Dzisiaj:
Niedziela, 22 maja 2022 roku
Emila, Heleny, Jana, Julii, Wiesława, Wisławy

Finał XI edycji konkursu „Bądź Wielkim” (film)

22 maja 2018 | 1 komentarz

18 maja 2018 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał XI edycji Regionalnego Konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim” przebiegającego pod hasłem „Jan Paweł II w trosce o chorego”.

Idea tego regionalnego konkursu zrodziła się z przekonania o potrzebie poznania nauczania św. Jana Pawła II, jego zgłębienia i wdrożenia w życie. Jego celem jest oddanie hołdu wybitnemu synowi polskiej ziemi świętemu Janowi Pawłowi II.

Konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniów Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, przy wsparciu: Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

Patronat honorowy nad konkursem wzorem lat ubiegłych objęli: Kardynał Stanisław Dziwisz i Ksiądz Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Radio RDN Małopolska oraz e-Kurier Dąbrowski sprawowały patronat medialny.

Komisja konkursowa powołana przez organizatorów na podstawie wyników testów do II etapu zakwalifikowała 37 pięcioosobowe zespoły. Do finału, zgodnie z regulaminem, zakwalifikowanych zostało 12 zespołów, po 4 zespoły w każdej kategorii.

Zespoły walczące o tytuł laureata konkursu, zdobyły największą liczbę punktów podczas zmagań pierwszego i drugiego etapu konkursu. Przygotowanie zespołów do finałowego zadania wymagało dużego zaangażowania uczniów i opiekunów, jednak efekty tej pracy były bardzo widowiskowe. Publiczność była pod wrażeniem gry aktorskiej w wykonaniu młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi byli nagradzani uczestnicy konkursu.

Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa sporządzając listę finalistów konkursu brała pod uwagę sumę punktów uzyskanych przez zespół za zadania wykonywane w ramach pierwszego, drugiego i trzeciego – finałowego etapu. Finalistów oraz wszystkich zgromadzonych w sali kinowej powitała Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu.

Widowiskowe występy finalistów oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

Mariola Smolorz Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej – Przewodnicząca Komisji Konkursowej, Małgorzata Bułat Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, Danuta Filipska – wicedyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie, Elżbieta Babiarz-Czochara – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej Mariola Smolorz przed ogłoszeniem wyników przypomniała, że o miejscu w finale decydowała suma punktów uzyskanych przez zespoły: zarówno z testu pisanego indywidualnie przez każdego uczestnika w pierwszym etapie, jak i uzyskanych za pracę konkursową wykonywaną przez zespół w ramach drugiego etapu oraz punktów uzyskanych za występ finałowy.

Poszczególne zespoły podczas finału XI Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim” zajęły następujące miejsca:

Wyniki w kategorii: „Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Szkoły Specjalne Przysposabiające do Pracy”:

1 miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej – Koło w Tarnowie
2 miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej
3 miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy
4 miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy

Wyniki w kategorii: „szkoły podstawowe”:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Ziempniowie
2 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Smęgorzowie
3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Oleśnie
4 miejsce –Szkoła Podstawowa im. Marii Kozaczkowej w Zalipiu

Wyniki w kategorii: „gimnazja” i „szkoły ponadgimnazjalne”:

1 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
2 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.K.Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
3 miejsce – Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie
4 miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

Wszyscy uczestnicy finałowego etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Czas oczekiwania na prezentacje kolejnych laureatów konkursu publiczności zgromadzonej na sali Dąbrowskiego Domu Kultury umiliły występy Katarzyny Reczek, Aleksandry Wąż oraz Łukasza Banasia.

Na zakończenie głos zabrała Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu, która podziękowała uczestnikom za przystąpienie do tego pięknego, ale i wymagającego konkursu. Finał poprowadził Grzegorz Olearczyk zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia. Finał zakończył się zgodnie z przyjętą tradycją, jaką jest wspólne odśpiewanie „Barki”, będącej ulubioną piosenką naszego Papieża.

Starostwo Powiatowe w DT

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 22 maja 2018 o 20:52
    hakenkrojc :
    Będziemy wielkimi,a 2x2 to będzie 8.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 5)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)