Dzisiaj:
Środa, 5 października 2022 roku
Apolinary, Częstogniew, Donat, Donata, Faust, Fides, Flawia, Igor, Justyn, Konstancjusz, Konstans, Placyd

III SPARTAKIADA DĄBROWSKIEGO UTW

18 września 2022 | komentarze 2

Zgodnie z powiedzeniem: „W zdrowym ciele – zdrowy duch!” seniorzy ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury przeprowadzili w dniu 13 września 2022r. trzecią już edycję Spartakiady „Srebrny Liść Dębu”.

W pogodne wrześniowe popołudnie na stadionie MLKS „Dąbrovia” ponad 30-osobowa grupa członków dąbrowskiego UTW – po krótkiej rozgrzewce – rywalizowała w pięciu sportowych konkurencjach: bieg na 60m., zręcznościowy tor przeszkód, rzut do celu, hula-hoop i skakanka.


Chociaż wynik w tych zawodach nie był najważniejszy, wszyscy startujący w poszczególnych konkurencjach – dawali z siebie wszystko, chcąc zaprezentować się jak najlepiej. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej konkurencji otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali byli obdarowani czekoladami. Dyplomem honorowym „Srebrny Liść Dębu” wyróżniono w tym roku Panią Helenę Siepiorę. Nad sprawnym, profesjonalnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów sportowych czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Niemiec, któremu w sędziowaniu pomagali przedstawiciele seniorów – Krzysztof Gąsior i Janusz Marusak. Przygotowaniem imprezy oraz wszelkimi sprawami organizacyjno-finansowymi zajmowali się prezes Zarządu UTW Krystyna Guzik oraz wiceprezes Marian Rzeźnik.

III Spartakiada Dąbrowskich Seniorów „Srebrny Liść Dębu” -2022 udowodniła potrzebę aktywności fizycznej oraz znaczenie starań o zachowanie dobrej kondycji na co dzień – szczególnie u osób w starszym wieku. Był to miło i aktywnie spędzony czas w gronie przyjaciół oraz wspaniały relaks na świeżym powietrzu. Impreza zakończyła się wspólnym posiłkiem w pobliskiej restauracji „Powiśle”.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Aktywni Seniorzy UTW” przy wsparciu finansowym Gminy Dąbrowa Tarnowska.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 18 września 2022 o 20:38
  Olo :
  Super
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)
 2. 19 września 2022 o 07:03
  XXX :
  "W zdrowym ciele- zdrowy duch!" - święta prawda! I - nieważne - ile masz lat. :-)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)