Dzisiaj:
Niedziela, 15 grudnia 2019 roku
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir

INFORMACJA ZGROMADZENIA ZWIĄZKU GMIN DS. WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

8 maja 2019 | komentarze 2

Na prośbę Zgromadzenia Związku Gmin ds. wodociągów i kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej publikujemy treść przesłanego do nas pisma.

29 kwietnia 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się IV posiedzenie Zgromadzenia Związku Gmin do spraw Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej. Członkowie Zgromadzenia Związku w tym dniu podjęli uchwałę w sprawie instrukcji sposobu głosowania przez przedstawiciela Związku podczas obrad Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ustalenie w formie instrukcji sposobu głosowania Przedstawiciela Związku, należy zgodnie ze Statutem Związku do kompetencji Zgromadzenia Związku Gmin.

Wyżej opisana instrukcja dotyczyła sposobu głosowania przedstawiciela Związku (posiadającego 100% udziałów w spółce RPWiK) na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników RPWiK Sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej, które odbyło się w dniu 29 kwietnia 2019 roku. Jednym z punktów porządku obrad Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników było podjęcie uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków Zarządu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zgromadzenie Związku Gmin pełniąc funkcję właściciela Spółki pod nazwą: Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Dąbrowie Tarnowskiej podejmując uchwałę ustaliło zasady kształtowania wynagrodzeń członków Zarządu Spółki określając jej górne granice wynikające z ustawy z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami.

Podjęcie w/w uchwały dało „jedynie” możliwość Radzie Nadzorczej jako organowi zatrudniającemu i nadzorującemu Zarząd Spółki RPWiK, do podjęcia działania w całej „palecie możliwości” w zakresie wynagradzania członków Zarządu Spółki RPWiK.

Przewodniczący Zgromadzenia Związku Gmin ds wodociągów i kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej
mgr inż. Krzysztof Lechowicz

Link do BIP – informacje o Związku i nagrania z posiedzeń:

https://bip.malopolska.pl/zgdswikdabrowatarnowska,m,319903,transmisje-i-nagrania-posiedzen-zwiazku.html

fot. BIP-nagranie

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 8 maja 2019 o 18:36
  wierny :
  Wysłuchałem z zaciekawieniem całość obydwu posiedzeń. Nie usłyszałem ze strony Przewodniczącego Zarządu Związku motywów zmiany wcześniejszej uchwały dot. wynagrodzenia dla Prezesa. Ponadto uważam, że Prezes RPWiK za dużo sobie pozwalał na tych posiedzeniach jako gość Zgromadzenia. A jego buta i zarozumiałość przechodzi ludzkie pojęcie. Pan Prezes zapomina, że to Związek jest właścicielem RPWiK-u a nie on a z jego zachowania można przypuszczać że to on jest właścicielem tego RPWiK-u. Ponadto wychwala się zwykłą pracą zarządu która należy do jego obowiązków jakby nie wiadomo jakie cuda zrobił. A niech się pochwali ile w okresie swojej pracy wybudował nowych sieci wodociągowych czy kanalizacyjnych żeby zwiększyć ilość odbiorców?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +31 (w sumie : 39)
 2. 17 maja 2019 o 20:49
  dla jasności :
  Zadaniem RPWiK jest przygotowanie i dostarczenie zdatnej do użytku wody, utrzymanie i konserwacja (usuwanie awarii) powierzonych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, utrzymanie własnych ujęć wody, oraz przyjęcie i oczyszczenie ścieków. Za użytkowanie wymienionych sieci RPWiK płaci Gminie. Budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych to zadanie Gmin. Pracodawcą Zarządu jest Rada Nadzorcza, a ramy wynagrodzenia określa ustawa. Nie ma pewności, czy Zarząd Związku ma kompetencje ograniczania ustawowych uprawnień Rady. (jak czuje się przedstawiciel Rady, któremu ogranicza się te uprawnienia). Radę Nadzorczą stanowią przedstawiciele gmin należących do Związku po jednej osobie (desygnowani przez gminy) oraz dwóch pracowników RPWiK i to do nich można mieć pretensje za wynagrodzenie Zarządu. Kadencja Rady trwa trzy lata i jest kadencją wspólną. (obecna kończy się bodajże w czerwcu; więc kto ich wybrał?, kto to jest personalnie można sprawdzić w internecie). Statut i Akt założycielski RPWiK na ich stronie. Gra idzie o to, aby przepłoszyć obecny Zarząd i mieć do dyspozycji intratne polityczne stanowisko, a wtedy już ograniczeń wynagrodzenia nie będzie. Czasem warto sprawdzić, aby się nie kompromitować. Podobno jesienią takie stanowisko by się przydało.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)