Dzisiaj:
Czwartek, 3 grudnia 2020 roku
Franciszek, Kasjan, Ksawery, Lucjusz, Unimir

DZIAŁANIA DROGÓWKI NA DROGACH POWIATU

7 października 2020 | komentarze 4

Dąbrowscy policjanci ruchu drogowego przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili na drogach powiatu wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne. Efekt działań to ponad 90 nałożonych mandatów karnych na kierujących i 5 zatrzymanych praw jazdy.

06.10.br. funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki wsparci siłami policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne.

Działania te skierowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu zachowujących się na drogach agresywnie oraz kierujących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci redukowali z ruchu samochody, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu. W działaniach udział brał nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów oraz kierujących, nie ujawniając nietrzeźwych poruszających się po drogach powiatu dąbrowskiego. Podczas działań policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych. W trakcie zintensyfikowanych kontroli policjanci nakładali również mandaty karne za wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. W sumie na 96 kierujących nałożono mandaty karne.

Punkty kontrolne są organizowane na takich odcinkach dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami oraz wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

Było to pierwsze i zapewne nie ostatnie tego typu działania, które w dużym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu dąbrowskiego.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 7 października 2020 o 19:12
  ania :
  I bardzo dobrze. Tak trzeba działać - raz w tygodniu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 11)
 2. 8 października 2020 o 21:02
  BBC :
  A może drogówka i nie tylko zwracałaby też uwagę na oznakowanie. Około 50m od komendy w Dąbrowie jadąc jako pasażer (!) zauważyłem (już z miesiąc temu !!) znak stop odwrócony o 180 stopni na krzyżówce polna/spadowa. Panowie policjanci jeździcie radiowozem po osiedlu w dzień, jeździcie w nocy i co?! Nie patrzycie na znaki?!!!!! W poniedziałek znak dalej był odwrócony! Nie wstyd wam?!!!!!!!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 20)
 3. 9 października 2020 o 15:14
  Obywatel :
  to się bbc zatrzymaj i popraw znak... bohater kolejny
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 18)
 4. 11 października 2020 o 01:23
  Do obywatela :
  Od pilnowania ładu jest policja, od znaków zarządca drogi, ale to policja non stop się tam kręci i jak sami nie chcą, nie umieją, nie mają siły, nie wolno im ( wybierz co ci pasuje) to powinni powiadomić zarządce drogi! Czyżby panowie policjanci nie patrzyli na znaki prowadząc radiowóz? Obywatelu idź popraw ty! Przy okazji pozbieraj butelki, śmieci...zobaczymy jak długo będziesz przekonywał, że coś powinni robić Ci do których to nie należy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)