Dzisiaj:
Niedziela, 5 kwietnia 2020 roku
Borzywoja, Ireny, Wincentego

GAZ-SYSTEM NA TERENIE GMINY DĄBROWA

18 lutego 2020 | komentarze 2

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. prowadzi w gminie Dąbrowa Tarnowska budowę strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 1000 mm relacji Pogórska Wola – Tworzeń, na odcinku I: Pogórska Wola – Pałecznica.

Gazociąg ten po wybudowaniu będzie stanowił istotny element korytarza gazowego Północ – Południe. Korytarz gazowy składa się z wielu gazociągów krajowych oraz z dwukierunkowych, międzysystemowych połączeń gazowych.


Trasa gazociągu Pogórska Wola – Tworzeń o długości 168 km przebiegać będzie przez trzy województwa. W Województwie Małopolskim w gminach: Skrzyszów, Tarnów, Lisia Góra, Dąbrowa Tarnowska, Żabno, Olesno, Gręboszów, Pałecznica, Radziemice, Słomniki, Iwanowice, Gołcza, Trzyciąż, Olkusz, Klucze, Bolesław; w Województwie Świętokrzyskim w gminach: Opatowiec, Bejsce, Kazimierza Wielka, Skalbmierz; w Województwie Śląskim w gminach: Sławków, Dąbrowa Górnicza.

Budowa gazociągu została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

Odcinek I: Pogórska Wola – Pałecznica o długości ok. 78 km;
Odcinek II: Pałecznica – Braciejówka o długości ok. 56 km;
Odcinek III: Braciejówka – Tworzeń o długości ok. 34 km.
Wykonawcą robót budowlanych na odcinkach I i II jest firma Stalprofil S.A., natomiast odcinek III buduje firma IDS-BUD S.A.

Na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska gazociąg będzie miał długość ok. 6,58 km.

czytaj więcej

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 21 lutego 2020 o 16:26
  ania :
  Czy władcy dąbrowscy nie wiedzą że do 10.3 trwają konsultacje dotyczące przebiegu linii kolejowej nr 73 z CPK ??? Na 4 warianty, 3 z nich omija z daleka Dąbrowę. Czas skończyć karnawał i wziąć się do roboty PANOWIE.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 8)
 2. 23 lutego 2020 o 13:20
  o_o :
  Do Ania linia kolejowa będzie szła ale przez Żabno już nawet oficjalnie jest tak przedstawiane...zobaczysz,bo z Dąbrowy nikt nie lobbuje by linia szła przez Dąbrowę :-D....możesz sobie luknąć na linka: https://cpk.pl/pl/aktualnosci/regionalne-konsultacje-strategiczne-w-wojewodztwach-swietokrzyskim-slaskim-malopolskim-podkarpackim-i-lubelskim
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)