24 (w sumie : 44)
 13. 15 kwietnia 2024 o 17:29
  Andrzej :
  Pan AG tak mocno chce kończyć stagnację, że podziękował debacie, która by rozwiązała wszelkie wątpliwości każdego wyborcy. Najpierw zgrywać kozaka i paradować w stroju budowlańca na Facebooku - śmiechu co nie miara a jak przychodzi czas na prawdziwą rozmowę z KK wraz z wyborcami to robi z siebie ofiarę, że go atakują, że nie będzie żadnej debaty bo TAK. Całe to oświadczenie jest napisane tak okrężnie, że po rozwiązaniu rachunku tych zdań wynika, że tautologii z tego nie będzie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 57)
 14. 15 kwietnia 2024 o 17:29
  @ Gosia :
  Jędruś, kończ waść, wstydu oszczędź. Napisz drugie oświadczenie, że rezygnujesz i rozejdźmy się już po domach.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 41)
 15. 15 kwietnia 2024 o 17:45
  Wyborcy :
  Znam obu kandydatów, co mogę powiedzieć zarówno rozumiem odmowę Pana Andrzeja, jak i chęć tej debaty Pana Krzysztofa. Obydwu Panom życzę powodzenia, każdy ma swoich wyborców, myślę, że już kazdy mieszkaniec Gminy Dąbrowa Tarnowska ma swojego Kandyda. Zapewne część wyborców nie pójdzie do wyborów, bo żaden kandydat nie spełnia oczekiwań. Przypatrując się obu profilom na Facebooku jedynie mogę powiedzieć, że trolowe konta atakują profil komitetu AG, chyba nie potrzebny taki hejt, pomówienia, co nowy post to nowe trolki wyskakują, tyle, że większość wie co za ptaszek ;) to raczej nie pomaga obecnemu burmistrzowi. Także powodzenia Panowie już w najbliższą niedzielę :) niech wygra lepszy ! Powodzenia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 34)
 16. 15 kwietnia 2024 o 18:10
  Zośka :
  co wy tak do tego wieku??? prezydent takiego ogromnego kraju jak USA ma 80 i nikt się nie dziwi a na pipidówkę Dąbrowę 65-latek za stary WOW
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 50)
 17. 15 kwietnia 2024 o 18:13
  Wiesława :
  Nie wiem jak wam, ale mi ta cała stagnacja śmierdzi na kilometr. Brzydkie zagrywki, poniżej pasa Panie A. Mam nadzieję że wyborcy dostrzega pana nieczyste intencje i w niedziele mądrze zdecydują.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 53)
 18. 15 kwietnia 2024 o 18:28
  Głos seniora :
  Wyborco, nie każdy ma swojego kandydata. Moje oczekiwanie na debatę było właśnie tym podyktowane. A z tym, że nie każdy będzie człowiekiem, który klepie drugiego po ramieniu i potakuje, to chyba każdy "będący na świeczniku", w dzisiejszych czasach musi się liczyć. I chyba w porównywalnym stopniu dotyka tak każdego kandydatów, jak i szereg innych osób w naszej gminie, i ogólnie - w przestrzeni publicznej.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 32)
 19. 15 kwietnia 2024 o 18:38
  Ola :
  Pisałam wcześniej ze to ustawka i nie myliłam się. Teraz i wcześniej na łamach e-kuriera hejt na kandydacie AG w wykonaniu paru błaznów od kandydata KK. Przecież o to chodziło tym błaznom paplających się w szambie. Życzę dużo dobrego zapachu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -18 (w sumie : 52)
 20. 15 kwietnia 2024 o 18:53
  Piotr :
  Dobra decyzja AG, lepiej ten czas spożytkować na spotkaniach z wyborcami niż brania udziału w zamkniętej debacie. To Burmistrz miał czas żeby wyjść do ludzi i zorganizować swoje spotkania i jakoś tego nie robił. Moim skromnym zdaniem to na każdego przychodzi czas i tzw. wiek emerytalny. Z tego co na mieście słychać to Dąbrowa już wybrała i nauczona doświadczeniem tym razem nie popełni błędu sprzed 5 lat.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -17 (w sumie : 49)
 21. 15 kwietnia 2024 o 19:20
  Do Oli :
  Ola, ale w którym miejscu ta ustawka? Przecież jak wynika z treści artykułu AG sam zrezygnował z udziału w debacie (i ok, skoro tak chciał postąpić). I to KK był zainteresowany udziałem w debacie publiczności. Debata mimo że zamknięta miała być transmitowana na żywo przez co jej zasięg mógł być bardzo szeroki. I ostatnia uwaga, na ile profesjonalnym zachowaniem jest rezygnacja kandydata z debaty na dzień przed terminem jej przeprowadzenia, jeśli dobrze rozumiem to już po poznaniu pytań ogólnych przesłanych przez redakcję, to każdy zainteresowane ewentualnie sam sobie oceni
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 33)
 22. 15 kwietnia 2024 o 19:32
  Do hejterów :
  Kpicie i szydzicie z AG bo odmówił ustawki pod hasłem DEBATY ? Przypomnijcie sobie wszyscy kto 10 lat temu bał sie debaty z ówczesnym burmistrzem Stanisławem Początkiem. Sam Krzysztof Kaczmarski tłumacząc się rzekomo zbliżającymi się wyborami. Dla tych co nie pamiętają warto odszukać na yt debate w RDN Nna ktorej zjawił siewłasnie tylko pan SP. Nie byla to już debata,lecz po prostu rozmowa. Szkoda ze hejt leje sie tylko w strone jednego kandydata. Zastanawiające prawda ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -12 (w sumie : 40)
 23. 15 kwietnia 2024 o 19:34
  Do hejterów :
  Kpicie i szydzicie z AG bo odmówił ustawki pod hasłem DEBATY ? Przypomnijcie sobie wszyscy kto 10 lat temu bał sie debaty z ówczesnym burmistrzem Stanisławem Początkiem. Sam Krzysztof Kaczmarski tłumacząc się rzekomo zbliżającymi się wyborami. Dla tych co nie pamiętają warto odszukać na yt debate w RDN Nna ktorej zjawił siewłasnie tylko pan SP. Nie byla to już debata,lecz po prostu rozmowa. Szkoda ze atak leje sie tylko w strone jednego kandydata. Zastanawiające prawda ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -9 (w sumie : 33)
 24. 15 kwietnia 2024 o 19:36
  drobiazgowość :
  NIECH WYGRA LEPSZY MAJĄCY WIZJĘ ROZWOJU DLA MIASTA ,KTÓREMU NAPRAWDĘ SIĘ CHCE PRACOWAĆ DLA DOBRA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NIE TYLKO OBIECYWAĆ ,ALE OSTRO OD PIERWSZEGO DNIA ZWYCIĘSTWA ZAKASAĆ RĘKAWY I BRAĆ SIĘ DO CIĘŻKIEJ PRACY.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 26)
 25. 15 kwietnia 2024 o 20:24
  Lena :
  Nawet tak niewielkie miasto jak Dąbrowa potrzebuje burmistrza niezależnego, obytego w świecie i umiejącego wspólpracowac z róznymi podmiotami na politycznej scenie.Z tej dwojki to pan Kaczmarski jest przykładem takiej osobowości. Pana Gizy bliżej nie znam, doceniam jego ambicje i chęć działania dla dobra publicznego. Myślę jednak, że w dzisiejszej układance politycznej to pan Kaczmarski powinien prowadzić nasze sprawy. 65 lat w dzisiejszej polityce to wciąż młodzieniaszek.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 44)
 26. 15 kwietnia 2024 o 20:25
  MCR :
  Oluś nie zawiodłaś i palnęłaś głupotkę. Jaki hejt? To już nie można skrytykować hasła czy choćby kandydata? Mamy tu reżim (Biało)ruski ? I insynuację o błaznach od KK czyli od? Kolejna głupotka.Ha ha ha. za krótko obserwujesz dąbrowską scenę polityczną i jeżeli myślimy o tym samym KK to muszę cię wyprowadzić z błędu - może inni mają takie standardy ale nie on. Dla AG słuszna krytyka będzie z pewnością konstruktywna. Wyciągnie wnioski, przede wszystkim odrobi lekcję z rzucania w przestrzeń publiczną haseł lub słów bez pokrycia w faktach. "Dość stagnacji dość obietnic dość bajeczek" no jak to wygląda? "Dość obietnic" A program pana AG to nie obietnice a osiągnięte cele? "Dość bajeczek" To z przedszkola? no i wystąpienia w kasku i kamizelce, no comment! Czy to był pomysł sztabu? Czy AG? Jakoś nie wyobrażam sobie tego bez jego akceptacji? Ktoś mu to podsunął? No to niestety nie umie dobierać ludzi i nie powinien być burmistrzem. Jako wyborca PiSu jestem zawiedziony. Martwi mnie jeszcze atak na rodzinę Gizy o którym wspomniał na profilu FB. Czy to prawda ? Czy zagrywka? Nie wiem. Jeżeli ktoś wykracza poza ocenę czy krytykę kandydata i odnosi się do rodziny to jest to karygodne! Bezczelne!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 36)
 27. 15 kwietnia 2024 o 20:47
  Katarzyna :
  Dlaczego chciałam tej debaty??? Bo to jedyna, najbardziej obiektywna i najbardziej merytoryczna forma komunikacji.... ....forma profesjonalnej komunikacji, bez której nie da się działać na politycznym polu.... ....polu, na którym oczywiste i naturalne jest zestawianie sprzecznych nawet argumentów i konfrontowanie ich ze sobą.... ....a więc pewnego rodzaju widzenia, które musi wynikać z przekonania samego kandydata, a nie z pomysłów podrzucanych dla wzmocnienia przedwyborczych tez i haseł.... ....obietnic, których fachowa analiza i weryfikacja mogłaby zacząć się już teraz..... ....bo teraz jest najwłaściwszy czas, aby przekonać wyborców do swoich racji, szczególnie tych mniej zdecydowanych lub w ogóle niezdecydowanych. ..... Niestety.....póki co największe niezdecydowanie występuje po drugiej stronie, a szkoda! Szkoda, bo ta debata mogłaby powiedzieć dużo o samych kandydatach, o ich zdolnościach argumentacyjnych, o ich sposobie myślenia i wiedzy aktualnych danych.... ...danych, które ułatiwłyby przeciętnemu wyborcy lepsze rozumienie pewnych kwestii i spraw lokalnych. A tych nie można bać się poruszać! Szczególnie w debacie przedwyborczej, która określa te same reguły dla obojga kandydatów, daje te same pytania i ten sam czas, w którym wykazać można sedno i merytorykę argumentów oraz dyskusji Taka mogłaby być ta debata ....ale pozostała nam jedynie nie-debata i w mojej ocenie to ona wyłoniła już zwycięzcę.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 34)
 28. 15 kwietnia 2024 o 20:56
  Prawda sama się obroni :
  Link do debaty z przed 9 lat. Hmmm.. kto nie dotarł na debatę ? https://youtu.be/8u-24Q7x3B0?si=1ITlLDdpTryFQvHY
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 18)
 29. 15 kwietnia 2024 o 21:08
  MCR :
  I jeszcze ad vocem do tematu zbiornika /i nie tylko/ w Żelazówce o którym AG pisze w oświadczeniu: zbiornik nie powstał przez 4 kadencje SP, 2 KK a pan AG zrobi to w jedną? To albo jest magikiem albo temat już jest procedowany. Mimo że nie jestem zwolennikiem debaty to nie rozumiem dlaczego AG nie chce podjąć walki na argumenty, fakty: "z uwagi na liczne pomówienia i kłamstwa oraz krótki czas do II tury - nie wezmę udziału w debacie" No ja rozumiem że pan AG wybiera spotkania z mieszkańcami ale debata to nie całotygodniowy maraton. Temat debaty przyjmijmy że jest z ub.tygodnia dajmy piątek: zróbmy podobną kalkulację jak robił pan Giza: cisza wyborcza zaczyna się w sobotę o północy zatem od piątku 12 marca do piątku do 23:59 na minutę przed ciszą wyborczą jest w zaokrągleniu 10080 minut, tak ponad 10 tyś minut. i pan Giza nie znajdzie 80 minut na debatę. Zasłona dymna!?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 33)
 30. 15 kwietnia 2024 o 21:13
  Do Leny. :
  Powinnaś dodać, że potrafi z klasą wyjść z każdej sytuacji. Tego niestety brakuje panu A. I faktycznie zagrywki na poziomie dawnego gimnazjum. :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 36)
 31. 15 kwietnia 2024 o 21:57
  do MCR! :
  Niech Giza przestanie pitolić o tym zbiorniku. Od dawna wiadomo, że zbiornik to nie kompetencja burmistrza, niezależnie czy to będzie Giza czy Kaczmarski. Kompetencje do tego mają PGW Wody Polskie i niech przestanie robić idiotę z siebie i z wyborców.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 39)
 32. 15 kwietnia 2024 o 22:56
  Do redakcji :
  Po co debata skoro pytania są jasne i czytelne do kandydatów . W zasadzie to bez sensu. Czy w tej sytuacji nie poprosić o odpowiedź na piśmie kandydatów i odpowiedzi zamieścić na portalu Ludziska poczytają , ocenią i skomentują. A ci co będą chcieli nadal ujadać i tak sobie ulżą. I gitara. Co o tym sądzicie ???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 25)
 33. 15 kwietnia 2024 o 23:04
  Ania :
  Widzę, że zwolennicy KK (wciąż jedni i Ci sami) dalej się boją działajcie, działajcie, wciąż macie szansę na przeciągnięcie wyborców na swoją stronę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -7 (w sumie : 37)
 34. 15 kwietnia 2024 o 23:57
  Wyborca :
  Nie mam jeszcze swojego kandydata, ale hejt lejący się na p.Gizę jest nieprzyzwoity. Przecież p.Gizavspotkal się już na żywo z wyborcami. Kto chciał, to przyszedł. Poza tym debata powinna być przed I turą. Uwaga! Taki atak na kontrkandydata może się skończyć jego wygraną. Ludzie nie lubią obrażania i wyśmiewania.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 36)
 35. 16 kwietnia 2024 o 00:02
  Qwert :
  Giza wystraszył się i uciekł i co tu komentować więcej. Sprawa jest prosta jak budowa cepa
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 33)
 36. 16 kwietnia 2024 o 00:17
  Qwert :
  Do wszystkich nie mających pojęcia co to jest debata: tak pytania mogą być znane wcześniej i większość debat ogólnokrajowych właśnie tak się odbywa bo to debata jest a nie kartkówka w szkole, sam zresztą wasz kandydat to niejako potwierdził pisząc że potrzebuje czasu żeby się przygotować odpowiednimi danymi z gminy żeby udzielić konkretnej odpowiedzi. Skoro kandydaci mają przekonać do siebie wyborców to muszą mieć czas żeby przygotować odpowiedzi na wazne pytania a nie wymyślać swoje podejście do tematu na zasadzie łapanki. Do wszystkich zarzucającyh KK ze 10 czy iles lat temu sam nie przyszedl na debatę: może, nie pamiętam jeśli to prawda to postąpił tak samo jak teraz AG ale pamiętam co innego kto wtedy z KK jeździl po całej gminie i proponował kandydata KKjako najlepszego burmistrza dla nas a content ktoś dzisiaj wypisuje na jego temat.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 20)
 37. 16 kwietnia 2024 o 01:08
  Grzeczny :
  Dla mnie, kandydat na Burmistrza Andrzej Giza jest już zwycięzcą. Taki hejt jaki rozlał się przeciwko Panu Andrzejowi Gizie, rodowitemu dąbrowianinowi , dobremu, uczciwemu i pracowitemu facetowi z Dąbrowy Tarnowskiej na portalu e-kuriera w ostatnich kilku dniach ze strony „grzecznych i kulturalnych” zwolenników obecnego Burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego aby utrzymać Go przy władzy to obrzydliwość i draństwo. Powodzenia Panie Andrzeju. Jak śpiewał Czesław Niemen „ lecz ludzi dobrej woli jest więcej „ i wierze że tak będzie za pare dni. A redakcji e-kuriera niech będzie po prostu wstyd że dał wciągnąć się w tą obrzydliwą grę. Wam zaś drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska życzę dobrej decyzji 21 kwietnia i wybierzcie , czy chcecie kontynuacji tego co jest czy chcecie zmiany.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -14 (w sumie : 44)
 38. 16 kwietnia 2024 o 01:42
  osa :
  Czyli Giza speniał....dobry kandydat nie boi sie konfrontacji, nawet dzien przed wyborami!! A tu owijanie, ze weekend, ze nie zdazy sie przygotowac, tak tak, złej baletnicy to i rąbek u spodnicy przeszkadza
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 38)
 39. 16 kwietnia 2024 o 02:57
  Majk :
  No to pokazał bohatera kandydat. Na głupie uśmieszki i latanie w kasku i kamizelce po polu to nie brakowało fantazji. Jak obrabiał d. chodząc po domach też. A co? Myślisz że ludzie nie wiedzą? Teraz, gdy trzeba zachować się jak mężczyzna brakło odwagi. Wszyscy wiedzą o co chodzi!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 37)
 40. 16 kwietnia 2024 o 06:34
  Gienek :
  Jak już napisałem pod innym postem to jak nie wiadomo co chodzi to chodzi o pieniądze. Zarobki nowego burmistrza będą wynosić circa 1 milion 250 tysięcy za całą kadencje co daje ok 250 tysięcy za rok (dla niedowiarków proszę sprawdzić oświadczenia na BIP) to jak na Dąbrowę są ogromne pieniądze, i stąd też myślę że takie zaciekle ataki. Zobaczcie na Szczucin, były burmistrz też w wieku emerytalnym po prostu zrezygnował z kandydowania z klasą i zostawił miejsce młodym. Mogę się też założyć, że ten post chociaż nie zawiera żadnych kłamstw zostanie bardzo "zminusowany" bo nie wypowiada się w tonie przychylnym dla jednego z kandydatow.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 28)
 41. 16 kwietnia 2024 o 06:36
  KM :
  Szkoda,że p. Andrzej nie stanął do rozmowy. Przecież stanowisko burmistrza wymaga rozmów, nie tylko tych wygodnych. Właśnie to jest przyszłość debatowanie, rozmawianie. Zupełnie mam inne zdanie i potrzeby i chciałabym jednak posłuchać obu panów, we wspólnej rozmowie. To fenomen, żeby kandydat na burmistrza odmówił debaty.Jestem bardzo zaskoczony i zniesmaczony.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 41)
 42. 16 kwietnia 2024 o 07:41
  Renata :
  Do Wyborca - tu chyba nikt nikogo nie hehtuje. Przynajmniej nie widzę. Widać, że ludzie wyrażają swoje zdanie. Obserwuję od początku kampanie i ogólnie pan G.przoduje raczej w mówieniu o panu K. I to raczej, w mało przyjemny sposób. Zastanawia mnie powód, czy nie ma co mówić o sobie, czy oparł kampanie na tworzeniu wroga i siebie obsadzaniu w roli wybawiciela. Mi się to nie podoba. Mam dość dzielenia ludzi na dwa obozy. Można się dogadac i pogadać. Szkoda, ze tu tego brakło.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 32)
 43. 16 kwietnia 2024 o 07:55
  Do KM :
  Nie ściemniaj nam tu cwaniaczku z Bożej łaski, mogłeś przyjść na każde otwarte spotkanie z wyborcami organizowane przez kandydata na Burmistrza Andrzeja Gize, wiec nie pitol tu banialuków trolu od kontrkandydata znawco fenomenów
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -15 (w sumie : 39)
 44. 16 kwietnia 2024 o 08:10
  MCR :
  Grzeczny insynuuje historie wyssane z palca. Obrzydliwość i draństwo. Hejt ? buahaha to krytyka przede wszystkim kampanii - pomijając kampanię AG to do niego nie mam obecnie nic a nic. To nie Białoruś żeby próbować kneblować usta. Obrzydliwość i draństwo! Niech będzie, że AG to rodowity dąbrowianin, dobry, uczciwy i pracowity, nie będę z tym polemizować, ale przyznaję: stagnacją to insynuacja. Ale to nie jedyne jego kampanijne faux pas.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 28)
 45. 16 kwietnia 2024 o 08:16
  MCR :
  Ad vocem do zbiornika: może Giza jako radny? już "wychodził" w wodach polskich czy w innych organach jego budowę, i cyk - zbiornik będzie raz dwa? Zapewne intencje ma dobre w swoich obietnicach...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 26)
 46. 16 kwietnia 2024 o 08:21
  Do "Do KM" :
  Popieram wypowiedź KM. W pierwszej turze mój głos otrzymał kandydat który nie wszedł do drugiej tury, po spotkaniach otwartych innych kandydatów nie chodziłem. Co obaj kandydaci w drugiej turze mają do powiedzenia wyborcom widać na kontach internetowych, na plakatach, słychać "na mieście". Pan Andrzej krytykuje burmistrza, i jego działania, a raczej brak działań. Tym bardziej dziwi wycofanie się kandydata z możliwości bezpośredniej rozmowy i pokazania nam wyborcom że hasła na plakatach nie są tylko chwytliwymi sloganami, tylko tezą której kandydat nie boi się bronić. Z krytyką drugiego kandydata przez burmistrza w przestrzeni publicznej się nie spotkałem, ale może czegoś nie wiem
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 24)
 47. 16 kwietnia 2024 o 08:28
  Wyborccy :
  Wszem i wobec wiadomo, że pytania Pan Kaczmarski by dostał, to nie rozumiem czemu Pan Giza miałby ich nie dostać. Zapytał otwarcie o pytania i szacunek !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)
 48. 16 kwietnia 2024 o 08:52
  MCR :
  Summa summarum pan Andrzej nie przygotował się. Sugerując stagnację powinien mieć na to papiery (wcześniej nie 5 min. przed debatą) a przede wszystkim mieć świadomość, że burmistrz jaki by nie był to nie magik i efekty jego działania zależą od wielu czynników.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 34)
 49. 16 kwietnia 2024 o 09:10
  Od Do KM :
  Hasło wyborcze Pana Andrzeja Gizy „Dość Stagnacji , Wybierz Rozwój” jest bardzo jasnym przekazem dla mieszkańców którzy wkrótce dokonają wyboru. Skoro Pan Andrzej otrzymał w I turze 3500 głosów to znaczy że dostrzegają stagnacje i chcą zmianę. Nic w tym nadzwyczajnego.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -11 (w sumie : 33)
 50. 16 kwietnia 2024 o 09:34
  DO: Od do KM :
  I na tym się skończyło. Hasło na które AG nie ma poparcia, którego ani nie jest w stanie przedstawić ani publicznie obronić. I jedynie co powtarza do znudzenia, że zbuduje zbiornik w Żelazówce, czego jak się okazuje też nie zrobi, bo to nie w mocy innej instytucji jest, anie burmistrza. Zarzuca komuś że nie zrobił 100% z obiectnic, a sam ze swojej ulotki nie obroni nic. "Będę się starał zabiegać o..." Kpina.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 32)
 51. 16 kwietnia 2024 o 09:40
  ANIA :
  Bardzo dobra decyzja AG, popieram
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -9 (w sumie : 41)
 52. 16 kwietnia 2024 o 09:48
  @@@@ :
  A czego Pan Giza potrzebuje z gminy do przygotowania się na debatę? Przecież 2 kadencję jest radnym to chyba wie wszystko co się w gminie dzieje. A jak nie wie to kiepski jako radny a tu chce być burmistrzem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 34)
 53. 16 kwietnia 2024 o 09:52
  Wyborccy :
  Jak patrzę na ten lejący się hejt strumieniami na koncie FB Pana Gizy to zastanawia mnie czego wyborcy Pana Krzysztofa się boją ? Jeden już słynny Pan nakręcający, podkręcający emocje, które niewiadomo czemu mają służyć ? Ja czytając to byłam wyborcą Pana Pietrasa i myślałam o oddaniu glosa na Pana Krzysztofa, ale z tego co widzę jacy ludzie otaczają Pana Krzysztofa skłonie się raczej do wyboru Pana Andrzeja. Szanuje urzedujacego Burmistrza, ale ludzie którzy sieją taką złość, taką pogardę, te wszystkie oszczerstwa, czy tak powinna wyglądać kampania ? Mamy wolny demokratyczny kraj, myślę, że Pan Krzysztof bez takich „pomocników” świetnie dałby sobie radę, bo jest bardzo mądrym człowiekiem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 33)
 54. 16 kwietnia 2024 o 10:00
  Do @@@@ :
  Był radnym powiatowym w ramach wyjaśnienia czyli nie był w Radzie Miasta tj w Gminie tylko w Radzie Powiatu tj. Starostwo ;)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 23)
 55. 16 kwietnia 2024 o 10:14
  MCR do Wyborcy :
  "Jeden już słynny Pan nakręcający, podkręcający emocje" Który to? Dość stagnacji! Dawać go!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 19)
 56. 16 kwietnia 2024 o 10:34
  Ania :
  I witamy Pana Buśko. Na FB grzecznie o zbiorniku a tu to samo tylko anonimowo, więc można sobie pozwolić na przekleństwa. Brawo!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 17)
 57. 16 kwietnia 2024 o 11:25
  Tomasz :
  Zwolennicy obu Panów! Przekonujcie nieprzekonanych bo zwolennicy nie zmienią zdania. Wskażmy dlaczego bronimy swoich przekonań do Panów AG i KK w sferze etyki i moralności, jak definiują dobro społeczne i dobro poszczególnych ludzi. Po obu stronach podkręca się swój przekaz by napędzić debatę publiczną, a nie da się zlekceważyć nie swój elektorat i docierać tylko do swojego odnosząc się do emocji. Przecież spora liczba mieszkańców nie uczestniczy w wyborach i jak tu przełamać taką niechęć?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 19)
 58. 16 kwietnia 2024 o 11:52
  Wyb :
  „Dlaczego nie doszło do DEBATY? Wyjaśnienia Kuriera Dąbrowskiego” konto na FB KWW Niezależni Zapomnieliście dodać: „Tak niezależnej jak my jesteśmy niezależni”
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 21)
 59. 16 kwietnia 2024 o 11:58
  Do kuriera :
  Dlaczego Państwo, pomimo wielu próśb,nie dali szansy wyborcom uczestnictwa w debacie? Być może wtedy inaczej by się to potoczyło. Odpowiedzi na Państwa pytania można było już dawno przeczytać na stronie kandydatów. Co by zatem taka debata wniosła nowego?? Zawód że strony mieszkańców. Nic dziwnego, że jeden z kandydatów zrezygnował. Szkoda, bo mieliśmy mnóstwo pytań do kandydatów
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 16)
 60. 16 kwietnia 2024 o 12:10
  Zosia :
  No i po zawodach! Gratulacje dla Krzysztofa brawo!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 29)
 61. 16 kwietnia 2024 o 12:44
  Patrząc na to z boku :
  Miałam dziś chwilę czasu i przeglądnęłam wszystkie wpisy na fb jednego i drugiego kandydata, faktycznie widać że u Pana AG jest dużo negatywnych komentarzy ale nie nazwała bym tego hejtem, to tylko wyrażanie swojej opinii. Patrzac na to z boku Pan AG troszkę włożył kij w mrowisko i przypuszczam że to wywołało tą lawinę nieprzychylnych komentarzy w jego stronę. Co do tego co mówi się na mieście to i jedna i druga strona ma swoje za uszami. Nie jestem ani za jedym ani za drugim ale wiadomo że każdy będzie bronił swojej racji. Jedynie co mogę napisać i ktoś może odebrać to stronniczo to fakt że takie przepychanki można było oglądać przy wyborach parlamentarnych i jak widać przeniosło się to teraz na nasze miasto, ale takie przepychanki to niestety domena PiS, od 10 lat Polska jest podzielona na zwolenników i przeciwników. Tylko że z przeciwnikami da się normalnie porozmawiać natomiast ze zwolennikami różnie bywa
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 30)
 62. 16 kwietnia 2024 o 12:46
  Do wyb :
  Przecież na stronie niezależnych jest link do artykułu na Kurierze, każdy może to wrzucić i to znaczy że już jest stronnicze, no proszę Cię . Czy Wy umiecie czasem czytać ze zrozumieniem?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 15)
 63. 16 kwietnia 2024 o 13:03
  MCR :
  A może pan AG po prostu nie jest samodzielnym politykiem i te hasła kampanijne, te przebieranki to pomysł kogoś z jego otoczenia?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 36)
 64. 16 kwietnia 2024 o 13:07
  @@@@ :
  Jaki zbiornik w Żelazówce??? Pytanie czy ludzie mu swój grunt sprzedadzą na zbiornik. A tu działki drogie. No i jeszcze czy wyrażą zgody aby za płotem jakieś jezioro powstało.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 21)
 65. 16 kwietnia 2024 o 13:12
  Do: Wyb :
  Niestety dużo się mówi o tej "niezależności" od dłuższego czasu. To też daje do myślenia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)
 66. 16 kwietnia 2024 o 13:48
  Popieram przedmówcę :
  Bardzo trafne spostrzeżenia osoby pod nickiem "patrząc na to z boku". Też odnoszę wrażenie, że hejtem nazywane jest już teraz każde odmienne zdanie, czy to dotyczące sposobu prowadzenia kampanii (w tym głoszonych haseł, podejścia do debaty) czy ogólnie - oczekiwań wobec burmistrza. Wybory samorządowe różnią się od wyborów parlamentarnych, one powinny łączyć, a nie dzielić. Kandydat na burmistrza powinien wg mnie próbować jednoczyć wokół zadań, mających na celu dobro mieszkańców, ludzi różnych poglądów, różne grupy społeczne, a oprócz krytyki (najlepiej konstruktywnej) umieć zachować minimum obiektywizmu. Myślę, że przynależność partyjna ma drugorzędne znaczenie przy wyborach samorządowych, liczy się bardziej człowiek i jego postawa wobec miasta oraz jego wszystkich mieszkańców. Razi niespójność kampanii i przekazu przygotowanego przez komitet Pana AG, ale docenić trzeba ambicje kandydata. Nam wszystkim życzę dobrych decyzji w niedzielnych wyborach.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)
 67. 16 kwietnia 2024 o 13:57
  XYZzz :
  Krytyka to nie hejt. Jak to rozróżnić? Krytyka jest oceną zawierającą argumenty, służącą polemice, wyrażeniu opinii i zmianie czyjegoś zdania. Hejt ma na celu obrażenie i zrobienie przykrości.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 20)
 68. 16 kwietnia 2024 o 14:02
  Dupeusz :
  Słuchajcie, prawda jest taka,że to rodzinką i znajomi Kaczmarskiego się odpalili. Robią trollowe konta i myślą że tym zniechęcą wyborców ale co najwyżej to nie pomagają swojemu Krzysztofowi tylko działają na jego niekorzyść. Poza tym takie bajeczki jak to że Kaczmarski chciał debaty z publicznością to baju baju ale nie ludziom którzy widzą i myślą... Co tu dużo mówić, Kaczmarski nie przyszedł na debatę 9 lat temu z Początkiem. Psy tera szczekają a wtedy nie było mowy. Pewnie całą noc myśleli co napisać żeby Kaczmarski wyszedl na tego który tak wszystko idealnie zrobił hahaha. Szkoda gadać
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 36)
 69. 16 kwietnia 2024 o 14:05
  Mania :
  Nie podoba mi się to, że często interes partyjny przesłania trzeźwą ocenę rzeczywistości
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 24)
 70. 16 kwietnia 2024 o 14:17
  Do Kurier :
  Dlaczego nie wszystkie komentarze są publikowane? Te w głównej mierze krytykujące Pana Andrzeja są widoczne
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 3)
 71. 16 kwietnia 2024 o 14:17
  MCR :
  Przy okazji trzeba zaznaczyć, że od kandydatów jak i piastujących urząd wymaga się podwyższonych standardów, nie tylko w zakresie kultury osobistej, uczciwości, prawdomówności ale też ważenie słów i daleko idącej powściągliwości w ocenach.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 23)
 72. 16 kwietnia 2024 o 14:22
  Do XYZzz :
  Czyli te wszystkie pomówienia, nieprawdziwe informacje to krytyka ? Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o kandydacie ? Że został zwolniony z pracy za przekręty? Że zlikwiduje szkołę, że będzie zwalniał ludzi ? Raczej jak prowadzi się kampanię to nie w godzinach pracy, tylko jest się na urlopie ?!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 19)
 73. 16 kwietnia 2024 o 14:31
  MCR :
  Przy okazji trzeba zaznaczyć, że od kandydatów jak i piastujących urząd wymaga się podwyższonych standardów, nie tylko w zakresie kultury osobistej, uczciwości, prawdomówności ale też ważenia słów i daleko idącej powściągliwości w ocenach.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 21)
 74. 16 kwietnia 2024 o 14:35
  XYZzz :
  Sory ale na fb to nigdzie w komentarzach nie widziałem żeby ktoś pisał o likwidacj jakieś szkoły czy o czymś związanym z pracą, również czegoś takiego od nikogo nie słyszałem. Pierwszy kontakt z takim info miałem po wrzuceniu oświadczenia pana AG.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 25)
 75. 16 kwietnia 2024 o 14:44
  Do XYZzz :
  Bo takie informację są rozpowszechniane u wyborców, być może jeszcze burmistrz ze swoimi radnymi do Pana nie dotarł. Moim zdaniem nie tak powinna wyglądać uczciwa kampania, oparta na kłamstwach o kontrkandydacie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 19)
 76. 16 kwietnia 2024 o 14:48
  Do XYZzz :
  Widocznie kontrkandydat jeszcze ze swoimi radnymi nie dotarł do Pana
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 16)
 77. 16 kwietnia 2024 o 14:55
  Żegnam :
  Giza strzał w kolano.Przykre
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 33)
 78. 16 kwietnia 2024 o 14:56
  Do dupeusz :
  Obie strony mają swoich zwolenników i przeciwników którzy różne rzeczy piszą i mówią. Więc nie kieruj tego tylko w jedną stronę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 19)
 79. 16 kwietnia 2024 o 14:57
  XYZzz :
  Uwaga zaskoczę, widuję się z niektórymi ludźmi którzy startowali na radnych, nie słyszałem takich rzeczy od nikogo
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 20)
 80. 16 kwietnia 2024 o 15:06
  Po co debata :
  Po co debata moze jakas walka w oktagonie kto wygra zostaje burmistrzem, bez miekkiej gry
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 12)
 81. 16 kwietnia 2024 o 15:18
  X :
  Pamiętam jak w pierwszej kampanii zwolennik a może i nawet "kolega" ("kolega" bo takie miałem informacje) poprzedniego burmistrza przekazywał dalej kłamstwo pod adresem obecnego. Szło kłamstewko pocztą pantoflową plus przekaz, aby nie głosować na KK.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 17)
 82. 16 kwietnia 2024 o 15:18
  Zośka :
  pieprzysz "dupeusz" jak niezdrowa d...pa przecież w takiej mieścinie jak Dąbrowa wszyscy się znają i jak kto kichnie na Piłsudskiego to na Leśnej mu odpowiedzą "na zdrowie" I co tu hejtować? Wiemy wszystko kto jest Kaczmarski a kto Giza Jeden plasterek na rany drugi strumień jadu i mściwości Fachowcy do rządzenia Dąbrową oba po jednych "piniondzach" Każdy z nich myśli o swoich. Ot i cała historyja. Można wybierać do woli.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 22)
 83. 16 kwietnia 2024 o 15:19
  Do XYZzz :
  Ja słyszałem od mieszkańców, że to bardzo brudna kampania
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 24)
 84. 16 kwietnia 2024 o 15:22
  MCR @Dupeusz :
  Dupeuszu skąd te info o trollowaniu? Wyssane z brudnego palca wyciągniętego nie powiem skąd? Czy jednak: Sny? Bajki? Omamy?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 22)
 85. 16 kwietnia 2024 o 15:22
  Zośka :
  Endrju boi się debaty, boi się krytyki to niech się teraz przekona jak on robił z ludźmi.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 25)
 86. 16 kwietnia 2024 o 15:32
  Pracownik urzędu gminy :
  Koniec kropka debaty Nie ma. Ciekawe czy obaj kandydaci są teraz na urlopach w swoich zakładach pracy? KK chyba nie bo cały czas jeździ autem służbowym. AG nie wiem ale w służbowym go nie widać
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 22)
 87. 16 kwietnia 2024 o 16:24
  Mieszkaniec gminy :
  Andrzej G. - Temu Panu już dziękujemy!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 32)
 88. 16 kwietnia 2024 o 16:51
  Ania - uzupełnienie :
  Zwracam honor osobie piszącej o zbiorniku. Wspomniane "pitolenie" to jednak nie wulgaryzm.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 12)
 89. 16 kwietnia 2024 o 17:01
  Mieszkaniec :
  Powodzenia Andrzej !!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -6 (w sumie : 30)
 90. 16 kwietnia 2024 o 17:11
  MCR :
  Mieszkańcu gminy pomalutku. To czy dziękujemy okaże się po II turze. To będzie demokratyczna decyzja wyborców.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 24)
 91. 16 kwietnia 2024 o 17:59
  ja tu mieszkam :
  pan AG z tego co słychać to "prawa ręka; posła, zresztą wspierany jest przez te partię, nie znam go osobiście, nie wiem kim jest, "dość stagnacji" już to gdzieś słyszałem, chciałem aby doszło do debaty bo to dla mnie szansa , chociaż w malutkim stopniu, poznania tego czlowieka, nie chce brac w niej udziału? JEGO STRATA
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 32)
 92. 16 kwietnia 2024 o 19:05
  Molo :
  Trudno się nie zgodzić z dupeuszem. Wystarczy zobaczyć kto z imienia i nazwiska wypowiada się w tonie nie tyle negatywnym co wręcz chamskim na profilu AG. Żyjemy w DT i ta zaciekła obrona KK i paniczny strach przed objęciem władzy przez AG przekonuje mnie żeby właśnie na niego zagłosować. Pycha i buta kroczy przed upadkiem.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 31)
 93. 16 kwietnia 2024 o 19:09
  Zośka :
  co to za kampania chodzenie po kolędzie po chałupach??? Jak świadkowie Jehowy. Ja bym pogoniła. Niech robią z ludźmi spotkania w publicznych miejscach. Domy ludowe piękne pobudowane to akurat do tego służą. A tu lezą i namawiają, ministrantów z dzwonkami brakuje
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 28)
 94. 16 kwietnia 2024 o 19:56
  Z dystanu :
  Obserwuję wybory w moim rodzinnym mieście z perspektywy "n" kilometrów, mimo, że nie zagłosuję to pozwolę sobie na kilka przemyśleń i uwag. Debata jest kwintesencją demokracji, zawsze. Uważam, że w DT można zrobić więcej, zawsze. Podobnie jak w innych miastach, wsiach itp. Panie Burmistrzu - miał Pan naprawdę sporo czasu, żeby pokazać więcej, chociaż doceniam to co i jak się zmieniło. Panie Andrzeju, z całym szacunkiem - skoro "dość stagnacji" to powinien Pan dysponować wiedzą co i jak dzieje się w mieście. Zatem przywołany przez Pana argument do mnie nie trafia. Przecież jest Pan obecny w życiu społecznym, politycznym na poziomie powiatu nie od wczoraj. To chyba Państwo (proszę wybaczyć jeśli się mylę) szli do poprzednich wyborów z planami rozruszania gospodarki Powiśla, co udało się zrobić? Jest poseł z DT, przez dwie kadencje rządził rząd PiS, jest strefa i co?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 25)
 95. 16 kwietnia 2024 o 20:50
  Do: Z dystansu :
  O jakim argumencie Pan pisze? Który do Pana nie trafia? bo chyba się pogubiłam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)
 96. 16 kwietnia 2024 o 21:53
  Piotr :
  10 lat temu to Pan Kaczmarski zrezygnował z debaty z Burmistrzem Początkiem został za to wyśmiany ale wybory wygrał, teraz Pan Giza zrezygnował i też elita w internecie go wyśmiała. Ja dostrzegam tu pewną analogię
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 20)
 97. 17 kwietnia 2024 o 00:04
  Obudź się :
  Ludzie... obudźcie się to o żadna debatę nie chodzi tylko trafił się kandydat który zagroził układowi który rządzi od dawna może nawet 20 30 lat z mojej perspektywy a wiem co pisze to... takie ucięcie koryta jest wskazane. Całe rodziny nauczyciele powiązane z obozem z białego domu robi kasę interesy i zrobi wszystko żeby się utrzymać to żadna tajemnica lecz zwykli ludzie nie zdają sobie sprawy i nie widzą jaka jest prawda.... obwodnica wsię budowała tysiące lat, strefa gospodarcza ? Po co jak w dt jest 6 do 10 rodzin które trzymają większość biznesów budynków, mieszkan, wszystko na w swojej kieszeni... czyli układ zamknięty. Inwestycje mają być? Zrobią je ludzie którzy już zasponsorowali kampanie KK (nie małą) I sobie nie wyobrażają żeby po wyborach coś miało się zmienić...czyli beton... mam nadzieję że po tych wyborach wkoncu coś drgnie do przodu a nie zostaną w białym domu te same twarze...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 33)
 98. 17 kwietnia 2024 o 00:12
  Misiek :
  AG - strzał w kolano, totalna olewka wyborców, którzy czekali na tę debatę. Podszyty tchórzem, miał odpowiedzieć na cztery pytania ... nie oszukujmy się ale odpowiedzi na nie powinien mieć w małym palcu na tym etapie kampanii i działając przecież od lat jako radny. I właśnie debata na żywo byłaby idealnym miejscem żeby "obronić swoje dobre imię", skoro dla niego to taki priorytet. A może się bał pytań od kontrkandydata? Serio? Odpowiedzieć na parę oklepanych pytań - to była cała jego robota, ale się wypiął! Jak takim ma być burmistrzem to ja dziękuję..
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 28)
 99. 17 kwietnia 2024 o 00:23
  LuckyLuck :
  Czasami ta ludzka pazerność na władzę mnie przeraża, nawet w takiej pipidówie jak Dąbrowa. Polityka moi drodzy nie ma związku z tzw "naszym dobrem", polityk nic nie zrobi "dla naszego dobra". Polityka to chęć dorwania się do władzy a później robienie wszystkiego żeby przy tej władzy się utrzymać - tyle w temacie. A na kogo tam zagłosujecie to bez znaczenia. Myślicie, że jak zostanie Kaczmarski to DT wystrzeli jak rakieta? A może jak Giza zasiądzie w urzędzie to się zaczną te "zmiany" szumnie zapowiadane? Tak, jedyna zmiana jak będzie to u niego w portfelu chyba, wszak pensja burmistrzowska fajna jest, nie wzgardziłbym :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 27)
 100. 17 kwietnia 2024 o 01:38
  Indyferentny :
  Siląc się na pewien obiektywizm, bowiem mój kandydat odpadł w I turze, muszę stwierdzić, że z pewnym niesmakiem obserwuję tą całą otoczkę związaną z II turą szczególnie będąc poza tymi wszelkimi politycznymi układami i gierkami. Facebook wydaje się być takim poletkiem bitewnym dla dwóch obozów. Dyskusja tutaj, w sekcji komentarzy Kuriera, mimo blisko setki wpisów przypomina przepychankę wyłącznie kilku osób tylko pod innymi imionami czy nickami. W ogóle śmieszne jest to, że przy tak dużej transparentności, ktoś usilnie dopatruje się w tym wszystkim jeszcze jakiejś stronniczości Kuriera. Mocno ubolewam nad brakiem debaty bez względu na to jaką miałaby przybrać formę i to czy dopuszczono by do niej publikę – po prostu to od niej uzależniałem to, na kogo zagłosuję w nachodzącą niedzielę. Miło, że ktoś przypomniał o podobnym, względnie ignoranckim podejściu wobec nas, wyborców, jednego z kandydatów w 2014 roku – świetnie było sobie odsłuchać ponownie, jak zawsze niezwykle merytorycznych wypowiedzi pana Początka. Pamiętajcie również, że w 2014 roku, pod adresem bodajże 63-letniego wówczas p. Stanisława, szeroka „koalicja kontrkandydatów” z I tury kierowała m.in. zarzut tego, że „jest już za stary”. O ironio! Pan Kaczmarski, z całą sympatią jaką go darzę, to jakby przyszło tak rzetelnie podsumować te ponad 9 ostatnich lat odcinając wszelkie remonty, modernizacje i konserwacje związane z istniejącymi budynkami, drogami czy infrastrukturą techniczną to właściwie ciężko wskazać jakąkolwiek wizję czy też autorski pomysł, który byłby zwieńczeniem tych dwóch kadencji. Szczerze, pod względem stricte infrastrukturalnym, nie da się tej kandydatury jakkolwiek specjalnie bronić – no chyba, że jakimś domkiem ludowym czy inną halą sportową przy szkółce w którymś ze sołectw – tylko nie zapominajmy, że co istotne teraz nie wybieramy sołtysa. W ogóle to czy z jego inicjatywy powstały jakieś nowe miejsca pracy, na których przecież głównie opierał swoją kampanię w 2014 roku? Za punkt odniesienia znów należy uznać czasy poprzednika tj. pana Początka – hala sportowa, kryta pływalnia, szkoła podstawowa nr 1, synagoga, co by nie mówić również obwodnica (chociaż chwilę to trwało), częściowy remont rynku (ta część przy Urzędzie Miejskim), Orliki etc. – no wyobraźcie sobie, że za jego czasów ktoś startuje z hasłem „dość stagnacji”… Taka dygresja - można się oczywiście spierać, że pan Początek miał łącznie na to jakieś 20 lat, ale przy blisko 10 dotychczasowych latach pana Kaczmarskiego to wciąż ktoś tutaj w tym zestawieniu ewidentnie wypadałby blado. Pana Andrzeja Gizę to ciężko mi jakkolwiek relatywnie ocenić bo jak ktoś używa argumentu, że pan Giza był/jest radnym no to ostatnie wybory klarownie udowodniły, że żeby dostać się do Rady Miejskiej to właściwie nie trzeba mieć żadnych szczególnych osiągnięć czy też kwalifikacji – to bardziej konkurs popularność czy tam weryfikacja tego kto ma większą rodzinę lub bardziej oddanych znajomych. Ponadto taki radny to co najwyżej zapytanie czy inną interpelację może złożyć, więc jaka tutaj sprawczość jednego z wielu członków organu kolegialnego w bezpośrednim zestawieniu do organu wykonawczego? Burmistrz jest bo po prostu musi być, ale czy jeden czy drugi to no nie oszukujmy się, specjalnie wybitne jednostki to nie są. Obaj są chyba od zawsze związani z budżetówką i sektorem publicznym. W mojej ocenie to już w tym zestawieniu nawet pan Pietras wydawał się lepszym kandydatem bo przynajmniej ma ciągły kontakt z rzeczywistością prowadząc jakąś działalność i gospodarstwo, a jako radny miał też styczność z szeroko pojętą administracją. Właściwie to jesteśmy w takiej kiepskiej sytuacji, że o tym kto zostanie naszym burmistrzem nie decyduje program (oba się właściwie mocno ujednoliciły – ciężko wskazać jakieś istotne różnice), dotychczasowe dokonania i zaangażowanie tylko – uwaga - umiejętność mówienia, nota bene niezwykle istotna, ale czy to nie brzmi dla Was abstrakcyjnie? Dobrze, że obaj kandydaci w ogóle potrafią pisać… podobno :> Osobiście dla mnie, na chwilę obecną, bez względu na niedzielny wynik to właściwie nie ma wygranego w tych wyborach – pan Giza swoją decyzją o rezygnacji z udziału w debacie po prostu ewidentnie te wybory przegrał. Jeszcze te oświadczenie, w którym napisano coś w stylu (przytoczone z pamięci) "nie debatujmy", "dość gadania" i "wolę rozmawiać z wyborcami" to taki jeden wielki pleonazm. Konkluzja jest taka, że pewnie zagłosuję na Kaczmarskiego i to wyłącznie dla zasady ponieważ debata, jak to ktoś trafnie wyżej określił, jest „kwintesencją demokracji”, a jeśli wygra Giza – czyli powieliłby się scenariusz z 2014 roku (brak udziału w debacie przerodził się w wygraną) – to smucił też się nie będę. Może chociaż wyciśnie coś więcej z tego naszego dąbrowskiego rynku bo tyle się o tym mówi, a jak człowiek widzi te wizualizacje, patrząc nawet przez pryzmat przytaczanej czasami w różnych rozmowach Lisiej Góry, to jak na siedzibę powiatu dąbrowskiego niezwykle marnie to wygląda. Generalnie to szkoda zarówno tej niedoszłej debaty, jak i całej „brudnej” kampanii, o której niewiele słyszałem, ale sporo o niej tutaj czy też na Facebooku napisano - sam miałem duże oczekiwania względem tych wyborów, a wydaje się, że jakoś tak powolutku, bez większych zmian, ta kadencja za kadencją przemija w tej naszej Dąbrowie… Ehh ¯\_(ツ)_/¯
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 35)
 101. 17 kwietnia 2024 o 08:21
  A. Buśko :
  do Ania z wpisu 16.04.2024 z godz. 10.34: Szanowna Pani właśnie dostałem informację od znajomego, że mnie Pani szkaluje na forum e-kuriera. Droga Pani jak miałbym coś napisać to na pewno bym się pod tym podpisał tak jak podpisałem się na FB. Więc proszę nie posługiwać się moim nazwiskiem skoro nie ma Pani dowodów na to że dokonałem jakiegoś wpisu. Ponadto nie mam czasu tak może Pani żeby siedzieć tylko i hejtować jak Pani na wszystkich forach społecznościowych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +26 (w sumie : 36)
 102. 17 kwietnia 2024 o 08:39
  Zośka :
  Do obudź siE : jakie interesy mogą robić nauczyciele z burmistrzem? Akurat ten sektor to ma tak jasną sprawę z zarobkami bo mają siatkę wynagrodzeń z góry ustaloną i to jest sprawa dyrektorów szkół ustalać wynagrodzenia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 44)
 103. 17 kwietnia 2024 o 08:41
  Obudź się - masz rację :
  Wstyd mówić to głośno. Ale jest dokładnie jak piszesz. Jeden wielki obóz/biznes rodziny i znajomych. Żal stracić to wszystko teraz
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -13 (w sumie : 51)
 104. 17 kwietnia 2024 o 08:48
  Do Obudź się :
  Osoby, które wygrywają gminne przetargi chyba też się boją zmian, bo spotyka się ich rodziny roznoszące ulotki. Niestety tak to wygląda. I to akurat nie wyssane z palca
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -12 (w sumie : 50)
 105. 17 kwietnia 2024 o 09:01
  Paradox :
  Paradoks polega na tym, że zawiódł tutaj sztab z głównym strategiem pana AG, ponieważ gdyby kontrkandydat obecnego burmistrza wziął udział w debacie i nawet ją przegrał z mocniejszym - choćby oratorsko - przeciwnikiem, to w dalszym ciągu mógłby być postrzegany jako moralny zwycięzca i dużo na tym ugrać. Niewykorzytsane sytuacje lubią się mścić! Bardzo duża strata punktów na własne życzenie i to ważnych punktów, które mogły zadecydować o zwycięstwie i to jednak odsłoniło poważną niedyspozycję kandydata. Cytując z oświadczenia " Z uwagi na liczne pomówienia i kłamstwa nie wezmę udziału w debacie.Ktoś rozpowszechnia bzdury na mój temat, niszczone są moje banery, atakują mnie trolle w internecie..." Niestety to już 2:0 - nie słyszałam o polityku, któremu by wszyscy przyklaskiwali - Odporność to kolejna ważna cecha, którą musi mieć burmistrz , a której brakiem wykazał sie kandydat wypłakując na łamach niezrozumiałego oświadczenia - nie mówiąc o możliwości zdementowania pogłosek w trakcie debaty. To miało wzbudzić litość wyborców? Chłopie w sieci ludzie jadą równo po Was obydwuch, ale tamtem nie płacze i nie robi z siebie ofiary... Oceniam to jako niedojrzałe zachowanie. A co będzie za rok? Nie przyjdę na Radę po pani z opozycji krzywo na mnie popatrzyła? Nie będzie budżetu bo ktoś mnie skrytykował w internecie? No bądźmy dorośli...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +26 (w sumie : 56)
 106. 17 kwietnia 2024 o 09:50
  Dąbrowianka :
  Tchorz. !!! Twarz w twarz brakuje odwagi na merytoryczna rozmowę lepiej na facebook wylewać na innych pomyje
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 48)
 107. 17 kwietnia 2024 o 10:03
  MCR @Indyferentny :
  Można się zgodzić w wielu kwestiach, ale np. porównywanie który burmistrz ile więcej zarobił czy SP czy KK jest niemiarodajne i w zasadzie niemożliwe aby to rzetelnie zrobić. Jeden działał 20 lat drugi dwa razy krócej, mieliśmy pandemię, jest wojna tuż za naszą granicą w związku z tym nowe problemy, mamy posła delikatny mówiąc niepopierającego obecnego burmistrza więc to nie pomaga a utrudnia wiele.. a hala sportowa, kryta pływalnia, synagoga... Ile osób do tych przybytków przybywa i odnosi korzyści? A jakie są koszty utrzymania? Trzeba dopłacać? Co powiedzieć ludziom których jak zalewało tak zalewa przy powodziach podczas, gdy siły i środki na "igrzyska" były?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 49)
 108. 17 kwietnia 2024 o 10:19
  MCR :
  No i AG wrzucił kolejny filmik z poparciem "kolegi" posła czyli p. senatora i części (?) rzemieślników z cechu... Gramy na poparcie PiSu to po co te początkowe przebieranki w nowy kww ? Tak afiszuje poparciem a niech szczerze powie szczególnie co popierający go poseł (lub wspólnie ) zrobił (zrobili) dla Dąbrowy Tarnowskiej? Jakie podjął działania (konkrety) jakie cele zrealizował do końca (konkrety), tak tylko konkrety, bo jeżeli nic nie zrobił to takie poparcie posła jest warte zero.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +27 (w sumie : 61)
 109. 17 kwietnia 2024 o 11:12
  drobiazgowość :
  Moim skromnym zdaniem nie zorganizowano debaty przed pierwszą turą wyborów gdyż panowało przekonanie że wygra obecny burmistrz. To był duży błąd.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 52)
 110. 17 kwietnia 2024 o 13:15
  Mieszkanka :
  Burmistrza zamiast spotkać się z wyborcami przed I turą wyborów stać było tylko na wysłanie sms przed ciszą wyborczą do "wybranych" o oddanie głosu na jego osobe i koniecznie na syneczka..... A teraz nagle chciał brać udział w debacie? Śmiech na sali...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -18 (w sumie : 60)
 111. 17 kwietnia 2024 o 13:15
  MCR @Paradix :
  Trudno się nie zgodzić.....mam wrażenie że AG wykorzystuje krytykę do zrobienia z siebie ofiary i wzbudzenia współczucia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +28 (w sumie : 62)
 112. 17 kwietnia 2024 o 14:08
  Lola :
  Do wszystkich tak mówiących ile to się hejtu leje na pana AG, sam zaczął wytykając pewne rzeczy burmistrzowi w sposób bardzo nienawistny. Można to było zrobić z faktem i kulturą ale lepiej siać mowę nienawiści. Dla mnie jako dla osoby patrzącej na oba konta na fb wygląda to tak pan AG zaatakował, poszły negatywne komentarze a teraz jest robienie a siebie ofiary i pokazywanie jakie to poparcie ma od PiSu. Sory ale jak ktoś w pierwszej turze pisał w komentarzach że jest osoba która jest neutralna i osoby z nim związane również a teraz te spoty z poparciem to trochę nie skleja.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 61)
 113. 17 kwietnia 2024 o 14:49
  Jola :
  Kaczmarski dla Dąbrowy nie zrobił nic,ale dla siebie i rodziny bardzo dużo.Czy wiecie ile zarobił na urzędzie w ostatnich latach?Jego miesieczna pensja grubo ponad 20tyś.zł.Pytam za co?A teraz jeszcze pcha synusia do koryta.Jak w Korei.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -19 (w sumie : 63)
 114. 17 kwietnia 2024 o 15:02
  X :
  Jola to błazenada tak sypać kłamstwem że dla dt nie zrobił nic. Bzdurą do potęgi n!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 57)
 115. 17 kwietnia 2024 o 15:18
  Emily :
  Do X ,podaj kilka przykładów co dla miasta zrobił burmistrz za swojej kadencji
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -11 (w sumie : 51)
 116. 17 kwietnia 2024 o 15:47
  Anna :
  Do JOLA ! Po 1. Myślałam, że do Rady Powiatu można się dostać głosami wyborców. Po 2 . Fakt,że jest się czyimś synem nie znaczy,że nie ma praw jak każdy obywatel. Po 3.Spryciula ten Burmistrz ! sam sobie ustalił pobory, ja zaś myślałam, że radni Gminy to ustalają.Reasumjąc - Jolu !!! popełniłaś ochydny wpis ! szkoda,że anonimowy !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 50)
 117. 17 kwietnia 2024 o 16:50
  Majk :
  Tak to jest z tamtej strony. To, że mlody Kaczmarski wystartował do powiaty powoduje ból D... Ale ilość Kądzielawów już nikomu nie przeszkadza. Każdy ma prawo ubiegać się o sprawdzenie społeczny mandat. Aaaa... Zapomniałem, jednak wasi przeciwnicy nie. Tępy hejt,puste slogany bez żadnych argumentów. Dobra, białoruska szkoła...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 50)
 118. 17 kwietnia 2024 o 16:56
  Wyborca :
  AG zagłosuje na Pana, ale niech pan obieca za rozwali układ UM i bo jest ich stanowczo za dużo w mieście
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -20 (w sumie : 54)
 119. 17 kwietnia 2024 o 19:26
  MCR :
  @Wyborca jaki układ UM ? Buahaha. AG vel dość stagnacji czy jako bob budowniczy w kasku i kamizelce ma rozwalać coś ? AG forujecie...? buahaha a potem będziecie się pukać w główki ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 45)
 120. 17 kwietnia 2024 o 19:56
  X do Jola, emily :
  poszukajcie w ogólnodostępnych zasobach internetu - małe dzieci prowadzi się za rączkę gdzie co mają szukać. KK od dawna działa, także pod szyldem "niezależnych" więc gadka że nie zrobił nic to jest plugawe kłamstwo. Mój głos dostanie KK - to sprawdzony samorządowiec, AG chce wjechać na fotel burmistrza na sankach o nazwie "popiera mnie PiS" a mamy już wiosnę i tyle w temacie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 54)
 121. 17 kwietnia 2024 o 21:13
  Mieszkaniec :
  Dzisiaj wyświetliły mi się filmiki propagandowe z udziałem Cechu i Senatora od wiatru. No no śmiechu warte. Senator, który pojawią się w Dąbrowie 3 mają i 11 listopada popiera AG. A cóż ten Senator jak i poseł dabrowski dla miasta zrobił? I pliss przestańcie Państwo mówić o zbiorniku w Żelazówce - w tym temacie proszę zejść na ziemię i nie obiecywać czegoś czego nie jest się w stanie zrobić przez conajmniej najbliższe 30 lat. Obwodnica prawie 20 lat była walkowana ale przynajmniej była koncepcja plany itp. A i tak o ile pamięć mnie nie myli pewien poseł z naszej ziemi był przeciwny w głosowaniu w Sejmie. Więc o czym my tu mówimy o jakim zbiorniku. No chyba że o oczku wodnym i fontannie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 49)
 122. 17 kwietnia 2024 o 22:06
  drobiazgowość :
  Zamiast wydawać pieniądze na ulotki które zaraz lądują w śmietnikach trzeba było przekazać je dla np. hospicja których potrzeby są ogromne domy dziecka itp. instytucjom. To byłaby dobra robota.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +33 (w sumie : 37)
 123. 17 kwietnia 2024 o 22:09
  MCR @Mieszkaniec :
  Jeszcze lepsza jest rekomendacja koła gospodyń wiejskich z gruszowa wielkiego, które rekomenduje jego osobę jako "kompetentną, rzetelną [...]" Jakie kompetencje ma koło gospodyń wiejskich do oceny kompetencji Gizy? Ha ha ha ha ha. Śmieszne to, tragikomiczne, żałosne... Kto następny będzie rekomendował ? Ktoś z kółka rolniczego? Dzieci z podstawówki będą wychwalać rzekome kompetencje?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 47)
 124. 17 kwietnia 2024 o 23:19
  strach :
  Bajeczny widok strachu w sztucznych wypowiedziach co po niektórych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -9 (w sumie : 35)
 125. 18 kwietnia 2024 o 00:53
  Wyborca :
  Drodzy kandydaci, mieszkańcy już wiedzą na kogo głosować, bo przecież w miasteczku wszyscy się znamy. Proszę, abyście poskromili swoich " pisarzy", gdyż komentarze są żenujące i obraźliwe. Podobno niszczone są również banery. Jeszcze nikt nie wygrał agresją słowną. To naprawdę źle świadczy o kandydatach i może odnieść taki skutek, że nie pójdziemy na wybory.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 33)
 126. 18 kwietnia 2024 o 06:18
  Debata :
  Czy w celu wyciszenia emocji i lepszego zrozumienia tematu, mógłby ktoś wyjaśnić (redakcja?) czym jest i czym się charakteryzuje debata - zasady ogólnie i pojęcie samo w sobie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 31)
 127. 18 kwietnia 2024 o 06:58
  Jonasz :
  Czy ktoś wie co z kanalizacją w pozostałej części Nieczajni Górnej?Ludzie 10 lat chodzą za tym i nic. Czy burmistrz się tym zainteresował? Wiecie może
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 35)
 128. 18 kwietnia 2024 o 07:00
  Jacek :
  Wiecie może co z kanalizacją w Nieczajni Górnej? Będzie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 34)
 129. 18 kwietnia 2024 o 07:39
  Mieszkaniec gminy nie mogą do MCR :
  Człowieku, KGW działa prężniei i nie musi tłumaczyć się że swoich deklaracji, a w przeciwieństwie do Ciebie tam widać kto popiera a nie tak jak Ty chowa się za anonimowm pseudonimem. Parafrazując Twój komentarz to "Jakie kompetencje ma MCR na kurierze do oceniania kompetencji KGW? Odpowiem: Żadnych. Nie pozdrawiam
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -18 (w sumie : 46)
 130. 18 kwietnia 2024 o 08:11
  MCR @Mieszkaniec :
  Zauważyłeś na końcu mojego zdania coś takiego jak znak interpunkcyjny w postaci pytajnika? Nie! No bo po co!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 36)
 131. 18 kwietnia 2024 o 08:25
  Piotr :
  A ja ciągle nie rozumiem dlaczego do Rady Miasta zostały wystawione dwa komitety: PiS i Gizy. W I turze PiS nie poparł swojego członka, dopiero teraz popierają - poseł i inni działacze. Obie listy zdobyły 10 mandatów - jeden więcej niż poprzednio. Nadal jednak nie rozumiem dlaczego Pan Gizy dokonał rozłam, nikt tego nie wytłumaczył. To jest ważne w kontekście na kogo głosować w II turze.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 46)
 132. 18 kwietnia 2024 o 09:15
  Majk @Piotr :
  Nie jest żadną tajemnicą, że Pis się w Dąbrowie podzielił, na ten normalny, który chce współpracy, potrafi się komunikować i ważne dla niego jest dobro Dąbrowy i powiatu, czego przykładem jest starosta, który poszedł po rozum do głowy, i zaczął budować wspólne projekty. I chwała mu za to. Tą grupę wspierał poseł Sak, poseł Pieczarka, ludzie nie koniecznie z korzeniami w Dąbrowie ale dla Dąbrowy i okolic wiele zrobili.Jest też relikt dawnego PiSu, który stracił władzę w okręgu z czym nie może się pogodzić. Nie są tajemnicą sceny nieudolnej próby odwołania pana Kądzielawy.Ta część skoncentrowana na władzy nie myśli o Dąbrowie, tylko o utraconej władzy właśnie. Wiadome kto za tym stoi. Wnioski wyciągnijcie sami
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 24)
 133. 18 kwietnia 2024 o 09:21
  MCR @Piotr :
  Pachnie to taktycznymi zagrywkami i nie tylko. Tacy przebierańcy raz jesteśmy PiS raz kww Giza ? Najpierw oficjalnie na plakatach brak info że Giza ma poparcie PiS czy kilku osób z PiS, a po pierwszej turze po wysondowaniu elektoratu już oficjalnie że Giza ma poparcie PiSu? Raz jesteśmy sami raz z PiSem w zależności co potrzeba, co się publice podoba?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 29)
 134. 18 kwietnia 2024 o 09:23
  Wyborca z DT :
  Do Piotra Szanowny Piotrze. Nie wiem o jakim rozłamie piszesz? Jest jak sam zauważyłeś 1 mandat więcej jak w poprzedniej kadencji.czyli jest lepiej jak było. Pan AG chyba jest dalej członkiem PiS. Mam poparcie PiS. Tworząc swój komitet zawsze idziesz szerzej niż ta czy inna partia. To chyba jest dość proste do zrozumienia.mam nadzieję że pomogłem ale tak to wg mnie wygląda. Politycznie ruch na plus co widać po wyniku obi komitetów. Swoją drogą to jestem w szoku jak z biznesowego punktu widzenia redakcja Kuriera strzeliła sobie w kolano rozwalają stopę: kto Wam teraz zaufa i odda swoje pieniądze na reklamę u Was skoro sami pokazujecie treść wiadomości prywatnych? Przecież to jest coś niesamowitego co państwo zrobiliście tym ruchem. Nic nie zyskaliście a bardzo bardzo dużo straciliście. Czy było warto sami sobie odpowiedzcie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -13 (w sumie : 21)
 135. 18 kwietnia 2024 o 15:41
  e-Kurier Dąbrowski :
  Szanowny "Wyborco z DT". Przecież korespondencja między redakcją a komitetami wyborczymi nie jest korespondencją prywatną. Ma formę i charakter oficjalnych pism. Ich upublicznienie było podyktowane wyłącznie chęcią zachowania transparentności w procesie organizacji debaty. W treści tych pism nie ma - naszym zdaniem - niczego, co uderzałoby w któregokolwiek z Kandydatów.
  VN:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 28)
 136. 18 kwietnia 2024 o 09:24
  Arni :
  do MCR: trochę bezczelne takie odzywki i wyśmiewanie kompetencji KGW. Bardzo nieładne. Zakładam że gdyby poparły KK to piałbyś z zachwytu
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -8 (w sumie : 26)
 137. 18 kwietnia 2024 o 09:35
  do Piotr :
  Panie Piotrze jest to związane z tym że Krajewski nie jest już przewodniczącym PIS na naszych terenach, oczywiście Komitet będzie się zasłaniał "że zbiera ludzi o różnych poglądach"
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 22)
 138. 18 kwietnia 2024 o 10:21
  Ania :
  Dlaczego nikt nie wspomni o tym który z kandydatów będzie miał większość w Radzie? Jest to ważna informacja a z tego co ptaszki cwierkają to jest remis, a języczkiem uwagi jest nowy radny K.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 18)
 139. 18 kwietnia 2024 o 10:41
  @@@@ :
  Zaprzepaścicie gminę oddając głos na AG
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 34)
 140. 18 kwietnia 2024 o 10:52
  Do piotra :
  Bo kandydaci na radnych nie należą do Pisu ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 141. 18 kwietnia 2024 o 11:10
  Mieszkanka do Piotr :
  Nie wiesz dlaczego ? Bo sie Wieczorek dogadał z Kaczmarskim - pierwszy poprze drugiego a drugi pierwszego.... I takim oto sposobem Wieczorek zablokował wystawienie kandydata na burmistrza z ich własnego komitetu...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 21)
 142. 18 kwietnia 2024 o 11:19
  Mieszkanka :
  Tak sie burzy większość z Was o to, że Pis popiera teraz Gize, ale to Kaczmarski pierwszy dostał poparcie Wieczorka - który (UWAGA !!) jest z PiS-u.... Skoro jesteście tak bardzo przeciw to czemu nikt nie punktuje go za to? A po drugie, wystarczy popatrzec jak nasza gmina głosowała w wyborach do powiatu i do sejmiku, kto tam wygrał? PiS.... Nastawienie jest takie żeby Gmina byle nie była pod rz@dem pisu ale juz starostwo to moze byc, patologia normalnie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 23)
 143. 18 kwietnia 2024 o 12:34
  Do Piotr :
  Skoro jak napisałeś że jest rozłam to chyba sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Pan Kaczmarski poparł Pana Wieczorka więc wychodzi na to że jest chętny do współpracy, co też było widać w ostatnim czasie. Ale chyba komuś takie coś nie odpowiada i musieli zrobić swoją grupę. Cóż świadczy to tylko o tym że nie ma chceci współpracy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 23)
 144. 18 kwietnia 2024 o 12:53
  X :
  Z całym szacunkiem do pań z KGW w chwale prężnie działających ich kompetencją może być ocena naleśników zdobionych przez kandydata, upieczonego placka, itp. itd. a nie kompetencji na fotel burmistrza
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 31)
 145. 18 kwietnia 2024 o 13:01
  do Piotr :
  Bo prawo do zgłaszania kandydatów na burmistrza, przysługuje temu komitetowi wyborczemu, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie. W każdym z tych okręgów liczba zarejestrowanych przez ten komitet kandydatów na radnych nie może być mniejsza niż liczba radnych wybieranych w tym okręgu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 16)
 146. 18 kwietnia 2024 o 13:04
  Jonasz :
  Nie bardzo rozumiem czemu mój komentarz o kanalizacji jest oceniany lapka w dół kanalizacja to ważna sprawa dla mieszkańców wsi jej brak to wielki problem
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 20)
 147. 18 kwietnia 2024 o 14:13
  ZDECYDOWANY PRZECIWNIK GIZY :
  Panie Giza mam nadzieje, że Pan , przegra!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 38)
 148. 18 kwietnia 2024 o 15:23
  MCR @Arni :
  Otóż nie, bo nie mam podstaw i jakichkolwiek dowodów, aby jakiekolwiek koło gospodyń wiejskich miało kompetencje do oceny kompetencji kandydatów na fotel m.in. burmistrza
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 27)
 149. 18 kwietnia 2024 o 15:51
  Mieszkańcy Gminy :
  Wow w 2014 roku dało sie zrobić debatę przed pierwszą turą wyborów i wow z udziałem publiczności mamy 2024 niby technika idzie do przodu, ale jednak w Dąbrowie się cofa :) Czas na rozwój !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 27)
 150. 18 kwietnia 2024 o 16:10
  Wyborca z DT :
  Szanowna redakcjo Ja nigdzie mie napisałem abyście Państwo uderzali /uderzyli z któregoś z dwóch Panow. Ja tylko uważam jako wielokrotnych różnych negocjacji biznesowych, że to co Państwo zrobiliście samymych faktem upublicznienia korespondencji jest dla mnie całkowicie deskrydetujące Państwa jako potencjalnego partnera biznesowego. Osoby prowadzące biznes i dbające o swoje finanse takie postępowanie odbierają w sposób jednoznaczny (domyślam się , że nie były docelową grupą do której Państwo się zwracali).
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 24)
 151. 18 kwietnia 2024 o 16:57
  :( :
  Zauważyliście Państwo jaki spokój w Starostwie z wyborami??? A wybory gminne się gotują.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 18)
 152. 18 kwietnia 2024 o 16:59
  NIE DLA GIZY :
  Od powietrza, głodu, ognia, wojny i GIZY wybaw nas Panie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 42)
 153. 18 kwietnia 2024 o 17:14
  osa :
  Wyborcy KK - musicie się sprężyć teraz i iść do wyborów (wiem, że nikomu się nie chce, szczególnie w 2 turze), ale jeśli odpuścicie to wygra AG, on ma większe parcie na władzę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 40)
 154. 18 kwietnia 2024 o 17:15
  Jonasz :
  Bardzo przepraszam ze się powtarzam ale jutro ostatni dzień a ta informacja ma dla mnie ogromne znaczenie bedzie decydujaca. Czy ktoś wie może osoby blisko związane z burmistrzem gmina pracownicy ktokolwiek wie czy w Nieczajnej Górnej będzie kanalizacja? !?!!!??
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 23)
 155. 18 kwietnia 2024 o 18:32
  Wybory :
  Starostwo milczy, radni powiatowi i gminni też milczą, kandydat trzeci, który nie wszedł do drugiej tury milczy, poprzedni burmistrz też milczy. A przecież chodzi o to kto bedzie nas i nasze miasto reprezentował, i działał wedle zapowiedzi, aby każdemu z nas żyło się lepiej. Ps. Propozycja debaty upadła. Teraz zastanawianie się jak to byłoby wspaniale gdyby odbyła się ona przed pierwszą turą, jak byłoby dobrze z publicznością się spotkać, wielkiego sensu nie ma, bo tego nie wiemy i wiedzieć już nie będziemy. Debatą raczej nie są też indywidualne rozmowy. Bezpośredni kontakt z kandydatem jest miły, jednak znaczenie, ranga, zakres i cele debaty są inne, niż rozmowy przeprowadzonej przy okazji wręczenia ulotki (taki przykład okazji do rozmowy). Ubolewam nad brakiem debaty - przed pierwszą lub drugą turą wyborów (z publicznością lub bez), i nad tą ciszą przed wyborami naszymi lokalnymi, innych polityków samorządowych z naszego miasta i gminy i powiatu. W niedzielę wszystko się wyjaśni
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 30)
 156. 19 kwietnia 2024 o 00:38
  Mieszkaniec gminy :
  Niechaj wygra najlepszy z najlepszych kandydat dziarski! Uskrzydlony! Nasz burmistrz! Krzysztof Kaczmarski!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 41)
 157. 19 kwietnia 2024 o 04:21
  Paradox :
  Kolejnym paradoksem - tym razem wizerunkowym - mającym ocieplić wizerunek kandydata przysporzyć głosów, jest "Dziad" z szablą w garści i w czarnej todze. Nie mam pewności czy bardziej to śmieszy czy smuci. Na pewno odstrasza...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 38)
 158. 19 kwietnia 2024 o 06:04
  Anna :
  Taka prywata.Wczoraj dotaro do mnie na kogo zagłosuję jako mało zdeydowana.Czytam plakat wyborczy Andrzej G - TWÓJ Burmistrz. Otóż NIE ! nikt nie będzie mi niczego nakazywał ! Twój poseł to już było i jakoś Dąbrowę T. papierowe czeki raczej omijały !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 43)
 159. 19 kwietnia 2024 o 08:28
  Arni do MCR :
  Widzę że ty za to masz kompetencje oceniać wszystko i wszystkich. Tak jak napisałem wcześniej KGW to organizacja społeczna i może robić co chce no chyba że im zabronisz. Dlaczego drugiego z kontrakndydatow czyli KK żadna organizacja społeczna, partia polityczna (która może zapewniać fianasowanowie) ani nikt inny nie popiera? I to Cię boli gagatku. Pozdrawiam
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -9 (w sumie : 25)
 160. 19 kwietnia 2024 o 08:32
  Emilia :
  jest mi troche smutno. Kibicowalam Panu burmistrzowi ale teraz już sama nie wiem bo widzę że na niewygodne pytania dla niego nie potrafi odpowiedziec
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -10 (w sumie : 26)
 161. 19 kwietnia 2024 o 09:49
  Taka refleksja :
  W niedzielę przed nami kolejny egzamin dojrzałości - wybory. Idźmy na nie i wybierzmy mądrze, zgodnie z tym czego oczekujemy od burmistrza. Pamiętajmy, że przez najbliższe lata nasze miasto postrzegane będzie właśnie przez pryzmat burmistrza - jego działania, ale nie bez znaczenia jest też osobowość, charyzma, kultura osobista, umiejętność porozumienia się ponad podziałami. Z niecierpliwością czekam na wyniki
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 25)
 162. 19 kwietnia 2024 o 11:52
  Igrek :
  Swoją pierwszą wypowiedź oparłem na niepełnym komentarzu Kuriera i oświadczeniu kandydata Gizy o rezygnacji z udziału w debacie. Teraz, po czasie i przeczytaniu korespondencji Kuriera z komitetami muszę stwierdzić, że to już nie jest totalna porażka kandydata Gizy, to jest kompletna kompromitacja. Jak można poważnie traktować człowieka, który deklaruje chęć udziału w debacie, stawia warunki, które bez zająknięcia zostają przyjęte przez przeciwny komitet oraz organizatora, a na końcu i tak rezygnuje. Odbieram to niestety jako „chytry” plan kandydata Gizy. Zakładam, że jego intencją od początku był brak uczestnictwa w kampanii. Wydaje mi się, że AG celowo stawiał warunki z nadzieją, że komitet burmistrza Kaczmarskiego je odrzuci i będzie można winę zrzucić na przeciwnika, brak wolnych mediów i wszystkie slogany, którymi czołowi krajowi politycy byłej partii rządzącej się „tłumaczyli” z wszelakiego braku debat. Cóż, widać skąd czerpane są wzorce. Oczywiście to tylko moje zdanie, nie musi być prawdziwe, jednak faktem jest, że rezygnacja z debaty stawia kandydata w bardzo złym świetle. I jego „krzykacze” tego nie ukryją
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 35)
 163. 19 kwietnia 2024 o 14:29
  Jonasz :
  Mam nadzieje ze mieszkańcy gminy wezmą pod uwage to że burmistrz przez 10 lat nie potrafil zrobic kanalizacji we wsi Nieczajna gorna. Na pytanie też nikt nie odpowidzial niestety jestem zażenowany
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -15 (w sumie : 29)
 164. 19 kwietnia 2024 o 14:36
  MCR @Arni :
  Palnąłeś głupotę na miarę mistrza bzdur. Buahahaha to jest ostatnia rzecz na tym świecie, która może mnie boleć hahaha. KK to samodzielny i niezależny kandydat i nie potrzebuje poklepywania po plecach partyjnych "eminencji". Rozumiesz przekaz? *NIEZALEŻNY*
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 27)
 165. 19 kwietnia 2024 o 15:55
  Karolina :
  Jeśli K. K jest niezależny i samodzielny to ja jestem królowa Elżbieta
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -7 (w sumie : 29)
 166. 19 kwietnia 2024 o 16:43
  MCR @Karolina :
  Masz problem z określeniem swojej osobowości? Rozdwojenie jaźni? Przyjmij moje wyrazy głębokiego współczucia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 23)
 167. 19 kwietnia 2024 o 16:51
  MCR @Karolina :
  P.S Wiesz chociaż, że królowa Elżbieta nie żyje? Wiesz chociaż co palnęłaś? Jak się z tym czujesz? Jak twoja świadomość?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 24)
 168. 19 kwietnia 2024 o 16:55
  mateusz :
  tak mysle czy wybierajac Gize nie wybierzemy powtórki z ostatnich 5 lat czy zero kasy .... moze zatem wybierzmy obecnego Kaczmarskiego bo teraz jest szansa na kase z rzadu a za 5 lat sie ulozymy zeby dalej kase brac to przeciez chodzi o nasze miasto a nie o ambicje panow
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 32)
 169. 19 kwietnia 2024 o 16:59
  doJonasz :
  no waśnie dlatego szkoda ze nie doszlo do debaty bo moznabylo by pytac a tak to nawet nie wiem czy zainteresowani czytają te pytania tu
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 25)
 170. 19 kwietnia 2024 o 17:26
  Karolina :
  Do MCR. A wiesz co to jest sarkazm? Wiesz ze w historii było więcej Elzbiet niż jedna? Pewnie nie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 15)
 171. 19 kwietnia 2024 o 17:28
  Jonasz :
  Nie wierze ze burmustrzowi nie donosza co tu się dzieje albo ze nie czyta. On nie potrafi odpowiedziec podczas wizyty w urzędzie więc w sumie powinienem się spodziewac ze to nic nie da
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -6 (w sumie : 20)
 172. 19 kwietnia 2024 o 17:31
  Karolina :
  Dodatkowo do MCR - jeżeli chodzi o postscriptum to jedynymi poprawnymi formami są "PS" bądź "P.S. dość, że braki w wiedzy z historii to jeszcze to
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -10 (w sumie : 14)
 173. 19 kwietnia 2024 o 18:04
  Do Mateusza i Jonasza :
  Otóż to Mateuszu! Też uważam że w tych wyborach chodzi o miasto, a nie o osobiste ambicje, urazy, sympatie czy antypatie. Wygra jeden z kandydatów, drugi będzie musiał wynik wyborów przyjąć z pokorą i uszanować - takie prawa demokracji. I kierując się dobrem miasta, jako naczelną zasadą głoszoną w kampanii, przegrany będzie musiał z wygranym współpracować na rzecz rozwoju miasta. Analizując przebieg kampanii, nawet bez debaty, i tak wiele można dowiedzieć się o kandydatach - wystarczy przejrzeć posty kampanijne i już wiadomo kto na czym się skupia, jak sobie radzi ze stresem, jak rozwiązuje problemy, jaką postawę życiową prezentuje. Jonaszowi natomiast podpowiadam skromnie, że może warto to pytanie spróbować zadać bezpośrednio burmistrzowi, albo radnym, albo nawet sołtysowi (w dzisiejszych czasach mamy takie możliwości). Panowie kandydaci - powodzenia!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 18)
 174. 22 kwietnia 2024 o 06:58
  Jonasz :
  Jak wynika z treści moich wiadomości. Pytanie było zadawane urzędnikom - nic nie widzą, burmistrz - zero informacji zwrotnej. Sołtys - bez komentarza. Człowiek zdany tylko na siebie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 3)
 175. 23 kwietnia 2024 o 07:26
  @Jonasz :
  Wieś Nieczajna Górna jest skanalizowana od 1998 r. W międzyczasie były dobudowywane domy mieszkalne w drugiej i trzeciej linii zabudowy. W takich przypadkach na wniosek właścicieli domów była dobudowywana sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Wykonanie przyłączy należy do obowiązku właściciela. Tak się dzieje również obecnie. Jest jednak jeden ustawowy warunek. Dobudowa sieci musi dotyczyć potrzeby zbiorowej. To oznacza że muszą być conajmniej 2 budynki mieszkalne.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 1)
 176. 23 kwietnia 2024 o 10:11
  Jonasz :
  SzanownyPanie jak widać nie wie Pan nic na temat kanalizacji. Od 10 lat zgłaszana była potrzeba przyłączenia do kanalizacji. Jakieś 3 lata temu gmina nawet coś ruszyła dostaliśmy informacje udzieliliśmy zgód na wejście na działki i rozpoczęcie i cisza. Pieniądze się skończyły? Chyba nie chce wiedzieć a my mamy teraz ogromny problem. Zanim Pan/pani cos napisze proszę się doinformować w urzędzie. Potrzeba zbiorowa jest a budynków mieszkalnych mnóstwo - chyba że Pan /pani nie wie nawet o jaką część wsi chodzi
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)