Dzisiaj:
Środa, 24 lipca 2024 roku
Antoniego, Kingi, Krystyny, Olgi, Wojciecha

DNI DĄBROWY – KOLOROWY WEEKEND LIPCA

25 czerwca 2024 | komentarze 3

Dni Dąbrowy Tarnowskiej to doroczne święto miasta. W lipcu 2024 r. organizatorzy przygotowali sporo atrakcji kulturalnych dla mieszkańców i wakacyjnych gości w stolicy Powiśla Dąbrowskiego.

Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii tych imprez, po przeprowadzeniu sondy internetowej, zdecydowano zmienić termin finałowego koncertu z niedzieli na sobotę. W tym roku Dni Dąbrowy odbędą się zatem w weekend 12-13 lipca (piątek i sobota).


Pierwszy dzień będzie należał do bluesmanów i miłośników tego gatunku. Na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur (byłej synagogi) odbędzie się XI Dąbrowska Noc Bluesowa, w której wystąpią: „Ci, Co Wcześniej” (muzycy pochodzący z Dąbrowy i regionu tarnowskiego), „Obywatele DT” (znani i uwielbiani artyści z Dąbrowy) oraz „Wojtek Klich Power Trio” z programem: „Polskie granie w bluesowych rytmach”. Artyści wystąpią w składzie: Wojtek Klich, Mietek Jurecki – bas, Artur Malik – perkusja, Mariusz Tracz – harmonijki i fifulki oraz Łukasz Jemioła – stare polskie bluesidła (wokal i gitara).

Start o godz.19:00. Organizatorami są – niezmiennie od 12 lat – Sebastian Lechowicz i Dąbrowski Dom Kultury.

Drugi dzień to Finał Dni Dąbrowy na parkingu Hotelu Cristal Park i kompleksu boisk Orlik 2012. Rozpocznie się o godz.17:00, ale już dwie godziny wcześniej dostępne będą dmuchańce dal dzieci, ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy. Imprezę rozpoczną występy sceniczne kilkorga wokalistów (Agencja Artystyczna Cantar Moniki Kuty) i zespołów tanecznych (Art.Dance Studio Tańca Maryny Hryhorjevej). Po wystąpieniu Burmistrza, podsumowującym święto miasta (godz.20:00) odbędzie się koncert z udziałem gwiazd: „Ex-Maanam” i „Looks”. Usłyszymy największe przeboje legendarnej formacji „Maanam” w brawurowym wykonaniu, z udziałem dwóch muzyków, będących członkami oryginalnego „Maanamu”. W drugiej części królować będzie muzyka disco i disco polo („Looks” około godz.21:50), na koniec zabawa z DJ Sofi, która została ponownie zaproszona do Dąbrowy, po ubiegłorocznym sukcesie na finał święta miasta, po wielu apelach internautów (start około godz.23:00).

Organizatorzy Finału Dni Dąbrowy Tarnowskiej: Dąbrowski Dom Kultury, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Koncertowy Tarnów i Okolice. Sponsorzy strategiczni: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, „Auto Części” Józef Węc, F,H. „Smolik” (Skep „Groszek”). Patronat medialny: „Koncertowy Tarnów i Okolice”, „Temi”, „E-Kurier Dąbrowski”.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 25 czerwca 2024 o 11:33
  erol :
  Znów w tym fatalnym miejscu...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 10)
 2. 25 czerwca 2024 o 18:10
  rum :
  jakie miasto takie gwiazdy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 16)
 3. 15 lipca 2024 o 12:52
  baba :
  Szara, gorąca, upiornie duszna sobota i kilkugodzinny, świdrujący dźwięk śmigłowca. Uporczywy, denerwujący, doprowadzający do obłędu. Rozumiem, dni Dąbrowy, rozumiem koncerty. Ale po jakie licho - tych co zastali w domu - katować ( poza koncertem "Gwiazd") smigłowacami? Chwała Bogu skończyli z fajerwerkami.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)