Dzisiaj:
Poniedziałek, 20 sierpnia 2018 roku
Bernard, Jan, Sabin, Samuel, Samuela, Sieciech, Szwieciech, Świeciech, Sobiesław

Happening uczniów Szkoły Podstawowej w Żelazówce

9 października 2017 | 1 komentarz

28 września 2017r. uczniowie Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej z Niepublicznym Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazówce uczestniczyli w przemarszu Drogą Krajową nr 73, w którym wzięło udział 60 uczniów Szkoły Podstawowej w Żelazówce.

Celem happeningu było zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze wśród kierowców, uczniów i mieszkańców, oraz zwrócenie uwagi na konieczność obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze o zmierzchu poza terenem zabudowanym.


Po utworzeniu się kolumny, odblaskowy korowód prowadzony przez Policję wyruszył spod szkoły. Wszyscy uczniowie ubrani byli w kamizelki odblaskowe. Elementem przykuwającym uwagę były opaski odblaskowe. Każda z klas wykonała transparent z hasłem promującym noszenie odblasków, a podczas marszu skandowała swoje motta. Dzieci deklamowały wierszyki o tematyce bezpieczeństwa. Uczniowie klasy VII wcielając się w role aniołów i osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, w ten sposób chciały zaapelować do kierowców, aby zwrócili większą uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych na drodze. Dodatkowym wsparciem i atrakcją naszej akcji była maskotka „Mrówki”. Kierowcy i mieszkańcy żywo reagowali na przemarsz dzieci.

Pragniemy serdecznie podziękować Funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej za uczestnictwo w przemarszu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Panu Michałowi Bartnik  za wyposażenie uczniów w odblaski. Pani Dyrektor Magdalenie Woynarowskiej – Piaseckiej, nauczycielom, rodzicom, uczniom klas I-VII oraz przedszkolakom za zaangażowanie w przygotowania.
Mamy nadzieję, że nasza akcja pomogła uświadomić sobie, jak bardzo konieczne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza w nocy, czy miejscowościach, gdzie brakuje chodników oraz gdzie jest duże natężenie ruchu ulicznego.

NNSP z NP w Żelazówce

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 9 października 2017 o 17:18
    zdziwko :
    A to ciekawe! NNSPzNP (rozumiem, że pod tym niepełnym skrótem kryje się niezwykle długa nazwa szkoły w Żelazówce) dziękuje swojej dyrektorce i nauczycielom za zorganizowanie akcji. To kto właściwie jest nadawcą tych podziękowań: budynek szkolny?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 6)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)