Dzisiaj:
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 roku
Alicji, Alojzego, Marty, Rudolfa, Teodora

DzieleNIE młodzieży

18 listopada 2020 | Brak komentarzy

W najbliższy piątek 20 listopada 2020r. o godz. 19:00 dojdzie do spotkania przedstawicieli liderów tarnowskich ugrupowań i stowarzyszeń. Będzie to spotkanie bez precedensu – u podstaw którego leży chęć rozmowy, wymiany poglądów oraz wspólnego budowania kultury dialogu opartej na wysłuchaniu i poszanowaniu głosu innego.

Inicjatorami tego przedsięwzięcia jest Fundacja Alegoria, Wiosna Roberta Biedronia, oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Uczestnikami – młodzi ludzie działający w ugrupowaniach i zrzeszeniach: Wiosna Lewica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Młodzi na Progu Diecezji Tarnowskiej, Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Jak podkreśla prezes Fundacji Alegoria, Marcin Lewandowski spotkanie nie będzie starciem, czy forsowaniem racji, ale swoistą prezentacją poglądów i oceną działań w których ostatnio w jakiś sposób wszyscy uczestniczyliśmy: –Cieszy fakt, że młodzież zdobyła się na taki krok, aby razem, mimo niesprzyjających warunków czasu pandemii oraz znaczącej różnicy poglądów, podjąć decyzję o wspólnym budowaniu kultury dialogu – podkreśla M. Lewandowski.

Chęć wyjścia ze swoich racji i konfrontacja z przeciwną stroną w oparciu o zasady wypływające z umiejętności prowadzenia dyskusji czy debaty jest niezwykłym wydarzeniem, które pokaże, że w społeczeństwie jest potrzeba rozmowy, podejmowania dialogu czy wspólnego myślenia o dobru społecznym.

Spotkanie jest zatem postawieniem na dialog społeczny i formą zwrócenia na niego uwagi. To jedyna forma usłyszenia racji, poglądów i przekonań każdej ze stron. Umiejętność podjęcia takiej rozmowy, to fundamentalne założenia społeczeństwa obywatelskiego, które chcą budować uczestnicy piątkowego wydarzenia.

Link do transmisji na stronach organizatorów.

Organizatorzy

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)