Dzisiaj:
Środa, 19 grudnia 2018 roku
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela, Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

IV Konferencja Dla Hodowców Bydła Mlecznego

8 marca 2018 | 1 komentarz

Szóstego marca w Hotelu Cristal Park w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się IV Konferencja Dla Hodowców Bydła Mlecznego. Uczestniczyli w niej rolnicy z województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Bardzo nas cieszy – doradców z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej – że do naszej miejscowości, ze względu na merytoryczny poziom wykładów, rzeczową, ale i miłą atmosferę, przybywają tak licznie również producenci spoza naszego powiatu.


Było nam bardzo przyjemnie gościć kierownika Stanisława Kagana z powiatowego biura Agencji w Mielcu, Jerzego Fijała z Instytutu Zootechniki w Chorzelowie oraz rolników- przedstawicieli Grupy Producenckiej Producentów Mleka z powiatu mieleckiego.

Podczas tego niezwykle interesującego spotkania, w którym uczestniczyło ponad 80 osób, poruszone zostały tematy, które dotyczyły głównie technologii produkcji mleka, że szczególnym uwzględnieniem jakości żywienia krów mlecznych, problemów, z którymi może borykać się nowoczesny producent/rolnik oraz prawnych wymogów bioasekuracji.
Poruszono również kwestie dotyczące zmian w przepisach związanych z wnioskami o dopłaty obszarowe. Jak ogólnie bowiem wiadomo, w tym roku po raz pierwszy rolnicy będą składać wnioski o przyznanie płatności przy użyciu komputera – w formie elektronicznej.

Omówiono również ofertę nowych produktów paszowych dąbrowskiej, doskonale znanej rolnikom, naszej rodzimej firmy – CENTRUM PASZOWE oraz produkty drugiego sponsora- firmy EKOPLON S.A. Głos zabrali również przedstawiciele firmy – INTER MILK s.c., która skupuje mleko od rolników, między innymi z naszego terenu.

Z powyższymi tematami zapoznali nas: Piotr Romaszewski- kierownik produkcji bydło- Ekoplon, Bartłomiej Wąż – Centrum Paszowe z Dąbrowy Tarnowskiej, Agata Karpowicz- Instytut Zootechniki PIB w Balicach, Jacek Janas- Powiatowy Lekarz Weterynarii, Andrzej Giza– kierownik ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej, Wojciech Rasiński Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Justyna Wasiak– kierownik sprzedaży EKOPLON S.A.

Na zakończenie konferencji zostało przeprowadzone losowanie nagród niespodzianek dla rolników oraz dyskusja, której celem, jak zwykle, była wymiana doświadczeń i praktyk. Po części merytorycznej Hotel Cristal Park poczęstował wszystkich uczestników smacznym obiadem.

Z ramienia organizatora konferencji oraz głównego prowadzącego spotkanie, pragnę serdecznie wszystkim uczestnikom wydarzenia podziękować za obecność i uwagę.

Cenię sobie niezwykle możliwość współpracy z Państwem: z rolnikami, z firmami i Instytucjami, które pracują w obszarze rolnictwa. Każde następne zdarzenie, czy to w randze szkolenia w sołectwie, czy też konferencji w mieście powiatowym powoduje, że wychodzę z niego bogatsza o nowe doświadczenia i nową wiedzę, oraz, z ugruntowanym przekonaniem, że tylko współpraca na różnych poziomach – człowieka z człowiekiem – przynosi długotrwałe, korzystne dla naszej społeczności, wymierne efekty.

Anna Morawiec
Kierownik Powiatowego Biura
Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 8 marca 2018 o 15:45
    plantator :
    Myślę, że potrzebne byłoby zorganizować podobne spotkanie z zakresu upraw roślin jagodowych, głównie truskawek. Nasz powiat słynie z uprawy tych owoców, a spotkanie ze specjalistami z zakresu ich uprawy myślę, że spotkałoby się z ogromnym zainteresowaniem. Pozwoliłoby również zwiększyć wydajność i jakość uprawianych owoców.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +10 (w sumie : 10)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)