Dzisiaj:
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 roku
Augusty, Lidii, Nikodema, Symeona, Szczepana

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY W BRNIU

6 grudnia 2019 | Brak komentarzy

Jak co roku, kultywując coroczną tradycję, 5 grudnia 2019 roku, w Zespole Szkół w Brniu obchodzono Dzień Patrona Szkoły – czyli Władysława Stanisława Reymonta.

Dyrektor szkoły Jarosław Boryczka w powitalnym przemówieniu przedstawił osiągnięcia pisarza, które przyniosły mu światową sławę oraz przypomniał okoliczności, które uczyniły Władysława Reymonta w 1976 roku patronem szkoły w Brniu.

Oprócz społeczności szkolnej na akademii pojawili się goście – wicestarosta powiatu, Krzysztof Bryk, Małgorzata Bułat – dyrektor Centrum Polonii oraz przedstawicielki rady rodziców, Celina Rodak i Dorota Dymon.

Wicestarosta w swoim wystąpieniu w imieniu własnym i starosty dąbrowskiego Lesława Wieczorka złożył dyrekcji, nauczycielom i uczniom ZS w Brniu wyrazy uznania za pielęgnowanie pięknych tradycji oraz troski o dobry wizerunek szkoły, życząc zadowolenia z pracy oraz pomyślności w dalszych działaniach podejmowanych na rzecz kształcenia kolejnych pokoleń.

W części artystycznej skonfrontowano obiegowe opinie na temat powieści Reymonta ( w skeczu wystąpili uczniowie Bartosz Rodak oraz Kamil Dynak) z rzeczywistym dziełem pisarza (fragmenty powieści odczytane przez nauczycieli) oraz wysłuchano piosenek przygotowanych przez zespół muzyczny w składzie: Kinga Taraska, Klaudia Bork, Martyna Wąsowicz, Jakub Świątek, Bartosz Kogut. Dopełnieniem świętowania była uczta z regionalnym potrawami, wśród których można było spróbować bigosu, smalcu, wiejskiego chleba, bryndzy, kiszonych ogórków i wielu innych potraw, które przygotowali uczniowie i nauczyciele. Odpowiedzialnymi za organizację Dnia Patrona byli w tym roku: Beata Kuchta, Iwona Świerczek, Małgorzata Piątek, Bogdan Kowal.

ZS w Brniu

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)