Dzisiaj:
Wtorek, 18 lutego 2020 roku
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zuzanna, Zula

Dzieci z Olesna w Brniu

13 lipca 2017 | 1 komentarz

12 lipca Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odwiedziły dzieci uczęszczające na zajęcia wakacyjne prowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie.

Wizyta w zespole dworsko-parkowym, do którego przyjechały na rowerach, rozpoczęła się zwiedzeniem miejsca, a następnie czytaniem książek oraz zabawy na świeżym powietrzu.

 

Pierwszą z nich były podchody z szukaniem skarbów. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Każda z nich otrzymała mapę parku. Przy jej pomocy musiały odnaleźć tajemnicze przedmioty, którymi okazały się puzzle przedstawiające podobiznę barona Jana Franciszka Konopki i bramę wjazdową do dworku. Później na dzieci czekało rzucanie piłeczką do celu, zabawy kołem hula-hop i robienie olbrzymich baniek mydlanych. Wizytę w Brniu zakończyło ognisko z racuchami i pieczonymi ziemniakami.

Centrum Polonii w Brniu


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 13 lipca 2017 o 18:34
    kaja :
    fafktycznie wyprawa ....kawał drogi..
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)