Dzisiaj:
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 roku
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr, Sebald

Do władzy marsz… po trupach.

11 lutego 2013 | komentarzy 97

Czas to już chyba najwyższy, by – bez zbędnych emocji, na chłodno  – zdań kilka poświęcić sprawie, która w ostatnich miesiącach z pewnością poruszyła wielu mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej i Powiśla Dąbrowskiego. Nie chodzi o osobnika, podającego się za jedynego sprawiedliwego i jedynego walczącego z władzą i układami. Jest to tak piramidalna bzdura, że – wcześniej czy później – sama rozsypie się z wielkim hukiem. Już teraz powoli zaczyna być widać, która z tych władz idzie z nim na jakiś układ i tylko patrzeć jak zacznie być „cacy”.

Niezależnie od tego ile i jak pięknie na swój własny temat napisał i jeszcze napisze – a pisać sam o sobie potrafi przepięknie – nie jest w stanie zmienić obrazu, który jest dla niego dość przykry.

Odkąd go zapamiętałem (czyli od lat 90-tych minionego wieku), zawsze interesowało go właściwie tylko jedno: władza. Kilka razy nawet udało mu się do niej dorwać, ale zawsze bardzo szybko okazywało się, że wszyscy wokół niego są zbyt głupi, zbyt mało inteligentni, by zrozumieć, z jakim geniuszem mają do czynienia. No i skorumpowani. On sam – chociaż był przez pewien czas „dziennikarzem” opłacanym przez władzę – za skorumpowanego oczywiście nigdy się nie uważał, przy czym dokładnie za to samo od czci i wiary odsądzał wszystkich innych. Postawa: „jeśli Kali ukraść komuś krowę – to dobrze, ale jeśli Kalemu ktoś krowę ukraść – to bardzo, bardzo źle” – jest zresztą bardzo charakterystycznym rysem jego specyficznej osobowości. Widać to bardzo dobrze na przykładzie wygrywanych i przegrywanych przez niego spraw sądowych. Kiedy ktoś wytacza mu proces w oparciu o haniebny, rodem z komuny paragraf 212 kk – jest oczywiście człowiekiem należącym do „układu”, chcącym przy pomocy skorumpowanego aparatu sprawiedliwości zniszczyć uczciwego człowieka. Ale kiedy on komuś wytacza proces w oparciu o ten sam paragraf – raptem staje się legalistą, jedynym sprawiedliwym, który tej sprawiedliwości musi szukać w sądzie. Kiedy wygrywa – sąd okazuje się być uosobieniem inteligencji i mądrości. Gdy przegrywa – sąd jest tępym narzędziem aparatu ucisku, elementem prawniczej „Białorusi”. Tak samo to wygląda w innych obszarach jego publicznej działalności, mamy więc „Białoruś samorządową”, „Białoruś medialną”, itd. , itp… Szkoda gadać, wystarczy poszperać troszeczkę w internecie, by zorientować się, na czym polega ten swoisty fenomen…

Za każdym razem odchodzi w poczuciu krzywdy i przekonaniu, że jeszcze kiedyś wróci – „na białym koniu”, rzecz jasna. I od czasu do czasu wraca. Co prawda nie na koniu, tylko zawsze na jakimś jeleniu, któremu potrafi wmówić, że za jego pieniądze urządzi na tej ziemi raj najprawdziwszy, ale zawsze to jakiś powrót. A że na świecie pełno jeleni, które same z siebie wręcz proszą się, żeby je zrobić w konia – kłopotu wielkiego z tym nie ma..

Nie oczekujcie Państwo, że będę z nim prowadził jakiekolwiek polemiki. On z tego żyje. Żyje z reakcji, które bardzo umiejętnie potrafi wywoływać. Bez nich nie istnieje. Nie znajduję w słowniku ludzi kulturalnych słów, którymi mógłbym w sposób wystarczająco dosadny i obelżywy nazwać metody, jakimi się przy tym posługuje. Usiłuję sobie przypomnieć jakiś rodzaj podłości, której się jeszcze nie dopuścił, by zniszczyć lub przynajmniej nadszarpnąć reputację kogoś, kogo uznał za wroga, ale nie potrafię.

Myliłby się ten, kto by sądził, że aby zostać jego wrogiem trzeba tym wrogiem rzeczywiście być. Czasem wystarczy znaleźć się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwej chwili, czasem – odmówić uczestnictwa w prowadzonych przez niego krucjatach, polegających zazwyczaj na linczowaniu ludzi, których linczowanie może przynieść jakieś korzyści, innym znów razem – dać świadectwo prawdzie, która zadaje kłam jakiejś głoszonej przez niego teorii. A ma tych teorii mnóstwo, na każdy temat i każdą okazję. Każda obudowana licznymi „dowodami”, ulepionymi ze zmanipulowanych statystyk, wyrwanych z kontekstu zdań, opinii przedstawianych jako fakty i temu podobnych „argumentów”, z których niezbicie wynika, że białe jest czarne a czarne jest białe.

Zwykle wystarczy mieć nazwisko, które w jakimś środowisku coś znaczy. Z opluwania takich nazwisk uczynił sobie sposób na bycie „kimś”. Wszystko odbywa się zawsze według tego samego scenariusza: doprowadzić ofiarę do „białej gorączki”, żeby zwyczajnie puściły jej nerwy a potem strzelać na zimno do rozemocjonowanego delikwenta, który – znalazłszy się w takim stanie – popełnia festiwal błędów i pogrąża się coraz bardziej. Ten prostacki schemat od wielu lat znakomicie się sprawdza i przynosi efekty – tak długo, jak długo ofiary reagują. Właściwie nie spotkałem się jeszcze z drugim takim przypadkiem, by inteligencja, która nie jest przecież żadną ludzką zasługą tylko darem bożym albo – jak kto woli – darem natury, była wykorzystywana w tak haniebny sposób.

Święty nie jestem, ale do tego poziomu sprowadzić się nie dam. Gdyby chodziło o mnie – tej reakcji z pewnością by nie było. Ale nie chodzi o mnie. Stąd tych kilka zdań, które kieruję do jego mocodawców.

Chciałbym Wam przypomnieć, a być może uświadomić, że żyje między Wami pewien młody, dorastający człowiek, który ma prawo do dobrej pamięci o swoim ojcu, który w żaden sposób bronić się już nie może.

Ma prawo do odkrywania prawdy o nim na podstawie własnych dociekań a nie wynurzeń byle narcyza, któremu wydaje się, że wszystkie rozumy pozjadał.

Podeptaliście to prawo, pozwalając wspomnianemu osobnikowi „odtańczyć dziki taniec” na grobie Ś. P. Jerzego Rzeszuty. Sfinansowaliście ten „taniec”.

Przecież wszyscy w Dąbrowie doskonale wiedzą kim był i jaki był Jurek Rzeszuto.

Więc po co???

Żeby – odmalowawszy jego portret jako zapijaczonego, komunistycznego i postkomunistycznego pismaka, niemalże przestępcy – można było potem powiązać z jego nazwiskiem moje nazwisko?

Albo jeszcze lepiej: pokazać na samym końcu, że on to i tak był w sumie nie najgorszy drań, natomiast ten Sroka – to dopiero kanalia i nieudacznik?

Dla zilustrowania niedorzecznej, chorej tezy, że za nędzę Powiśla odpowiada Rzeszuto i Sroka,  a także zdyskredytowania w oczach dąbrowian e-Kuriera, mnie i mojej żony, wręcz upokorzenia nas (bo przecież taki był rzeczywisty cel tych wszystkich publikacji), gdy zawiodły wszystkie inne metody, niezbędne okazało się wreszcie otwarcie trumny? Nie umieliście sobie z nami poradzić nie uciekając się do tego, jakże finezyjnego, sposobu?

Równie dobrze mogliście w dniu Wszystkich Świętych oddać zbiorowo mocz na Jego grobowiec, poprawić przed świętami Bożego Narodzenia a potem jeszcze na Nowy Rok. Byłoby to przecież równie eleganckim zabiegiem, a ulga podwójna. Co Was powstrzymało? Stoi zbyt blisko grobowców Waszych bliskich…?

Nie krępujcie się, odwagi! Zbliża się kolejna rocznica Jego śmierci – znakomita okazja, by naprawić tamto zaniedbanie. Zbiegnie się z rocznicą powstania Waszego pisemka, dlaczegoż by nie uczcić tego wiekopomnego wydarzenia takim happeningiem? Ależ byłaby zabawa! Nie lękajcie się! Co Wam może zrobić kilkunastoletni chłopak…?

Aż tak bardzo boli utrata władzy? Naprawdę odczuwacie dziś radość i satysfakcję? Naprawdę warto…? Nie jestem przesadnie religijnym człowiekiem, ale pomodlę się żeby nikt nigdy nie zrobił czegoś takiego Waszym dzieciom. Jesteście pewni, że by nie mógł? Że niczego interesującego by w Waszych życiorysach nie wyszperał? No to spróbujcie teraz rozstać się z Waszym pupilem. Coś mi się zdaje, że bardzo szybko znaleźlibyście się w stanie głębokiego szoku, dowiedziawszy się kim i jacy „naprawdę” jesteście…

I błagam: nie kompromitujcie się już dłużej tłumacząc, że to w imię prawdy, bo żeby prostować wszystkie nieprawdy, które obok tych prawd są ostatnio produkowane, należałoby założyć osobny tytuł i poświęcać temu 24 godziny na dobę. Nie mam na to czasu, sił, pieniędzy ani ochoty.

Nie mam też najmniejszych wątpliwości, że mnie, Pawła Sroki, nikt w Dąbrowie żałował nie będzie. Zalazłem za skórę każdej władzy, dlatego tak wielu zaciera dziś ręce. Bo przecież to czysta rozkosz patrzeć, jak z człowieka, który nigdy nie dał się wziąć na żaden dąbrowski łańcuch ani przywiązać do żadnej dąbrowskiej budy, wynajęty politruk robi skorumpowanego bydlaka…

Ale tego „tańca na grobie” Jurka Rzeszuty nie zapomni Wam nigdy żaden przyzwoity dąbrowianin.

Byliście kiedyś takimi ludźmi, ale właśnie przekroczyliście Rubikon.

Maszerujecie po tę władzę po trupach. Teraz już dosłownie.

Maszerujecie drogą kłamstwa – ordynarnego, bezczelnego i najbardziej podłego z podłych, bo serwowanego ludziom w pięknym opakowaniu prawdy.

Powodzenia.

Paweł Sroka

P. S.

I jeszcze jedno wyjaśnienie. Spotkałem niedawno w okolicach Dąbrowy znajomego. Zadał mi pytanie, które brzmiało mniej więcej tak: „To już wam Początek pewnie teraz nie płaci za zamieszczanie informacji ze strony internetowej gminy na stronie „Kuriera”?”

Pomijając fakt, że od dawna nie zajmuję się redagowaniem portalu (robi to moja żona) zrozumiałem, że prowadzona przez wiele miesięcy kampania łgarstw, oszczerstw, insynuacji, pomówień i manipulacji jednak zrobiła swoje i pozostawiła w wielu głowach jakiś ślad.

W związku z tym chciałbym w sposób bardzo jednoznaczny i jasny oświadczyć:

Panowie: Początek, Kwiatkowski, Sipior a także każdy dowolnie wskazany Olearczyk albo inny Lupa (z całym szacunkiem dla wszystkich wymienionych i nie wymienionych z nazwiska wójtów, burmistrzów, etc.) płacili mi za wspomniane „usługi” (a obecnie płacą mojej żonie) dokładnie tyle samo, ile płacili  Panowie: Krajewski (gdy był starostą) i Kądzielawa (gdy był przewodniczącym Rady Powiatu). Jeżeli ktoś jest zainteresowany, jakie to były kwoty i inne korzyści – niech ich zapyta, bo były to identyczne rozmiary korupcji. Niech też powiedzą, jak bardzo byli zadowoleni z faktu, że na stronie Kuriera takie „cytaty” urzędowych informacji się ukazywały i że Czytelnicy mogli je sobie komentować oraz w jak bardzo korzystnym świetle ich to od czasu do czasu stawiało. Mogliby też powiedzieć ilu prawników wypytywali, czy nie można by nam jakoś zabronić powielania tych urzędowych „newsów”.

Najchętniej postawiłbym w tym miejscu kropkę, ale już widzę ten tytuł:

„Największa afera korupcyjna w historii powiatu! Sroka przyznaje, że brał pieniądze od wszystkich!”.

Otóż niezmiernie mi przykro, ale macie, koledzy, pecha: nie brałem, nie biorę i brał nie będę. Ani od żadnej władzy, ani od jakiejkolwiek opozycji. Czego i Waszym politrukom szczerze i serdecznie życzę.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 11 lutego 2013 o 11:16
  ktoś :
  No to nareszcie ktoś im wygarnął. Brawo Panie Pawle. Kłamstwo i świństwo ma krótkie nogi. Prędzej czy później zawsze wychodni na wierzch. Rozsądny człowiek potrafi to wszystko ocenić.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +55 (w sumie : 65)
 2. 11 lutego 2013 o 11:36
  Jacek :
  Panie Pawle musze pwoeidziec ze duzo Pan u mnie stracil w tych ostatnich miesiacach ale ta jedna publikacja odzyskal Pan wszystko i to z nawiazka. Dziekuje.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +42 (w sumie : 52)
 3. 11 lutego 2013 o 13:08
  mieszkaniec :
  Brawo za odwagę i styl. Paweł pisze to, co bardzo duża cześć moich rodaków myśli na ten temat, tylko boi się publicznie powiedzieć, bo istnieje prawdopodobieństwo, że triumwirat K-K-C będzie rządzić w tym nieszczęsnym powiecie ponownie. Jurek Rzeszuto nie zasłużył sobie, żeby go kopać - tym bardziej, że sam się już nie jest w stanie obronić. Choć obawiam się, że po tym artykule red.Sroki dopiero się w naszym bajorko-bagienku zacznie. Niech się tylko zwiedzą "prawdomówcy", że tu jest taki tekst, gwarantuję, że unurzają nas wszystkich w fekaliach, jak to mają w swoim zwyczaju!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +46 (w sumie : 56)
 4. 11 lutego 2013 o 13:12
  xx :
  dokładnie-po trupach do celu
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +43 (w sumie : 53)
 5. 11 lutego 2013 o 13:26
  staszek :
  Przecież śp redaktor nie był żonaty. Czyżby pan Sroka chciał nam powiedzieć o istnieniu spadkobiercy ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -18 (w sumie : 36)
 6. 11 lutego 2013 o 13:39
  Vbc :
  Mocny i jednocześnie bardzo potrzebny tekst. Oby w końcu to "pismo" się wyniosło z tego Powiśla
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +43 (w sumie : 55)
 7. 11 lutego 2013 o 14:32
  av :
  I jak Wam Teraz???
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +34 (w sumie : 44)
 8. 11 lutego 2013 o 14:50
  Judyta :
  Granica to dobre słowo, ponieważ są różne granice, których nie należy przekraczać. Uważam, że wyciąganie brudów wobec osoby, która nie może się już bronić jest haniebne i podłe. Rozumiem Pana oburzenie, faktem, że ludzie kipiąc nienawiścią potrafią przekraczać ludzkie granice moralności. Jednak dosłowność Pana wypowiedzi (odnośnie grobu), również jest delikatnie mówiąc niesmaczna. Warto czasem nie przekraczać granic przyzwoitości, by ludziom marnego moralnego pokroju nie dawać satysfakcji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +24 (w sumie : 44)
 9. 11 lutego 2013 o 15:13
  asx :
  Dziękuję za rzeczowe argumenty. Czekałem na ten tekst.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +36 (w sumie : 44)
 10. 11 lutego 2013 o 15:24
  ja :
  Rzeszuto ma syna, to przeciez żadna tajemnica, w koncu nosi jego nazwisko
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +33 (w sumie : 41)
 11. 11 lutego 2013 o 15:28
  ja :
  Panie Pawle,SŁOWA UZNANIA!!!!!!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +43 (w sumie : 53)
 12. 11 lutego 2013 o 15:52
  melman :
  Panie Pawle, dziekuje, że stanął pan w obronie Jerzego, też chciałbym mieć takiego przyjaciela, który nawet jak mnie nie bedzie stanie w obronie mojej osoby (chociażbym świętym nie był). Od razu zastanowiło mnie to czy i kto stanie w obronie doktora C lub jego wydawcy kiedy ich "przyjażń" się wypali, a drogi rozejdą
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +38 (w sumie : 48)
 13. 11 lutego 2013 o 16:06
  edzia :
  no wkoncu ktos napisła cała prawde o naszych władzach.Reka reke myje w tej Dabrowie.Ale mam nadzieje ze juz w niedługim czasie wszystkie przekrety wyjda na jaw i poleca głowy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 30)
 14. 11 lutego 2013 o 16:16
  Damian :
  Brawo Panie Pawle!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +40 (w sumie : 50)
 15. 11 lutego 2013 o 16:34
  ja :
  doskonały tekst, brawo panie Pawle!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +35 (w sumie : 45)
 16. 11 lutego 2013 o 17:43
  jarek k. :
  No nieźle. Może wreszcie te pseudo pisiory się zamkną
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +30 (w sumie : 42)
 17. 11 lutego 2013 o 18:40
  Brawo ! :
  Panie Pawle, bardzo dziękuję, za ten wpaniale napisany tekst. Nic dodać nic ując. Dziekuję od siebie, za śp. J.R. dziekuję za wszystkich ktorzy by chieli ale nie zawsze wiedza jak.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +35 (w sumie : 45)
 18. 11 lutego 2013 o 18:44
  rabin :
  ojojoj, ajajaj, ojojoj, ajajaj.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 18)
 19. 11 lutego 2013 o 19:14
  Kora :
  Dokladnie 10 dni wstecz pytalam w gronie znajomych, czy w koncu znajdzie sie ktos, kto rzeczowo, kulturalnie, ale i dosadnie powie to, o czym mowi sie prawie w kazdym domu. Dziekuje Panu za ten artykul, dziekuje za Jurka, ktory sam nie moze zabrac glosu, ale ktorego dokonania mowia same za siebie. Brawo, panie Pawle.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +35 (w sumie : 47)
 20. 11 lutego 2013 o 19:53
  kolabo :
  O Panu C świadczą jego pożal sie boże przewodniki turystyczne, podobno jesteśmy najbiedniejszym powiatem wieć pewnie nie wielu stac na wyjazd do Arizony wiec albo z nas kpi ale jest taki pyszny żeby biedakom sie chwalić bo przecież i tak nigdy z jego "rad" nie bedzie okazji skorzystać
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +26 (w sumie : 38)
 21. 11 lutego 2013 o 21:14
  Tomasz :
  Brawo, brawo brawo!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +29 (w sumie : 39)
 22. 11 lutego 2013 o 21:33
  Julka z Koziej Wólki :
  kto to jest ten Ciesielczyk że jak rozumiem za pieniądze Kądzielawy tak "rozsławia" gminę i powiat Dąbrowa Tarn
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 31)
 23. 11 lutego 2013 o 21:35
  Julka z Koziej Wólki :
  wziąłby się do jakiejś roboty odśnieżanie chodników w Tarnowie albo co
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 33)
 24. 11 lutego 2013 o 21:44
  Julka z Koziej Wólki :
  Ciesielczyk sie buja po Kaliforni a chodnikow na B. Joselewicza nie ma komu odśnieżyć i parkingu pod sklepem Kadzielawy tez nie. Jak wroci to łopata i do roboty bo juz mu sie utylo na wikcie u prezesa Roberta
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 31)
 25. 11 lutego 2013 o 21:50
  P :
  Panie Pawle - BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +24 (w sumie : 34)
 26. 11 lutego 2013 o 22:04
  Julka z Koziej Wólki :
  A w sumie to wziąłby się ten redaktor za jakas pożądną pracę a nie żerował (co wynika z obserwacji) na kims jak huba na drzewie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 28)
 27. 11 lutego 2013 o 22:05
  sebastian z bostonu :
  wara od Rzeszuty!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +21 (w sumie : 31)
 28. 11 lutego 2013 o 22:24
  elizabeth z chicago (obecnie chwilowo mieszkająca w kiełkowie), ale jednak z chicago :
  Adresaci tego artykułu już zapewne obmyślają co by tutaj mądrego napisać w odpowiedzi. Ale choćby siedzieli i pół roku nad tym to i tak to co wymyślą będzie żałosne. Nawet mi się tego nie będzie chciało czytać. Zresztą u mnie wójt zabronił kupowania PM, więc nie mam dostępu do tej "pozycji", a pod kościołem nie rozdają.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +25 (w sumie : 33)
 29. 11 lutego 2013 o 22:42
  rabin :
  brawo panie Pawle, brawo panie Pawle, brawo panie Pawle, brawo Panie Pawle , brawo panie Pawle, brawo panie Pawle, brawo panie Pawle - nawet Wyborcza nie ma takiego prawie 100%-wego poparcia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 32)
 30. 11 lutego 2013 o 22:49
  Goccia :
  Czy ktoś oprócz mnie kupił dziś PM? Bo w kioskach zalega....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 26)
 31. 11 lutego 2013 o 22:52
  rabinie :
  nie podoba się to złóż gratulacje za wspaniały wykład w Arizonie Ciesielczykowi. Brawo panie Pawle !!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +25 (w sumie : 35)
 32. 11 lutego 2013 o 23:09
  Ł. :
  cóż...słów uznania nie mało :) - należą się w 100%...a C. spada do usa tam mu dobrze bo dziaduszki będą mu dolary dawać za słodkie pieprzenie na antenie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 28)
 33. 11 lutego 2013 o 23:15
  Wiesiek z Wisconsin :
  U nas w Wisconsin PM rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Jeszcze zanim dotrze do kiosków w polskiej dzielnicy. Powiem więcej - PM rozchodzi się jeszcze przed wyjściem z drukarni, a nawet jeszcze przed napisaniem genialnych artykułów przez najwspanialszego pod słońcem redaktora. Moja znajoma ze słonecznej Arizony co to zawsze czyta te genialne przewodniki turystyczne pana redaktora powiedziała że bez tych przewodników to słonecznej Arizony by nie było, nikt by nawet nie wiedział że takie coś istnieje. Tak nasz wspaniały redaktor dba o promocję Stanów w Stanach i rozsławia je nawet w Polsce. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że bez wykładów redaktora to by amerykańskich uczelni nie było, bo kto by tam wykładał jakby redaktor nie przyjechał? Poza tym okazało się że statystycznie sprzedaż PM niewspółmiernie wzrosła w porównaniu do innych zależnych od władzy pism. Np. PM w słonecznej Arizonie rozchodzi się w ilościach dwa razy większych niż nakład!!! Matematyka nie kłamie! Więcej pism trafia do Polonii niż zostało wydrukowane. To dopiero sukces. A stronę internetową odwiedzają wszyscy, nawet ci co jej nie odwiedzają. A już najwspanialszy sukces PM święci w Wisconsin, bo tam w rodzinie składającej się z 4 osób po PM sięga 10 osób. Statystyka nie kłamie! Już biegnę do drukarni po te "ciepłe bułeczki" zanim wyprzedzą mnie inni rodacy!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +28 (w sumie : 40)
 34. 12 lutego 2013 o 03:20
  marian3a :
  ale o co chodzi ?? PM nie czytam...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 11)
 35. 12 lutego 2013 o 07:24
  mieszkaniec Dąbrowy :
  Paweł gratuluję odwagi.Trochę teraz niektórym z nas jest wstyd ,że tak długo daliśmy się opluwać takiemu " zeru" Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +26 (w sumie : 36)
 36. 12 lutego 2013 o 09:01
  Dąbrowianka :
  gratuluje genialnego artykułu!Bravo!nie ma co niepotrzebnie komentować i dawać pożywki tym "prawdę niosącym", kto mądry to wie jak było i jest!!! Najlepiej ignorować a to zaboli najbardziej!Jeszcze raz gratuluję tak trzymajcie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +27 (w sumie : 37)
 37. 12 lutego 2013 o 12:46
  JAG :
  ile P.Rzeszuto wniósł do historii Dąbrowy to tylko mogą potwierdzić rdzenni Dąbrowianie,bo to on szukał śladów naszego rodowodu, ile pomógł Piotrkowi Radoniowi - wie ON sam..Dlaczego ludzie nie widzą dobrych stron tylko same złe.Brawo P.Pawle tu gra o honor nie tylko P.Rzeszuty ale i Dąbrowy, a przecież Pan jest Dąbrowianinem.Szacunek dla Jurka i Pana
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +25 (w sumie : 33)
 38. 12 lutego 2013 o 14:30
  do Pana Pawła :
  Panie Pawle - niech Pan się nie zniża do poziomu tego ............... i jego sponsora.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 21)
 39. 12 lutego 2013 o 15:37
  Barbara :
  Wyciszmy już emocje.Jest Ktoś,Kto wszystkich nas oceni i osądzi i na tym poprzestańmy.Starajmy się czynić dobro na miarę własnych możliwości. Będziemy sądzeni z miłości i o tym pamiętajmy. Amen
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 24)
 40. 12 lutego 2013 o 19:31
  Julka z Koziej Wólki/ Cicago?Arizona :
  do mieszkańca dąbrowy : dlaczego gratulujesz Pawłowi odwagi? czy to oznacza że Paweł Sroka ma czy miał się czego0 bać ? myślę że nie i nie o odwagę tu chodzi. Uważam że Paweł Sroka nie zniżał się do poziomu Ciesielczyka żeby z nim polemizować jednak dużo się już nazbierało i nadeszła pora żeby wygarnąć cieniasowi o co kaman....w sposób zresztą niezwykle inteligentny no nie wiadomo czy redaktor Ciesielczyk co z tego pojmie ...jak kilkakrotnie przeczyta
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 29)
 41. 12 lutego 2013 o 19:38
  emik :
  brawo panie Pawle! Niektórym osobom w naszym powiecie, i to tym uważającym się za elite, powinno być zwyczajnie wstyd... I dziękuję za otworzenie oczu osobom które znały opinie o panu Jerzym tylko od jego adwersarzy. Jeszcze raz brawa za odwage. Artykuł ważny i świetnie napisany
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 33)
 42. 12 lutego 2013 o 19:58
  marek :
  Ludzie!C. trabi ze dostal jakas nagrode od jakiegos portaliku w szkocji.Poczytajcie sobie kto mu ja przyznal: http://www.zaszumilo.pl/
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 23)
 43. 12 lutego 2013 o 19:59
  marek :
  i jeszcze tuy: http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/611815,prawnik-marcin-kozik-kontra-nieczyste-emigracyjne-gierki-mariusza-szumilo.html
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 21)
 44. 12 lutego 2013 o 20:00
  Ja :
  A czy miał problem ? a kto ich nie ma. Ale to sprawa Jurka i gajowego Maruchy a nie jakiegoś frędzla.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +18 (w sumie : 28)
 45. 12 lutego 2013 o 20:09
  krawcowa :
  Artykuł jest profesjonalną odpowiedzią na kontrowersyjne w opinii społecznej "artykuły" w PM, ciekawe czy od niedawna wydawany miesięcznik PD również przyłączy się do tej opinii w podobnie odpowiedzialny sposób .Tylko czy go będzie stać ???????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 31)
 46. 12 lutego 2013 o 21:13
  VIS :
  Ko i co zrobił dla Dąbrowy? Rzeszuto ??? Pytam się co ?? ...że mamy ok. 19 % bezrobocie w powiecie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -25 (w sumie : 39)
 47. 12 lutego 2013 o 21:20
  marta :
  niezłe http://polscott24.com/bolszewicka-krucjata-w-tarnowie/
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -3 (w sumie : 19)
 48. 12 lutego 2013 o 21:24
  GAL :
  Nie czytam pm. To pismo jest wstrętne i niewielki z niego pożytek tak jak z tych, którzy je wydają. Najbardziej utkwiły mi w pamięci chlubne przedwyborcze obietnice pana roberta o podwyższeniu płac dla najniżej zarabiających, które można było przeczytać w każdej miejscowości powiśla – powinien zacząć od swojego podwórka. Za obronę nieżyjącego moja piona paweł. Po przeczytaniu komentarzy piona dla judyty i dla barbary piona.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 31)
 49. 12 lutego 2013 o 21:48
  martuniu :
  artykuł polecany przez ciebie - cienutki, nazywanie mianem "towarzysz" kogoś kto urodził się bodajże w połowie lat 60 albo później to juz kpiny. To tak jak kiedyś pisał Rzeszuto, ze im więcej czasu upływa od II wojny tym więcej przybywa nam kombatantów
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 26)
 50. 12 lutego 2013 o 21:59
  emik :
  Vis - jeśli tak trudno popytać starszych znajomych o pana Jerzego to jest jeszcze dobrodziejstwo naszych czasów tzn. internet.. Poczytaj zanim coś napiszesz bo moim zdaniem tylko się ośmieszasz
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 27)
 51. 12 lutego 2013 o 23:50
  tadeusz :
  Redaktora Ciesielczyka podziwiam za odwage - za to ze nie boi sie o pewnych rzeczach glosno mówic. I proponuje mu przy tym zostac. Jednak jesli Pan Ciesielczyk jak bedzie dalej prowadził swoje media jednokieruno nie tylko nie zdobedzie nowych czytelnków (czyt. wyborców) ale też starci obecnych fanów. Miał On zostac Prezydentem Polski potem Tarnowa a teraz jak dalej bedzie prowadził swoja kampanie to nie tylko nie zostanie Burmistrzem Dabrowy lub tamtejszym Starostą ale nie ma szans na nwet stołek sołtysa w najmniejszej wiosce na Powiślu. Taki komentarz kiedys napisałem na PM i nie został on opublkowany podobnie jak wiele innych. M in. proponowałem wprowadzić tam regulamin komentarzy w których o jednej partii mozna pisac wyłącznie pozytywnie a pozostałych i władzch Powiśla odwrotnie. Niestety nawet jak wysłałem e-mail do redakcji nie odpowiedzieli mi dlaczego nie publikuja komentarzy w których pisze na temat i nikogo nie obrażam - TAKA WOLNOŚC SŁOWA W PRADE MÓWIAC.(sami cos spróbujcie napisac) P.S. Nie jestem mieszkańcem Powiśla ale dzieki PRAWDEMOWIAC odkryłem E+KURIER i za to jedno im dziekuje
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +22 (w sumie : 32)
 52. 13 lutego 2013 o 06:53
  marta :
  Dziekuje za te linki ja tez znalazlam jeszcze jeden.Rany boskie,ludzie!Koniecznie poczytajcie z kim mamy do czynienia http://www.cala-prawda-o-polscott24.pl/
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 20)
 53. 13 lutego 2013 o 07:25
  rozsądny :
  Panowie z słynnej naszej powiatowej gazety redagowanej przez jedynego sprawiedliwego Tarnowianina tylko sobie szkodzą. Tak naprawdę nikt na poziomie nie czyta tego brukowca. Panowie szkoda waszego czasu i pieniędzy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 30)
 54. 13 lutego 2013 o 08:37
  nikt :
  Mam podobne spostrzeżenia jak Tadeusz, przestałem nawet zaglądać na PM żeby nie nabijać im licznika. Na początku działania PM kilkakrotnie wrzucałem swoje komentarze, które nie przeszły przez sito cenzury PM, nawet te które może były krytyczne (dot zwłaszcza jedynej słusznej racji PM) ale w żaden sposób nie obrażały, podpowiadałem jakiego portalu potrzebujemy jako mieszkańcy, liczyłem (naiwny) na przesłanie bijące z nazwy portalu (PRAWDĘ MÓWIĄC). Tam działa cenzura w najczystszej, nomen omen - czerwonej postaci. Jestem przekonany, że sam redaktorek terminował u najlepszych spadkobierców i kontynuatorów (utrwalaczy?) tzw komuny. A jeżeli czasem puścili jakiś komentarz (kończący się stwierdzeniem, że i tak tego nie puszczą) to chyba tylko po to, żeby dać kilka komentarzy w rodzaju "jesteś przydupasem" kogoś tam. Zwyczajnie robią ludziom wodę z mózgu i duży plus dla kuriera z obecny kształt. Uznanie dla PawłaS za artykuł. Dobrze napisany i jest potrzebny. Dziwię się tylko panu RK, że pozwala na takie harce Ciesielczyka, chyba nie jest świadomy jak bardzo sam na tym traci.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +19 (w sumie : 29)
 55. 13 lutego 2013 o 09:34
  xx :
  pan jedyny słuszny redaktor dostał nagrode od kolegi, i jeszcze sie kolega przyznal , że nikt nie chce jej panu redaktorowi wręczyć-to wiele wyjaśnia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 25)
 56. 13 lutego 2013 o 09:38
  do VIS poplecznika NAJMĄDRZEJSZYCH :
  Tak z pewnością to Rzeszuto jest odpowiedzialny za obecne czasy, ciekawe dlaczego Ci wszyscy jego koledzy z tamtych czasów tj. panowie KK i mokasyn W zapomnieli o tym jaki był Jurek i jak bardzo byli smutni gdy go brakło. Oj zostaniecie za to rozliczeni, dąbrowianie Wam tego nie darują, a może nawet nie tak ale pamiętajcie Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 27)
 57. 13 lutego 2013 o 09:42
  do rozsądny :
  chyba szkoda kasy RK, bo wybitny, wyśmienity redaktor ani złotówki nie dołożył! a swoją drogą podoba mi się komentarz,że ŚP REDAKTOR JERZY RZESZUTO odpowiada za bezrobocie na Powiślu buhahaha, komentarz jakoś dziwnie podobny do artykułów PM! ludzie mądrzy nie wierzą w te bzdety pana c,a jak chcą się czegos o nim dowiedzieć to niech popytają w Tarnowie!oni się cieszą,bo się go pozbyli to znalazł się naiwny co go sobie sprowadził!już go nigdzie nie chcą to będzie siedział w DT i siał zamęt ale to już problem pana K! Bravo Kurier - nie zmieniajcie się!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +17 (w sumie : 27)
 58. 13 lutego 2013 o 10:22
  nierozsądny :
  Jurek był dokładnie taki jak na zdjęciu
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 14)
 59. 13 lutego 2013 o 10:46
  biedny :
  Dla mnie to stwierdzenie ze za biede na powislu odpowiada kurier, czy inna gazeta to jest smiechu warte. Ja np jestem zwyczajnie biedny, bo nie chce mi sie pracowac i zadna wladza mnie do tego nie zmusi, ani od zadnej wladzy nie oczekuje ze mi zalatwi prace. Nie pojde do wyborow, a nawet jesli to nie zaglosuje na kogos kto sie oglasza w jakiejs gazecie, ktorej nie kupuje bo nie mam za co, bo jestem biedny. A tak calkiem powaznie to przeciez Pan Krajewski byl az przez 4 lata u wladzy i o ile pnktow procentowych spadlo bezrobocie w tamtym czasie? O ile spadlo w ciagu ostatniego roku, bo rozumiem ze kurier odpowiada za wzrost bezrobocia a PM za spadek bezrobocia....:))
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 22)
 60. 13 lutego 2013 o 10:47
  biedny :
  a no tak...utworzono stanowisko red naczelnego i od razu je obsadzono (ciekawe czy byl konkurs?) Tyle ze redaktor to chyba nie z naszego powiatu, wiec jakby co to spadlo bezrobocie ale w tarnowie
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 23)
 61. 13 lutego 2013 o 16:33
  panna nikt :
  Znałam Jurka na tyle, że mogę coś o Nim napisać. Starał się być „Bratem łatą” a był pełen kompleksów. Stąd lgnął do władzy, a władza korzystała z Jego usług. Wspierał nieboszczkę Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą a potem Unię Pracy. Dzisiaj zapewne byłby takim „Rozenkiem Ruchu Palikota” gdyż z jej liderem łączyło Go podobne podejście do związków partnerskich i używek. Do pierwszego łącznika nie będę się odnosiła, o drugim napiszę że gdy obecny lider był producentem, to drugi był konsumentem. Był też koneserem chłopskich nocnych wyrobów rolniczych i potrafił rozróżnić produkcję radgoską, szczucińską czy grądzką czym mnie, jak i innych nieraz wprawiał w zdumienie. Ten styl bycia ułatwiał Mu nawiązanie bliższych stosunków międzyludzkich w czasie których wydobywał od „dziadków” różne opowiastki o przeszłości regionu ludzi. Stąd też Jego ciekawe artykuły czy „dymki” których celnej, choć złośliwej treści się bano. Trochę czasu z Nim spędziłam stąd wiem że szukał głównie nie cnoty, ale sensacji i tajemnic. Nie nadaje się na sztandary obrońców cnót wszelakich, ale jego obrońca życia poczętego zasłużył sobie na szacunek i u tych aktywistów. A o człowieku świadczą jego czyny, ale i słowa – szczególnie te pisane. Dziś spoczywając w ciemnym grobie, w centralnym miejscy dąbrowskiego cmentarza, ma w promieniu np. 12 m. wokół siebie wielu zacnych i zapewne bardziej szlachetnych, ale to rozstrzygnął już Najwyższy, więc proszę o ciszę nad tym grobem. Nie powinien więc Go oceniać współczesny giermek Sancho Pansa, choćby z tytułem doktora (Jerzy też był doktorem) który służył kolejnemu Panu, a chętnie wskoczyłby na jego szkapę Rosynanta i chciał powalczyć z wiatrakami, choćby z tymi nieistniejącymi w Nieczajnej Górnej czy Szarwarku. Dzisiaj w Środę Popielcową pójdę do Kościoła posypać głowę popiołem i podumam o swoich słabościach i grzeszkach o których odpuszczenie będę się starała. Piszących i czytających namawiam aby zrobili to samo. A do tych co do Kościoła nie chodzą zwracam się starodąbrowskim zwrotem; „Ludziska, dajcie se siana !”. Smacznego …… Jajka !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 28)
 62. 13 lutego 2013 o 17:10
  nikt :
  wiem, że nie w tym temacie ale postać Jerzego Rzeszuty to kwestia ludzi ze świata dziennikarstwa, no więc żebyśmy więcej wiedzieli jakimi to laurami chwali się doktorek-redaktorek i jakaż to kapituła tę nagrodę przyznała temu co nie umie uszanować pamięci, to zachęcam jeszcze do przeczytania: http://polscott24.com/polscott-braveheart/ a może by tak ogłosić jakiś dąbrowski laur dla "samotnego wilka z powiśla"?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 17)
 63. 13 lutego 2013 o 18:44
  Levi Aj Waj :
  Szanowny Panie Pawle! Świetnie skomponowany policzek w facjaty oponentów - zresztą po stokroć zasłużony. Podzielę się swoją opinią na temat przyszłych wyborów - co ciekawe wielu, wielu dąbrowian podzieliło ją w bezpośredniej rozmowie. Być może wpłynie z niej jeszcze nauka lub refleksja ... Zagłosowałem na obecnie rozgoryczonego beksę. Pomyślałem szczery, przedsiębiorczy chłopina, co prawda nie do końca mój nurt myślowy, ale niech ma. Czas pokazał, że nie potrafił pogodzić się z przegraną i swoją drogę do dalszych sukcesów chce osiągnąć metodą płytkiej i pozbawionej skrupułów kanalii, obrzucającej każdego kto nie jest z nim gównem (Sic!). Nic do gościa nie dociera, nie dość że nie zyskał sobie wyborców (a jedynie przyklask lokalnych wataszków, których też zaślepione i stłamszone społeczeństwo nie pchnęło w stronę koryta) ale nadto znalazł wspaniałą metodę oraz wyspecjalizowanego poplecznika wspierającego dzieło pozbywania się dotychczasowego poparcia. Może poprzednie wybory nie były jeszcze właściwym czasem, był czas na to żeby wzmocnić swoją pozycję. Ja jednak takiej nie poprę. Złą drogę wybrali i jestem przekonany, że nikt przy zdrowych zmysłach nie chce by reprezentował go strateg, którego jedynymi metodami są do wyboru "cios poniżej pas" lub " nóż w plecy". Reasumując - dla mnie wcześniej wspominani i "prawdomówni" panowie osiągnęli dno dna... Pawle pozdrawiam i gratuluję jedynego słusznego podejścia do sprawy - śmierdzące g**no napotkane na drodze należy szerokim łukiem ominąć i nie zwracać na nie uwagi. Ps. Nawiązując do wypowiedzi kilku przedmówców - również opiniowałem na forum otwartego na dyskusje i krytykę PM. Otwartość jednak bardzo wybiórczo okazała się stosowana, gdyż posty noszące choćby najmniejsze znamiona krytyki nie doczekały się publikacji. Młodzieżowym slangiem podsumuję : PRAWDĘ MÓWIĄC -> ŻŻŻAAAAAALLLLLLLLLLLL
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +24 (w sumie : 32)
 64. 14 lutego 2013 o 21:15
  do komentującego VIS-a :
  Drogi (albo "tani") komentatorze z 13 lutego 2013 09:38. Masz skłonności do nadinterpretacji. Wybaczam! Ani PM ani e-kurier i osoby z ich otoczenia nie są bez "grzechu", z resztą jak każdy człowiek co jest oczywiste. Wracając do tematu - pozwoliłem sobie tylko na parę słów w nawiązaniu do komentarza z 11 lutego 2013 godz. 15:57. Dlatego pytam: Cóż takiego zrobił red. Rzeszuto? Moim zdaniem nic istotnego dla nas tu i teraz obecnych. 19% bezrobocie i tylko dlatego, że większość (prawdopodobnie) jest, była lub miała kogoś za granicą to ludzie jako tako żyją. Co zrobił red. Rzeszuto? Nawiązał zagraniczne kontakty? Ściągnął inwestorów? Skutecznie motywował władzę do działania? Cokolwiek zrobił red. Rzeszuto, moim zdaniem, było korzystne i istotne najwyżej dla jednostek. Mylę się? Bardzo proszę o konkretne argumenty poparte dowodami.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -7 (w sumie : 23)
 65. 14 lutego 2013 o 21:32
  x :
  Do mojego przedmówcy. To, że Rzeszuto nie zrobił wiele dla Dąbrowy to nie znaczy, że jest winien bezrobocia w wys. 19% i że można obarczać go winą za całe zło jakie jest w gminie czy też powiecie. Może raczej trzeba zapytać włodarzy, którzy od 20 lat władają naszą gminą. Co zrobili żeby to bezrobocie było mniejsze i żeby nie rosło. W tym miejscu na pewno zapadnie cisza. A tak na koniec - żeby zniszczyć konkurencję na rynku wydawniczym czyli e-Kurier - wyciągać trupy z grobu to raczej chwyt poniżej pasa.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 23)
 66. 14 lutego 2013 o 22:48
  yes :
  Proszę już skończyć z tym obwinianiem kogoś o 19% bezrobocie w naszym powiecie. Tutaj co roku dziesiątki młodych ludzi kończy szkołę i niestety rynek dąbrowski czy szczuciński jest zbyt mały żeby ich wszystkich pomieścić (a o tym mówili mi już nauczyciele w liceum, kiedy tam chodziłem jakieś 15 lat temu, już wtedy sytuacja na rynku pracy tutaj była tragiczna). Dlatego wielu ucieka za granicę, reszta studiuje i wiąże swoją przyszłość z większymi miastami. W naszej Dąbrowie nie powstają nowe firmy, jeżeli w ostatnich latach otworzono jakiś sklep to niedługo po tym już go zamykano, bo ludziom się nie opłacało prowadzić firmy tylko po to, aby sobie i pracownikom opłacić zus. Są pewne branże, gdzie firmy powstają, ale zanim powstaną to stanowiska już od dawna są obsadzone i nie można nigdzie uzyskać informacji co to za firma powstaje i kto jest właścicielem, żeby ewentualnie jakieś podanie tam złożyć. Niestety taka jest rzeczywistość i ani śp Rzeszuto ani żyjący i świetnie się mający Ciesielczyk ani Kwiatkowski itd tego nie zmienią. Odkąd istnieje PM to wszyscy którzy mają choć kropelkę oleju w głowie wiedzą, ze jest to zagranie czysto polityczne. Jeżeli Kądzielawa zostanie radnym, a później starostą lub burmistrzem ( w zależności gdzie tam będzie startował) to prawdopodobnie znajdzie miejsca i dla swoich "podopiecznych" redaktora i byłego starosty. Im bezrobocie nie grozi. Byłbym nieco bardziej rozważny w osądach gdyby np red Sroka startował na radnego czy posła, ale wiem że takie coś nie nastąpi, wydaje mi się że go po prostu nie ciągnie do koryta. A ci których ciągnie to uprawiają czysta politykę. Odkąd polityka ma cokolwiek wspólnego z dobrem nas, zwykłych prostych ludzi (wyborców). Polityka do dążenie do osiągnięcia władzy i robienie wszystkiego aby przy tej władzy się utrzymać. Nawet otwieranie trumien. Ciekawe co dalej wymyślą? Może sekcję zwłok?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 22)
 67. 15 lutego 2013 o 00:11
  do x - czytaj powoli, ze zrozumieniem :
  Czy w którymś miejscu twierdzę, że red. Rzeszuto jest "winien bezrobocia w wys. 19% i że można obarczać go winą za całe zło jakie jest w gminie czy też powiecie" ? Otóż NIE! Skoro był lokalnym "działaczem" i dziennikarzem to nie można tylko i wyłącznie jemu przypisać (jeżeli w ogóle)takiego stanu jaki mamy. Winnych jest wielu. Pojedyncze jednostki są co najwyżej współwinne. Co do "wyciągania trupów" i "niszczenia konkurencji": zdarza się, że towarzystwa "wspólnej adoracji",które istniały, istnieją i będą istnieć, będą wychwalać i bronić swoich współtowarzyszy za życia i po śmierci choć ich czyny były karygodne. Jeżeli się już coś "wyciąga" to ważne, aby była to prawda, tylko prawdą i cała znana prawda. Często spotykam się z sytuacją, gdzie o zmarłym - niedobrym za życia człowieku, mówi się po śmierci dobrze - ba nawet z ambony! Jakież to zakłamane i paskudne! Co do odpowiedzialności red. Rzeszuty o której pisze redaktorek C. być może to kwestia zbyt "głębokiej" interpretacji. Może należy ją traktować bardziej metaforycznie? Swego rodzaju jako odpowiedzialność "polityczną". ...a tak wracając do pytania - cóż takiego zrobił red. Rzeszuto, aby go teraz wychwalać? Nie widzę odpowiedzi i obawiam się, że nie jedna matka wychowująca gromadkę dzieci jest pewnie bardziej zasłużona...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 19)
 68. 15 lutego 2013 o 08:41
  .... :
  ŚP Jerzy Rzeszuto promował Dąbrowę w Małopolsce, Polsce jak i poza granicami naszego kraju!a ten nasz nowy "Dąbrowianin" nie zrobił nic a wręcz poszedł w drugą stronę!Czas pokaże Panie K czy to była dobra decyzja! Opluwanie zmarłych świadczy tylko o poziomie obydwu panów i całego pisma! Proszę w takim razie o odpowiedź o ile spadło bezrobocie, ilu inwestorów ściągnął starosta Krajewski?bo jakoś nie słychać o jego zasługach?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 20)
 69. 15 lutego 2013 o 09:06
  Kazek z Bostonu :
  A cóż takiego zrobił redaktorek, ponad tworzenie wypocin i walkę polityczną po trupach do celu? W jaki sposób przeciwdziała bezrobociu? Bezrobocie jest w znacznie większym stopniu winą rządu niż jednostek lokalnych więc mieszanie w to mediów [obojętnie których] jest idiotyczne i żenujące. Nie broń tak redaktorka mówiąc o nadinterpretacjach i metaforach. Ciekaw jestem co kiedyś napiszą o redaktorku choć jest to łatwe do przewidzenia. W przeciwieństwie do tego co sam serwuje będzie to prawda, cała prawda i tylko prawda ale na pewno dla niego bolesna.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 16)
 70. 15 lutego 2013 o 18:13
  do .... z 15 lutego 2013 08:41 :
  "Promował Dąbrowę w Małopolsce" HA HA HA! Żenada. I co z tego wynika, że promował? Jakie mają z tego mieszkańcy korzyści? Mamy "zdrową" służbę zdrowia? Mamy niskie bezrobocie? Argument poniżej "0". Śmiechu warte! P.S. Osobiście nic mi nie wiadomo, aby Krajewski ściągnął inwestorów i jak głosił lud Krajewski się nie popisał. Redaktorek to redaktorek i jest teraz głównie od patrzenia władzy na ręce. I dobrze. Skoro Wam coś nie pasuje to i jemu patrzcie na ręce i (delikatnie mówiąc) wytykajcie wszystkie błędy! Jeżeli pisze kłamstwa od czego są sądy?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 19)
 71. 16 lutego 2013 o 12:04
  Tadeusz :
  Pospacerujcie sobie po parkingach przykościelnych okolicznych parafii w okersie świąt jednych czy drugich , poogladajcie samochody z obymi rejestracjami i policzcie jeszcze raz bezrobocie na Powiślu...........
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 13)
 72. 16 lutego 2013 o 14:40
  Do Tadeusza :
  To są ci, którzy pracują za granicą. Domy jak pałace, a MOPS dokarmia i daje zapomogi, bo dochody zerowe. A skąd na to pieniążki? A no z keszeni podatnika - sklepowej, sprzątaczki, nauczyciela, i każdego kto je płaci.To jest skandal, ale jeśli za to nie rozliczy sąd, władza tu na tym padole, to kiedyś sprawiedliwości będzi zadość, tylko będzie za późno na poprawę. A więc - może w czas Wielkiego Postu zrobić sobie postanowienie. Nie tam jakieś, że nie będę jadł cukierasów i ciasteczek,bo to ściema a nie postanowienie, tylko np. nie wezmę od państwa pieniędzy, które mi się nie należą.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 18)
 73. 16 lutego 2013 o 21:09
  .... :
  zastanów się zanim napiszesz co ma promocja do bezrobocia, do słuzby zdrowia!przynajmniej robił coś dla Powiśla!fajnie jest krytykować jak się nic nie robi tylko narzeka i wyciąga zmarłych z grobów!szkoda sądów na głupotę i matolstwo nie ma rady! to taki typowy przykład - ignorowanie najbardziej zaboli!czas pokaże jak będzie!a póki co zmarłym dajcie spokój!Zamiast krytykować idź i czyń dobro!niech o Tobie zarówno za życia jak i po śmierci mówią tylko dobrze!Tego życzę!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 15)
 74. 16 lutego 2013 o 23:29
  VIS :
  Moim zdaniem większość z ich nie wyjeżdżałaby za granicę, gdyby tylko mieli w Polsce godne warunki pracy i życia...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 75. 17 lutego 2013 o 11:51
  zdystansowany :
  Drogi Pawle i drogi Robercie.Zachowujecie sie jak dzieci.Nie przyszlo wam do glowy ze ktos wami manipuluje i dla wlasnych celow wykorzystuje wasze dziecinne ambicje napuszcza was na siebie nawzajem ? Jstescie Dabrowiakami i prawie rowiesnikami wiec moze byscie sie zastanowili czy nie lepiej zakopac te topory zanim bedzie za pozno ? Przemyslcie to bo ja mysle ze wszyscy by na tym skorzystali a najbardziej zwykli mieszkancy Dabrowy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 26)
 76. 17 lutego 2013 o 17:38
  misiek :
  zdystansowany - być może skorzystali by mieszkańcy, ale co wtedy by zrobil biedny redaktor Ciesielczyk? Nie ma w Dąbrowie aż tylu bogatych chętnych do wydawania kasy na gazetkę polityczną
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +15 (w sumie : 21)
 77. 17 lutego 2013 o 20:18
  dzik :
  Apeluje tutaj do red Ciesielczyka, bo u siebie mi nie opublikuje komentarzy: kupilem pana pismo w kiosku, przeczytalem i od tego natłoku prawdy rozbolala mnie glowa, pozniej rozbolal mnie zoladek i zaczalem wymiotowac, do tego jeszcze biegunka - wylądaowalem na izbie przyjec, dopiero po kroplówce doszedłem do siebie. Nie zebym poniosl jakis uszczerbek na zdrowiu, ale apeluje: oddawaj moje 2 zł!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +23 (w sumie : 29)
 78. 17 lutego 2013 o 23:02
  julka :
  Jak się tak głębiej nad tym zastanowić to nie wiem czy zdystansowany nie napisał najlepszego komentarza do tej sytuacji
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 10)
 79. 18 lutego 2013 o 20:34
  do komentatora z 16 lutego 2013 21:09 (PS dla Kazka) :
  Nie galopuj tak z interpretacją tego co napisałem bo się gubisz. Weź sobie "oczy w garść", jeszcze raz przeczytaj i nie wyrywaj pojedynczych zdań, bo tracisz kontekst wypowiedzi. Pisanie takich wypowiedzi skłania do przekonania graniczącego z pewnością, że nie rozumiesz sensu dyskusji.. Jeżeli zapędzasz się w takie twierdzenia, może warto wcześniej upewnić się. Cyt. "Mamy "zdrową" służbę zdrowia? Mamy niskie bezrobocie?" I co? Są znaki zapytania? Są! Zatem nie napisałem nic na temat tego, że promocja ma coś do bezrobocia i służby zdrowia! Powtarzam: jeżeli cokolwiek zrobił red. Rzeszuto i nie miało to wpływu na poprawę życia na powiślu (małe bezrobocie, "zdrowa" służba zdrowia) to śmiem twierdzić, że nie zrobił nic istotnego dla ogółu mieszkańców, a to że promował... ha ha jakie to ma znaczenie? Niewielkie. Dla ogółu praktycznie nieistotne. PS Parę zdań dla Kazka: Masz problem z pojęciem kto i za co odpowiada? Media nie są powołane do "likwidacji" bezrobocia, zatem pisanie w jaki sposób choćby red. Ciesielczyk przeciwdziała bezrobociu jest śmieszne. Rolą dziennikarzy jest m.in. krytyczne "spojrzenie na władzę", swego rodzaju kontrola, a poprzez podanie do publicznej informacji ustaleń etc. - motywacja tej władzy do właściwego i skutecznego działania. Z uwagi na fakt, że media mają swoją siłę i zarzut dot. Kuriera Dąbrowskiego, że odpowiada za biedę powiśla itd. nie jest wbrew pozorom oderwany od rzeczywistości. Nie jest moim celem obrona PM, ale red. PM sugeruje, że takiej postawy krytycznej do władz nie miał red. Rzeszuto, zatem pośrednio Kurier jest współodpowiedzialy za taki stan. Kwestią do dyskusji jest w jakim zakresie, bo być może Ciesielczyk wyolbrzymia "winę". Nawiasem "mówiąc" kiedyś napisałem krytyczny i kulturalny komentarz i go nie opublikował. Szkoda, że ma "dr" przed nazwiskiem, bo jak "widzę" co i jak robi to mnie to podwójnie śmieszy, a zarazem przeraża. No cóż, to "dr" nie dodaje człowiekowi siły i wiedzy życiowej, ani też klasy. Super bohaterem też nie będzie, najwyżej we własnym towarzystwie wspólnej adoracji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 14)
 80. 18 lutego 2013 o 21:46
  alfa :
  Bardzo dobrze, teraz mamy wreszcie pismo, ktore krytykuje władze, wskazując jednoczesnie palcem kto jest cacy. I na tego cacy trzeba zaglosowac. Zobaczymy jak PM i nowa jedynie sluszna władza zwalczy bezrobocie na powislu, bo ja śmiem twierdzić ze nie zrobi kompletnie nic. Jezeli jestes bezrobotny i nie znajdziesz sobie pracy na wlasna reke gdzies poza Dabrową to nie licz na to że KKC czy CKK ci ją znajda albo chociaz umozliwia szukanie. Obaj panowie KK sa w radzie powiatu i co robią żeby przeciwdzialac bezrobociu, ile maja pomysłów, ile ma pomysłów C? Ma dużo - ale tylko odnośnie tego kogo ma w kolejności zgnoić. Nie bój się, jeśli by na ciebie padło to cie zmyje z powierzchni ziemi. Uwazam, że w DT wszyscy wiedza jaki jest uklad polityczny, kto komu pomaga, kto kogo kryje, i rekę myje, kto jest z kim w zmowie, do kogo trzeba isc zeby cos zalatwic. I Ciesielczyk tego nie zmieni choćby sie ze....ł. Ani jego "mocodawcy". Są potrzebne zmiany na stołkach, ale pan K, i ten drugi K i trzeci K to sa już "dinozaury", trzeba ta całe towarzystwo wymienić, na nowych młodych, nieskażonych chęcią wykrywania tanich sensacji. Od lat te same gęby w każdym urzedzie, to czego się spodziewać.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 16)
 81. 18 lutego 2013 o 22:56
  Beta :
  Jasne alfa,że racja o tych gębach dziesięcioleciami okupujących państwowe posady z nadania mocodawcow dziś silniejszych od mocodawców mc red. pm.Tylko ze tu poradzić może jedynie zmiana systemu i większa świadomość społeczeństwa obywatelskiego, a nie zmiana jednej hordy na drugą, bo tamci już byli.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 14)
 82. 19 lutego 2013 o 09:10
  do zdystansowanego :
  ale to przecież pan C. finansowany przez pana Roberta rozpoczął tę nagonkę na Kuriera (to jego metoda zwalczania konkurencji),uważam, że pan Paweł i tak długo nie dał się sprowokować i nie odpowiadał na ordynarne zaczepki, a teraz wystąpił w obronie przyjaciela, który już sam się obronić nie może i za to mu chwała!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 83. 19 lutego 2013 o 13:41
  kibic :
  No bo mu te oczywiste oczywistości nie szły. Wystarczy porównać poziom języka i ilość komentarzy na poziomie w obu czasopismach i znajdziesz odpowiedź, dlaczego PM ma pretensje do KD. Nie chodzi o te gruszki, tylko po coś tam wlazł. Myśleli, że jak pokażą całą prawdę o czytelnikach i sympatykach Kuriera, czyli to, że ośmielają się mieć inne poglądy niż PM, to ci ze wstydu zamilkną.Jak dzieci. Tani populizm to dziś za mało panowie. Poziomu trzeba...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 19)
 84. 19 lutego 2013 o 20:35
  Gama :
  święte słowa, kibicu, nic dodać, nic ująć
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 13)
 85. 20 lutego 2013 o 10:09
  Obiektywny :
  Wiele racji Redaktor Ciesielczyk zawarł w tym, że media kreują polityczne sympatie lub antypatie, co w konsekwencji decyduje o sprawowaniu władzy prze tych czy tamtych. I kto tego pojąć nie potrafi niech więcej poczyta trochę mądrych publikacji. choć może nawet i to nie pomoże. To że Kurier i eKurier byli i są sprzymierzeńcami lokalnej władzy posiadającej korzenie postkomunistyczne to jest pewne i bezdyskusyjne. Czy władza sprawowana prawie 20 lat przez towarzysza Stanisława, byłego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej,mogła przynieść lepsze efekty i korzyści dla wspólnoty samorządowej niech sobie każdy odpowie. Najwyższy wskaźnik bezrobocia w województwie małopolskim i przodująca pozycja w skali kraju, klika i kolesiostwo, afera z darami dla ubogich, fałszowanie wyborów na sołtysa, oszukiwanie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym to z pewnością tylko niewielki fragment kalejdoskopu z życia lokalnego minionych lat. Obecne media mętnego nurtu również stosują identyczną zasadę. W Polsce dzieje się źle: straszliwe bezrobocie , bieda a wręcz w wielu przypadka nędza, fatalna służba zdrowia, likwidacje szkół, Amber Gold,niezawisły sąd w wykonaniu sędziego Milewskiego, afera za aferą itd itd a gówne media wciskają Polakom że nic się takiego strasznego nie dzieje. Czy takie media wspierają władzę, która katastrofalnie wykonuje obowiązki wobec swoich obywateli ??? Proszę odpowiedzieć sobie samemu i obiektywnie ocenić artykuł Pana Ciesielczyka.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -9 (w sumie : 21)
 86. 20 lutego 2013 o 13:31
  alfa :
  Ciesielczyka argumenty to kilka wyrwanych z kontekstu zdań z różnych numerów "Kuriera". Jak nie ma lepszych to niech siedzi spokojnie i napisze jak na prawdę będzie miał coś interesującego do powiedzenia.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 16)
 87. 20 lutego 2013 o 15:38
  trzeźwy :
  Mnie się też zdaje że na tej wojnie najbardziej zyskają Początek z Minorczykiem bo rękami Ciesielczyka kompletnie nieświadomego wyrównają stare porachunki ze Srokami bo przecież tak jak Kurier swego czasu zmieszał ich z błotem za sprawę wspólnot mieszkaniowych i w paru innych tematach to MC przy tym to pikuś.Słyszałem też że jakaś tarnowska internetowa telewizja wchodzi na Dąbrowę czyli będzie miała władza swoją propagandową tubę i będzie spokojnie czekać aż się Kurier i PM wykrwawią.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 15)
 88. 20 lutego 2013 o 18:36
  .......... :
  I w ten sposób sami kreujecie Ciesielczyka na gwiazdora i lejecie wodę na jego młyn. Że Wam się jeszcze to nie znudziło?........
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 17)
 89. 25 lutego 2013 o 23:19
  beta :
  kurier odpowiada za biede, taaa...a Rzeszuto stał przed każdymi wyborami w lokalu i kazdemu pistolet do głowy przystawiał i mówił na kogo głosować....ale pierdoły
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 15)
 90. 26 lutego 2013 o 03:06
  nieznajona :
  niech spoczywa
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 13)
 91. 1 marca 2013 o 20:47
  niko987 :
  znam cie sroka ze szkoły ale nic sie nie zmieniłeś jak zawieje to ty jeteś,odkąd kądzielawa dobrał wam sie do dup nie możecie sobie z tym poradzić a ty musisz bronić swoich mocodawcow bo portwelik nie lubi pustostanu dla mnie oraz wielu jeteś komuchem i tyle
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -11 (w sumie : 17)
 92. 1 marca 2013 o 22:23
  do niko987 :
  nowy pseudonim ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)
 93. 1 marca 2013 o 23:38
  witgot :
  hej niko, siema ;) a Kądzielawe to pewnie tez ze szkoły znasz i zapewne od zawsze byl taki prawy i sprawiedliwy jak teraz. Koń by sie uśmiał. Jeżeli ten czlowiek to dla ciebie jakis autorytet to współczje ...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 17)
 94. 10 marca 2013 o 02:01
  Marbor :
  Jak ja sie ciesze ze mieszkalem w Dabrowie za czasow Jurka teraz chyba by mnie szlak trafil. pan C.to spamer nikt wiecej Powodzenia Pawelku tak trzymaj!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 11)
 95. 11 marca 2013 o 15:59
  do poprzednika :
  ale kreuje się na jedynego sprawiedliwego i prawdomównego
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)
 96. 25 stycznia 2014 o 20:55
  gosia :
  żenada!! jak mi was wszystkich żal plotkarze!!!WSTYD-nie jestem za nikim-wolna ideowo.ale nigdy nie bluzgam niepotrzebnie,nawet anonimowo!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 4)
 97. 26 stycznia 2014 o 12:59
  xxx :
  Oj Gosiu, Gosiu! Ze Ci się chce odgrzewać kotleta sprzed roku!? Cicho było. Przeszkadzało Ci to?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)