Dzisiaj:
Czwartek, 7 grudnia 2023 roku
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł

II POWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA I BREŃSKI MOTO PIKNIK

24 czerwca 2022 | Brak komentarzy

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z współorganizatorami zapraszają w pierwszy weekend lipca do zespołu dworsko- parkowego w Brniu na dwie duże imprezy, podczas których na uczestników będzie czekać moc atrakcji.

W sobotę, 2 lipca 2022 r. o godzinie 14:00 rozpocznie się Breński Moto Piknik połączony z IV Zlotem Pojazdów Zabytkowych, w którym weźmie udział blisko 200 takich pojazdów.

To nie lada atrakcja zarówno dla pasjonatów motoryzacji, jak i całych rodzin. Uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko obserwować zmagania kierowców zabytkowych pojazdów, ale wziąć też czynny udział w specjalnie przygotowanych dla nich rywalizacjach z nagrodami. Na imprezie plenerowej nie zabraknie oczywiście kiełbasek z grilla oraz innych smakołyków przygotowanych między innymi przez członkinie kół gospodyń wiejskich.

Organizatorzy, którymi są: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Pojazdy Zabytkowe Dąbrowa Tarnowska, nie zapomnieli również o najmłodszych. Malowanie twarzy, dmuchańce, kolorowanki, wata cukrowa to tylko niektóre z atrakcji skierowanych do dzieci. Wieczorem, o godzinie 19:00 odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Sweet.

W niedzielne popołudnie, 3 lipca 2022 r., Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na II Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa.

Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa m.in.: w ruchu drogowym, pożarowego, zdrowotnego, czy też bezpiecznych zachowań nad wodą i w lesie. Ich przypomnienie jest szczególnie ważne u progu rozpoczynających się wakacji i okresów urlopowych.

Na wszystkich uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wśród nich między innymi pokazy: pojazdów zabytkowych, działań służb ratowniczych, działań grupy antyterrorystycznej z Krakowa, rowerowych akrobacji w wykonaniu Łukasza Kowala II wicemistrza Polski 2019 w Trialu rowerowym oraz i ciekawe wystąpienia zaproszonych gości. Ponadto: symulatory dachowania i wirtualnej jazdy, występy taneczne, akademia rowerowa, konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, przejażdżki kucykiem, darmowe dmuchańce, malowanie twarzy. Będą również stoiska m.in. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej, ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Jednostki Strzeleckiej Strzelec oraz stoiska gastronomiczne.

 

To nie wszystko co zaplanowano na niedzielne popołudnie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna, realizujące w ramach konkursu Lasów Państwowych dla KGW pn. „Natura od kuchni” projekt „DĄBrowskie jagodzianki” zapraszają na swoje stanowisko. Będą tam dzieliły się wiedzą na temat zdrowej żywności pochodzącej z okolicznych lasów, a także częstowały przygotowanymi przez siebie potrawami z wykorzystaniem leśnych produktów, w szczególności jagód. Głównym produktem konsumpcyjnym będzie 1000 pysznych jagodzianek.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli też obserwować zmagania Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w „Bitwie Regionów” – VII edycji konkursu kulinarnego dla KGW organizowanego przez: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

II Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa zakończy losowanie nagrody głównej Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, które przeprowadzone zostanie ok. godziny 20:30.

Organizatorzy informują osoby chcące wziąć udział w ww. wydarzeniach o możliwości skorzystania z bezpłatnego autobusu, który będzie kursował 2 i 3 lipca 2022 r. na trasie Dąbrowa Tarnowska – Breń – Dąbrowa Tarnowska (odjazd z przystanku obok budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej). Ten należący do Gminy Gręboszów autobus elektryczny ma 41 miejsc siedzących, 12 stojących i jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Organizacja przejazdu pierwszym w powiecie i jednocześnie jednym z nielicznych szkolnych e-busów tej klasy, jakie można spotkać zarówno na polskich, jak i na europejskich drogach, z pewnością uatrakcyjni też ofertę kierowaną do uczestników Breńskiego Moto Pikniku i Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa. Szczegóły już wkrótce.

Wydział Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia
Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)