Dzisiaj:
Piątek, 16 kwietnia 2021 roku
Benedykta, Bernadetty, Erwina, Julii, Urbana

GNIAZDO BOCIANIE POD OKIEM KAMERY

6 kwietnia 2021 | komentarzy 21

Od wieków w Polsce mówi się, że bociany są zwiastunem wiosny. Przylot na lęgowiska i zajęcie gniazda to chyba najbardziej wyczekiwany i komentowany przez ludzi moment w życiu bocianiej pary.

Większość sąsiadów bocianich gniazd rokrocznie wyczekuje pojawienia się „swojego boćka”. W tym roku, po raz pierwszy w gminie Szczucin będziemy mieli możliwość dokładniejszego poznania ich życia.

W miejscowości Słupiec na specjalnym wysięgniku w pobliżu bocianiego gniazda została zamontowana kamera internetowa. Umożliwia ona całodobową obserwację tych wyjątkowych ptaków.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Liga Ochrony Przyrody oraz klub Małych Ekologów ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie wraz z opiekunami: Haliną Bełzowską, Anną Bełzowską, Kazimierą Strycharz oraz Dorotą Dzięgiel.

Podgląd z kamery dostępny tutaj.

szczucin.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 10 kwietnia 2021 o 14:50
    XXX :
    Dziś -10.04. ok. godz. 14.45 - zauważyłem już parkę. Czy ktoś wcześniej to zauważył?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  2. 10 kwietnia 2021 o 14:53
    XXX :
    Sobota- 10.04. ok. godz. 14.45. Jest już parka! Kiedy partnerka dołączyła? Kto i kiedy zauważył to- jako pierwszy?;-)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  3. 11 kwietnia 2021 o 17:09
    Janek :
    W piątek już była. :)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  4. 11 kwietnia 2021 o 21:11
    łorintolog :
    a teraz (godz. 21.09) jest jeden. Ten drugi gdzieś lata? Myślałem, że na noc wracają do gniazda.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  5. 11 kwietnia 2021 o 21:44
    Barbara :
    Czy jaskrawe światło w nocy nie drażni ptaków i nie zakłóca im funkcjonowania? Dla mnie już dużą frajdą jest obserwacja ich w ciągu dnia. Gratuluję pomysłu.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)
  6. 12 kwietnia 2021 o 06:28
    zinka :
    jakoś jej nie widać .... wpadła i sprawdziła porządek?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  7. 12 kwietnia 2021 o 11:25
    XXX :
    Poniedziałek 12.04. godz. 11.20. Są dwa. Trudno powiedzieć - czy to już stała para, czy tylko ktoś w odwiedzinach...? ;-)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  8. 12 kwietnia 2021 o 13:37
    do Barbara :
    my widzimy, że jest jasno, to jest podczerwien i bociany tego nie widzą
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)
  9. 12 kwietnia 2021 o 13:39
    do łornitolog :
    czasem nocują poza gniazdem,
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  10. 12 kwietnia 2021 o 17:01
    ewa :
    Piękne . Brawo za pomysł.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)
  11. 12 kwietnia 2021 o 20:23
    Barbara :
    do Barbara; Dziękuję za informację. Pozdrawiam.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)
  12. 12 kwietnia 2021 o 20:58
    krzysio6666 :
    To teraz będą miały pogodę do du.. cały tydzień z deszczem i jeszcze zimno.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)
  13. 12 kwietnia 2021 o 21:48
    XXX :
    Poniedziałek - 12.04. godz. 21.45 - parka nocuje już razem w gnieździe.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  14. 13 kwietnia 2021 o 07:50
    zinka :
    są dzisiaj 13.04 od rana zaloty gratuluję pomysłu! Super Dzieciaki zachwycone!
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)
  15. 13 kwietnia 2021 o 10:56
    XXX :
    A może by tak-czymś je podkarmić....? Tylko nie mam pomysłu, ani fachowej wiedzy w tym temacie. Pozdrawiam wszystkich zaglądających tu :-)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 1)
  16. 13 kwietnia 2021 o 13:17
    cenzura :
    mam nadzieję,że ktoś nad tym czuwa i jak się będzie w gniazdku działo coś no, tego, wiecie to będzie przerwa na reklamy, albo coś w tym stylu.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 1)
  17. 13 kwietnia 2021 o 13:21
    do XXX :
    kilka lat temu jak była podobna sytuacja to znajomy z powodzeniem dokarmiał wątróbką drobiową, ale oczywiście nie znam się, czy to dobry pomysł.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  18. 13 kwietnia 2021 o 13:22
    fan :
    zróbcie coś, żeby bocianów nie trzeba było szukać w archiwum
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)
  19. 13 kwietnia 2021 o 22:37
    do xxx :
    o tej porze roku bocianów nie należy dokarmiać. Dokarmianie jest niezbędne w zimie, te bociany należy dokarmiać,które u nas z jakiegoś powodu zimują. Lubią drobiowe wątróbki, ryby, mięso
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  20. 13 kwietnia 2021 o 22:40
    uwaga :
    miłośnikom bocianów polecam gniazdo w Klekusiowie https://klekusiowo.pl/.Jest tam też forum, z którego można się wiele dowiedziec o bocianach
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)
  21. 14 kwietnia 2021 o 08:59
    XXX :
    Środa- 14.04. godz. 9.00. Przykro patrzeć... Gniazdo zasypane śniegiem, skulony bociek marznie i przestępuje z nogi na nogę. żeby jakoś przetrwały ten - miejmy nadzieję- ostatni atak zimy! :-)
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)