Dzisiaj:
Niedziela, 25 października 2020 roku
Bonifacego, Bończy, Chryzanta, Darii, Ingi, Kryspina, Maura, Sambora, Tarasa, Teodozjusza, Wilhelminy

INFORMACJA O PRZEJEZDNOŚCI DRÓG

24 maja 2019 | komentarze 3

Dąbrowska policja informuje, iż w chwili obecnej ze względu na dalsze opady deszczu nieprzejezdne są następujące drogi powiatowe:

318K- Szczucin – Suchy Grunt- Radwan – nadal trwa akcja przeciwpowodziowa ,
1319K- Szczucin – Radgoszcz – nieprzejezdny most w miejscowości Zabrnie,
oraz droga gminna na trasie Dąbrówki Breńskie – Wola Mędrzechowska.

W związku z intensywnymi opadami deszczu zwracamy się z apelem do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Apelujemy także do pieszych, aby dokładnie się rozglądali zanim wejdą nawet na oznakowane przejścia dla pieszych.

Zanim wejdziemy nawet na oznakowane przejścia dla pieszych pamiętajmy o tym, aby dokładnie się rozejrzeć, czy takie przejście będzie bezpieczne, odchylmy kaptur, lub parasolkę, która w dużym stopniu ograniczają nam widoczność.

Nie zapominajmy o tym, że w przypadku ,,deszczu” samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni.

Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze.

Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi.

Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 24 maja 2019 o 08:03
  mieszkaniec :
  a dlaczego nikt się nie pojawil na ulicy witosa czernia jak wygladają rowy melioracyine zarośniete czcina niedrożne zapchane przepusty siano rosnie na bokach i na dnie gdzieniegdzie chraściegi i male drzewaczy urzędnicy i soólka wodna umieją tylko brać haracz? gdzie jestes kaczmarski ?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -5 (w sumie : 13)
 2. 25 maja 2019 o 10:19
  Mieszkaniec :
  Bo takich dróg i rowów jak twój to są setki w powiecie i pewnie trochę ważniejsze
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 3. 26 maja 2019 o 23:42
  do mieszkańca :
  Co to są "chraściegi"?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)