Dzisiaj:
Sobota, 17 listopada 2018 roku
Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon, Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Detektywi w akcji czyli „Noc Bibliotek”

12 czerwca 2018 | Brak komentarzy

Niezwykłą noc w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej z soboty na niedzielę 9/10 czerwca br. spędziły dzieci w wieku 8-12 lat w ramach IV ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, w której wzięły udział 1873 biblioteki.

Głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. W sobotni wieczór zaopatrzeni w karimaty, śpiwory, poduszki, koce i wyśmienity humor przekroczyli próg dąbrowskiej książnicy nie spodziewając się co ich czeka w najbliższych godzinach.


Uczestnicy spotkali się z pisarzem i animatorem kultury Dariuszem Rekoszem, który przygotował dla nich warsztaty pod hasłem „Noc Detektywów”. Była to cała gama zagadek z szyframi, quizami i niespodziankami. Dzieci zaznajomiły się z tajnikami rozszyfrowywania, które mogły wykorzystać, aby zdobyć nagrody. Wspólnie odgadywały też tytuły książek oraz bohaterów literackich i filmowych czemu towarzyszyły salwy śmiechu. Nie zabrakło głośnej lektury książek Dariusza Rekosza a ich uważne słuchanie pomogło w niejednej łamigłówce. Po rozwiązaniu finałowej „Wielkiej zagadki”, z którą młodzi detektywi przywitali nowy dzień, nadszedł czas na taneczne szaleństwo. Dzieci zmęczone, ale zadowolone ułożyły się wygodnie do oglądania filmu, przy którym część zasnęła już po kilku minutach, a pozostali najwytrwalsi zamknęli oczy po skończonym seansie. Pomimo niewyspania wszystkim po przebudzeniu dopisywał dobry humor. Cała przygoda zakończyła się w niedzielny poranek o godz. 8:00 kiedy to dzieci zostały odebrane przez rodziców. Obdarowane gadżetami m.in. otrzymanymi przez MBP w związku z udziałem w akcji, mogły spokojnie odespać nocne szaleństwo.

MBP w DT

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)