Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

INAUGURACJI VII EDYCJI „PORANKÓW Z BAJKĄ”

19 września 2019 | Brak komentarzy

Księżniczka Apolejka, kominiarczyk, książę i osiołek – z tymi postaciami zaprzyjaźniły się smyki z grupy „Żabki” i „Biedronki” z Publicznego Przedszkola nr 2 w naszym mieście podczas inauguracji VII edycji „Poranków z Bajką” w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dzieci jako pierwsze rozpoczęły zajęcia pod hasłem „Historie z okienka Marii Krüger” wraz z burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim, który objął patronatem honorowym tegoroczną edycję spotkań.

Podczas czwartkowego ranka gość honorowy w towarzystwie przedszkolaków przeciął czerwoną wstęgę, by uroczyście zainicjować zabawy literacko-teatralne wśród książek i postaci z opowieści Marii Krüger. Książki pisarki i dziennikarki stały się inspiracją do przygotowania spotkań w Oddziale dla Dzieci z okazji jej 115. rocznicy urodzin. Na wystawie książek pt. „Karolcia, Klimek i Klementynka… i kto jeszcze?” znalazły się najbardziej znane utwory autorki: „Karolcia”, „Dar rzeki Fly”, „Klimek i Klementynka” czy „Serce dzwonu”. Czytana przez burmistrza lekturka o przygodach księżniczki Apolejki i jej osiołka skłoniła dzieci do wykonywania ruchowych i umysłowych zadań. Przedszkolacy śpiewająco poradzili sobie ze wszystkimi trudnościami, aby dotrzeć do szczęśliwego zakończenia opowieści.

Zajęcia pt. „Historie z okienka Marii Krüger” potrwają do 18 października br., a z młodymi uczestnikami „Poranków z Bajką” spotykamy się za miesiąc.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)