Dzisiaj:
Poniedziałek, 14 października 2019 roku
Alan, Bernard, Dominik, Dzierżymir, Fortunata, Kalikst, Kaliksta

DZIAŁANIA POWODZIOWE NA TERENIE POWIATU

25 maja 2019 | 1 komentarz

Po intensywnych opadach deszczu w ostatnich dniach na terenie powiatu dąbrowskiego doszło do wezbrania wód w lokalnych rzekach. W wyniku czego doszło do zalania wielu budynków mieszkalnych, gospodarczych, gospodarstw rolnych, dróg oraz pól uprawnych.

Początkowo najpoważniej wyglądała sytuacja w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie na ul. Nadbrzeżnej, Oleśnickiej, Sportowej oraz w miejscowości Swarzów (gmina Olesno) ewakuowano w sumie 24 osoby z zalanych posesji.

W dniu 21 maja od godziny 21:00 starosta dąbrowski wprowadził stan alarmu powodziowego na terenie powiatu dąbrowskiego. W kolejnej dobie pogorszyła się znacznie sytuacja na terenie gminy Radgoszcz i Szczucin. W miejscowości Suchy Grunt (gmina Szczucin) doszło do uszkodzenia wału na rzece Upust. Woda zalała posesje oraz pola uprawne. Na miejscu prowadzone były prace przy uszczelnianiu wału oraz jego odbudowaniu. W działaniach oprócz strażaków państwowej straży pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu uczestniczyli kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz mieszkańcy. Równocześnie trwała akcja wypompowywania wody z zalanych terenów przy pomocy pomp dużej wydajności oraz pomp szlamowych. W tym celu zadysponowano siły i środki Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa małopolskiego (w tym Małopolska Brygada Odwodowa – Kompania Specjalna Powodziowa „KRAKUS II”).

Na chwilę obecną sytuacja jest opanowana działania prowadzone są nadal w Gminach Szczucin, Radgoszcz i Olesno, gdzie w dalszym ciągu trwa wypompowywanie wody z rozlewisk. W najbliższych dniach, gdy stan wód opadnie rozpoczną się działania związane z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz posesji.

źródło: PSP w DT 

fot. OSP Szczucin 

 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 25 maja 2019 o 22:41
    999 :
    Powódź, powodzią, ale teraz druga sprawa. Czy politykiery pomyślały o oprysku przeciwko komarom? Obecnie mają idealne warunki ku rozmnażaniu.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +6 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)