Dzisiaj:
Wtorek, 6 czerwca 2023 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

Delegacja z Węgier na Powiślu

6 maja 2011 | komentarze 2

Na zaproszenie Samorządu Powiatowego do Dąbrowy Tarnowskiej przyjechała delegacja z XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre, która uczestniczyła w obchodach Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Delegacji przewodniczył Wiceburmistrz zaprzyjaźnionego samorządu dr. Lévai István Zoltán.


Zaproszeni goście uczestniczyli w III Powiatowym Turnieju w piłce nożnej o Puchar Starosty Dąbrowskiego. Wynik turnieju dla drużyny węgierskiej nie był zadowalający, ale liczyła się dobra zabawa.
Kapitan drużyny węgierskiej – Wiceburmistrz XVIII Dzielnicy Budapesztu przekazał pozdrowienia od Burmistrza tej dzielnicy Attili Ughy oraz wręczył Staroście koszulkę imienną w barwach węgierskich i polskich.

Na zakończenie turnieju węgierska drużyna otrzymała z rąk Starosty Tadeusza Kwiatkowskiego i Wicestarosty Roberta Pantery statuetkę za udział w Turnieju, a kapitan drużyny statuetkę za najszybciej strzeloną bramkę (w pierwszej minucie).
Na pamiątkę 15 – lecia istnienia klubu Przedsiębiorców, Kapitan drużyny „Przedsiębiorców” – Bogusław Gądek wręczył kapitanowi drużyny węgierskiej okolicznościowy proporczyk. Natomiast Starosta Dąbrowski wręczył wszystkim uczestnikom delegacji koszulki promocyjne Powiatu Dąbrowskiego.
3 Maja delegacja XVIII dzielnicy Budapesztu wzięła udział w uroczystościach związanych z obchodami Konstytucji 3-go Maja. Węgierski Burmistrz uczestniczył wraz z delegacją we mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej a także w uroczystości patriotycznej pod Pomnikiem Poległych w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie złożył okolicznościową wiązankę kwiatów.
Po zakończeniu uroczystości patriotycznych delegacja węgierska spotkała się z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej.

Podczas pobytu w Powiecie Dąbrowskim goście mieli okazję nieco poznać nasz region i zwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, Malowaną Wieś Zalipie, gdzie zobaczyli Zagrodę Felicji Curyłowej. Odwiedzili również Tarnów a w szczególności Mauzoleum Józefa Bema w Parku Strzeleckim.

źródło:
Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 6 maja 2011 o 16:10
  dt :
  a po jakiemu oni tam gadali ??? Po polsku, po węgiersku czy English only ???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 7 maja 2011 o 20:28
  pirania :
  wiesz co, może w ogóle nie gadali, ale durne pytanie...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)