Dzisiaj:
Środa, 6 grudnia 2023 roku
Dionizja, Emilian, Jarema, Jarogniew, Mikołaj

DNI ŻABNA – ZAPROSZENIE

23 lipca 2022 | komentarze 2

Bardzo bogato przedstawia się tegoroczny program Dni Żabna. 11 już edycja tego wydarzenia rozpocznie się 31 lipca i potrwa do 7 sierpnia. Święto miasta i gminy Żabno rozpocznie II Bieg Kumaka.To sportowe wydarzenie rozgrywać się będzie głównie na bocznym stadionie Polanu Żabno.

W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dla uczczenia tego wydarzenia na placu przy Dębie Wolności w Żabnie odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Koncert „Żabno śpiewa (nie)zakazane piosenki” prowadzić będzie zespół wokalny „Cantabile” działający przy GCK w Żabnie. Dla wszystkich uczestników przewidziano okolicznościowe śpiewniki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00.

2 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się Gala Mistrzów Sportu Gminy Żabno – wydarzenie mające na celu podsumowanie osiągnięć sportowych i uhonorowanie osób zaangażowanych w działalność sportową na terenie gminy Żabno.

Finał obchodów 11. Dni Żabna odbędzie się 7 sierpnia na placu przy hali sportowej w Żabnie. Gwiazda wieczoru będzie zespół KOMBII. Oprócz niego na scenie plenerowej wystąpią: Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, Studio Accantus, zespół muzyczny działający przy Firmie Bruk-Bet w Niecieczy oraz najmłodsi – laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „RECHOTek”. Na placu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – będzie bezpłatny dmuchany plac zabaw (zjeżdżalnie, baseny, samochodziki itp.), malowanie twarzy, zabawy i animacje. Będą stoiska handlowe i gastronomiczne, w tym stoisko Zarządu Okręgowego PZŁ w Tarnowie.
Imprezami towarzyszącymi Dniom Żabna będą: turniej piłkarski „Od skrzata do seniora” oraz zawody wędkarskie w Bobrownikach Wielkich. W obu turniejach uczestnicy będą walczyć o puchar Burmistrza Żabna.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się i uczestnictwo w tegorocznych obchodach Dni Żabna.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 25 lipca 2022 o 08:35
  Joe :
  Może tam chociaż nie zgniotą ludzi w ciasnocie jak w DT, gdzie wszyscy musieli się gnieść na bieżni, a cała murawa była pusta, bo ktoś się bał, żeby na tym "prestiżowym" stadionie się murawa nie zniszczyła.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 2 sierpnia 2022 o 17:42
  Ktosik :
  Co do DT to już dawno powinna być wybudowana scena w parku lub pod basen.. Ale niestety taki włodarz.. Byle dwa lata i Kaczmarski z Ryczkiem oraz Busko wypad na zbity pysk na zawszę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)