Dzisiaj:
Środa, 29 listopada 2023 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

DWAJ 17-LATKOWIE ZATRZYMANI ZA ROZBÓJ

15 marca 2023 | 1 komentarz

Policjanci z komisariatu w Szczucinie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 14-latku. Do przestępstwa doszło 2 marca br. w godzinach południowych na terenie Szczucina.

2 marca br. w Szczucinie na ul. Rudnickiego dwaj nastolatkowie zażądali pieniędzy od 14-latka, który wracał po lekcjach ze szkoły, a kiedy ich nie otrzymali, pobili go, po czym dokonali kradzieży wyrobów tytoniowych, które nieletni przy sobie posiadał.

14-latek w wyniku pobicia z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Młodzi mężczyźni wykorzystując komunikator internetowy po zdarzeniu grozili pozbawieniem życia swojej ofierze.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Policjanci zatrzymali 6 marca dwóch wytypowanych 17-latków. Jeden z nich to mieszkaniec powiatu dąbrowskiego a drugi województwa świętokrzyskiego. Usłyszeli oni zarzuty dokonania rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, do czego się przyznali. Prokurator wobec zastosował nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru, zakazu zbliżania i kontaktu z 14-latkiem.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, lecz nieletnim po ukończeniu 15 roku życia za popełnienie tego przestępstwa grozi kara dwóch trzecich górnej granicy ustawowego zagrożenia (tj. 8 lat) zgodnie z art. 10 kodeksu karnego.

KPP w DT

fot: policja


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 16 marca 2023 o 16:07
    Julka :
    Takich bandziorków hodują rodzice, a potem szkoła bo najpierw wychowanie tzw. bezstresowe i brak czasu dla dziecka a potem prawo polskie które zezwala nauczycielowi kosz na głowę nałożyć Potem internet wychowuje i diler narkotyków I kto się dziwi????
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 12)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)