Dzisiaj:
Czwartek, 20 czerwca 2019 roku
Bogny, Bożeny, Franciszky, Michały, Rafały

Inauguracja Roku Akademickiego UTW

9 października 2018 | komentarzy 6

2 października 2018 roku w sali Kina „Sokół” studenci-seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury rozpoczęli kolejny rok akademicki.

Uroczystość rozpoczęli Prezes UTW Krystyna Guzik i Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, witając gości oraz słuchaczy UTW.

Po odśpiewaniu „Gaude Amus”, Prezes UTW przedstawiła plan działań Uniwersytetu na najbliższe miesiące, który między innymi obejmuje wykłady o zróżnicowanej tematyce, zajęcia na sali gimnastycznej i basenie, lektoraty językowe, uczestnictwo w transmisjach słynnych oper i baletów w Kinie „Sokół”, kurs komputerowy, wieczornicę patriotyczną, spotkania integracyjne oraz wyjazdy do teatru i opery.

Inaugurację zaszczycili swoją obecnością:
– Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska – Krzysztof Kaczmarski
– Prorektor PWSZ w Tarnowie – dr Małgorzata Kołpa
– Była Prezes UTW przy PWSZ w Tarnowie – Maria Kanior
– Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej – Mariola Smolorz
– Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej a zarazem inicjator naszego Stowarzyszenia UTW – Stanisław Początek
– Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Anna Fido
– Lektorzy języków obcych – Jerzy Stelmach i Rafał Szydłowski.

Zaproszeni goście złożyli gratulacje i życzenia. Naczelnik Wydziału REZ Mariola Smolorz odczytała list od Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, a Dyrektor DDK Paweł Chojnowski pozdrowienia od posła na Sejm RP a zarazem Prezesa PSL Władysława Kosiniaka Kamysza.

Miłym, aczkolwiek nieco smutnym i wzruszającym akcentem uroczystości było wystąpienie Marii Kanior, która niedawno zrezygnowała z funkcji Prezesa UTW przy PWSZ w Tarnowie, będąc nadal jego członkiem oraz /od kilku dni/ Honorowym Prezesem. Dziękując za wielką sympatię oraz kilkuletnią owocną współpracę z naszym Uniwersytetem Prezes Krystyna Guzik wręczyła Marii Kanior bukiet kwiatów.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy – pod kierunkiem Małgorzaty Gawlik – przedstawili okolicznościowy program o bezpieczeństwie na drodze, a Dyrektor Anna Fido przekazała w prezencie dla wszystkich seniorów dąbrowskiego UTW opaski odblaskowe.Wielkie zainteresowanie wzbudził debiutancki występ zespołu wokalnego UTW przy DDK, który po zaśpiewaniu trzech pieśni został nagrodzony rzęsistymi brawami. Zespół przygotowała do występu Anna Piotrowska.

Ostatnim punktem programu był wykład dr hab. Lecha Polcyna na temat „Słynne zdjęcia- historia fotografii”. Wykładowca wykorzystując slajdy zaprezentował zebranym na sali najsłynniejsze fotografie, ciekawie je komentując.
Na zakończenie inauguracji Prezes UTW Krystyna Guzik podziękowała gościom za przybycie i uczestnictwo w uroczystości oraz zaprosiła słuchaczy na kolejny wykład w przyszłym tygodniu.

UTW przy DDK

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 9 października 2018 o 20:11
  Ala :
  Brawa dla Pani Krysi. To naprawdę społecznica z prawdziwego zdarzenia. Gratulacje dla UTW i powodzenia w nowym roku.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 15)
 2. 9 października 2018 o 23:05
  Inny :
  Fajnie że coś się robi dla seniorów... a czo w gminie DT zrobiono dla młodzieży - jakieś kursy dofinansowane z UE albo jakiś wykład na temat skutecznego szukania zatrudnienia, a może jakieś kursy i dotacje na start własnej działalności... jakoś sobie nic mi nie świta... może czas zrobić coś dla ludzi młodych i nie mam tu na mysli zatrudniania w urzędach gminy i instytycjach zarządzanych przez gminę i powiat pociotków i innych spowinowaconych..
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 13)
 3. 11 października 2018 o 11:56
  do Inny :
  Ty to chyba urwałeś się z innej planety. Rzeczami o których piszesz zajmuje się Urząd Pracy. Wszystko o czym piszesz można znaleźć w tej instytucji. Bicie piany nic innego...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 15)
 4. 11 października 2018 o 17:02
  młodzież :
  Przecież działa OHP w dąbrowie dla młodzieży, w bibliotece co chwilę jakieś spotkania i kursy związane ze startem w dorosłość, a dotacje na start to przecież kwestia Powiatowego Urzędu Pracy, a nie gminy, tam mają różne programy, tylko trzeba się przejść i dowiedzieć, a nie narzekać na wszystko.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 13)
 5. 11 października 2018 o 20:20
  Inny :
  Dobrze "przyszywana młodzieży" - napiszę wprost - zarówno gmina, jak i powiat, czy urząd pracy, czy nawet wszyscy razem do kupy mogą i powinni zorganizować np kursy po których młodzi ludzie dostaną certyfikat który coś daje w przy poszukiwaniu pracy. Przykładami takich certyfikatów są np certyfikacja CISCO czy certyfikaty Microsoft, które na odpowiednim poziomie wręcz gwarantują dobre zatrudnienie, ale takie kursy kosztują po kilka tysięcy za jeden poziom - więc są mało osiągalne dla uczniów. I tu właśnie powinny wkroczyć urzędy, wystarać się o dotacje unijne i zrobić dla młodzieży coś, co coś daje, a nie tylko wygląda, że jest...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 13)
 6. 12 października 2018 o 16:08
  Inny :
  PS - uderz w stół a nożyce się odezwą
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 8)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)