Dzisiaj:
Czwartek, 13 sierpnia 2020 roku
Diana, Dianna, Gertruda, Helena, Hipolit, Hipolita, Jan, Kasjan, Radomiła, Wojbor

„HISTORIE Z OKIENKA MARII KRÜGER”

5 września 2019 | Brak komentarzy

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach literacko-teatralnych pt. „Historie z okienka Marii Krüger” przygotowanych dla zorganizowanych grup przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Zajęcia poświęcone będą twórczości Marii Krüger (ur. 6 września 1904 r., zm. 13 sierpnia 1999 r.) – polskiej pisarce literatury dziecięcej oraz dziennikarce w prasie, szczególnie dla dzieci („Płomyczek”, „Świerszczyk”).

Spotkania z książkami autorki odbywać będą się od 16 września do 18 października w scenerii rodem m.in. z „Misia z okienka” z tekstami Marii Krüger. Dla czytelników odwiedzających w tym czasie oddział dostępna będzie również wystawa „Karolcia, Klimek i Klementynka i… kto jeszcze?” prezentująca twórczość pisarki z okazji 115. rocznicy jej urodzin. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z literaturą Marii Krüger i bohaterami jej opowieści m.in. w trakcie głośnych czytań, zabaw edukacyjnych, ruchowych, plastycznych oraz w scenkach teatralnych związanych z treścią książek autorki.

Zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt z Oddziałem dla Dzieci lub pod nr. tel. 14 655 93 03 wew. 17.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)