Dzisiaj:
Czwartek, 23 września 2021 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

FILMY NA POPRAWĘ NASTROJÓW U PROGU JESIENI

14 września 2021 | Brak komentarzy

Niepewność pogody, niepokój czwartej fali – mamy na to prosty sposób, aby łatwiej było wejść w trudny czas jesieni: dwie świetne komedie pokazywane w Kinie „Sokół”.

Pierwszy z filmów to sentymentalna, czasem gorzka podróż do lat 80-ych w PRL, kolejne dzieło Kinga Dębskiej, autorki hitu sprzed kilku lat („Moje córki krowy”) – „Zupa nic”.

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Druga propozycja filmowa na poprawę humorów to „Teściowie” – rzecz o weselu pomimo odwołanego w ostatniej chwili ślubu. Czy takie wesele to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna i Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

Zapraszamy na seanse do Kina „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)